UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јуни 2019
Мислења
36
Поени од реакции
14
Dortmund go stavile vo anketa za da glasat deka moze da osvoi bog da cuva hahahaha
Автоматски споено мислење:

Група А - Реал - ПСЖ интересно дерби за прво место, другите две екипи колку да си решат меѓу себе за ЛЕ

Група Б - истото како група А само место Реал и ПСЖ читај Баерн и Тотенхем

Група Ц - зафрканција е ова за Манчестер Сити. Порано Јунајтед добиваше вакви боза групи, сега комшиите ги заменија. Интересно ќе биде за второ место, ќе биде ептен симпатично Аталанта да оди во нокаут фаза

Група Д - пак Јуве - Атлетико, пак ќе го пцујат Роналдо на Ванда. Двете екипи лагано во 1/8 финале инаку

Група Е - Ливерпул прв, Наполи втор. Наполи конечно не е во група на смртта. Еве им два аутсајдера па нека мрсат

Група Ф - Барса прва. Ќе биде многу интересно за второ место меѓу Дортмунд и Интер. Пишав и во фан клубот, ептен ми е мило што конечно ќе гледам дуел Барса - Дортмунд

Група Г - мислам не вреди ни да се коментира. Секоја година мора да има една бош група и таму мора да има португалска екипа. А може лесно да се случи Лион и Лајпциг да одат натаму

Група Х - за мене најизедначена група. Ако Валенсија бидат упорни како вториот дел на ланската сезона и ако Ајакс пак се повампири Челзи ќе треба здраво да се испоти за 1/8 финале
Nema sto da vidis vo duelot barsa dortmund ne znam sho se palite na zutokluncite koga so inter ke gi izgubat poenite a i slavia praha im zema bod sekako. Demek jak duel ke bide ebate.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Nema sto da vidis vo duelot barsa dortmund ne znam sho se palite na zutokluncite koga so inter ke gi izgubat poenite a i slavia praha im zema bod sekako. Demek jak duel ke bide ebate.
Се палам пошто немаат играно меѓу себе 20 и кусур години. Откако гледам фудбал немам гледано дуел со Дортмунд во ЛШ. Атрактивна екипа се со извонредни фанови. Со Интер имаме играно сто пати веќе па не сум до толку хајпнат.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За тие што бараа карти за Звезда кажаа дека ќе биле само пакети пуштени во продажба со овие цени .
Север – 12.000 динара
Југ – 12.000
Исток центар – 30.000
Исток бок – 24.000
Запад центар – 36.000
Запад бок – 30.000
Запад ВИП – 60.000
ВИП 1 – 90.000
ВИП галерија – 90.000
Власници сезонских карата имају велику привилегију и попуст од 50 посто на куповину пакета. Више о свему на нашем форуму.
значи 12000 динари се околу 110 евра за 3 утакмици, тоа ви се тие трибини позади головите , гостите се обично сместени измеѓу јужна и западна трибина.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да, ама не пред стадион и не поставени од клубовите.

Проблем е ако е од Вуковар. Да не се правиме наудрени знаеме која е пораката ако е тенк од Вуковар. Многу добро знаеме што правеа дел од навивачите и луѓето во и околу клубот во тие години во Вуковар и околината.
Да бе да знаесмо, од денешна перспектива може да се види дека едните бранеле другите протерувале, али ова не е тема за овде, инаку пред стадион спејс шатл ако сакаат можат да стават а останатите колку сакаат можат да кмечат, тоа е симболика, симболизира менталитетот на навијачите и клубот и добро ги отсликува работите едните тенк другите трактор...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Некој поупатен од Ѕвездашиве, дали ќе може да ја "продадам" картата за другите 2 текми т.е на Баерн да одам јас, на Тотенхем и Олимпијакос да оди друг човек. Ова под услов ако воопшто начекам карта онлајн. Јас да платам 110 евра, он да ми даде пари како за двете утакмици.
Ќе има проблем со име-презиме на влез?

Последен пат бев 2007 на Ѕвезда - Баерн, Куп УЕФА. И тогаш беа блок-карти мислам со Болтон. Таа втората ми пропадна. Зошто не ја продадов - не знам... Папилон агенцијата од Скопје организираше.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Некој поупатен од Ѕвездашиве, дали ќе може да ја "продадам" картата за другите 2 текми т.е на Баерн да одам јас, на Тотенхем и Олимпијакос да оди друг човек. Ова под услов ако воопшто начекам карта онлајн. Јас да платам 110 евра, он да ми даде пари како за двете утакмици.
Ќе има проблем со име-презиме на влез?

Последен пат бев 2007 на Ѕвезда - Баерн, Куп УЕФА. И тогаш беа блок-карти мислам со Болтон. Таа втората ми пропадна. Зошто не ја продадов - не знам... Папилон агенцијата од Скопје организираше.
Ne be kakvo ime prezime kakvi guzvi ke se tamu samo ja titkaat kartata i vlagas... Jas pred dve godini bev samo na arsenal a so keln mu ja dadov na drug coek.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ne be kakvo ime prezime kakvi guzvi ke se tamu samo ja titkaat kartata i vlagas... Jas pred dve godini bev samo na arsenal a so keln mu ja dadov na drug coek.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Ooo топ. Не е скапо за три утакмици позади головите. Бев на Југ 2007ма, се сеќавам дека навивачите на Баерн беа сместени десно од нас. т.е на југоисток. Имаше кореографија со фрлање на хартиени ленти, топ си поминав. И секако со 2-3 на крајот :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ja sum na pamet da zemam karti za Zvezda samo ne mi se ide sam.Taka da ako ima nekoj od forumov sto ke ide neka me kontaktira da delime troskovi

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Онлајн да кликаш на 16-ти или некој во Белград да чека во ред...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Тие што викаа дека нема шанси да се дојде до карта на интернет, нека побрзаат да си купат оти че снема
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom