UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.247
Поени од реакции
1.622
И оваа година 21 h си остана класика за " интресните натпревари"....среда Атлетико - Јуве, ПСЖ - Реал во исто време а во 18: 55 Бриж - Галатасарај, Олимпијкос - Тотенхем ?!
Тоа е...Кој гледа, во среда, фудбал во 18: 55 h ? (на се мислeле овие....)
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.641
Поени од реакции
15.521
Зошто толку висок коефициент на Челси? Валенсија се распад система.
Да не испадне ова уште една кајгана днопертиза, ама мислам дека ова е поклон за утре.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.474
Поени од реакции
1.911
Кога знаеш дека утре започнува ЛШ ама твојот клуб е срање моментално :D
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.085
Поени од реакции
10.618
Odamna Barsa ne bil na Westfalen, Messi pa ic. Se nadevam na odlicna partija, sve e mozno iako Barsa e Golem Favorit. Povaznite partii se tie protiv Inter ali ne bi bilo loso da se izvlece nesto.
 
Член од
12 март 2012
Мислења
127
Поени од реакции
53
Зошто Барса голем фаворит? Моментално барса без Меси е далеку од фаворит..
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.085
Поени од реакции
10.618
Зошто Барса голем фаворит? Моментално барса без Меси е далеку од фаворит..
Messi ke igra. Dortmund ne deka e los ima partii kako so Leverkuzen kade tepa ubedlivo so 4:0 no isto so Union kade gubi 1:3. Fali malce konstantnosta posebno vo odbranata. Akanji mi izgleda kako nadvor od forma. So ogled na napadot na Barsa ne smee da se desat greski. Napadot na Dortmund sekako e odlicen i moze i na Barsa da mu dade golovi (iako ter Stegen e vo odlicna forma). Zatoa sve e mozno ama iluzorno e da kazeme deka Barsa ne e Golem Favorit. Barsa skoro protiv sekoj tim e Favorit.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
2.247
Поени од реакции
1.622
Messi ke igra. Dortmund ne deka e los ima partii kako so Leverkuzen kade tepa ubedlivo so 4:0 no isto so Union kade gubi 1:3. Fali malce konstantnosta posebno vo odbranata. Akanji mi izgleda kako nadvor od forma. So ogled na napadot na Barsa ne smee da se desat greski. Napadot na Dortmund sekako e odlicen i moze i na Barsa da mu dade golovi (iako ter Stegen e vo odlicna forma). Zatoa sve e mozno ama iluzorno e da kazeme deka Barsa ne e Golem Favorit. Barsa skoro protiv sekoj tim e Favorit.
:D Нека дојде на " Паркот на принцезите(принцовите)" и нека биде фаворит. (4-0) (со Меси и Нејмар, плус тоа.)
P.S. Учете од најдобрите....
 
Член од
12 март 2012
Мислења
127
Поени од реакции
53
Ако игра Меси тогаш Барса е скроз различен тим... Екипа е Барса нема што тука,зборот ми беше дека моментало е голем фаворит. Ако Дортмунд игра како што знае и не се плашат да притиснат со јак пресинг тогаш се може да се случи.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
3.474
Поени од реакции
1.911
Барса надвор од кампот е скроз друга екипа, па и со Меси.
Не знам дали ќе игра од прва минута, не вервам.
Интересен дуел ќе биди, му давам мала предност на Дортмунд затоа што имаат одлични млади играчи, заради домашниот терен и заради Валверде :)
Наполи и Ливерпул исто треба да е добар натпревар, и таму на домаќините му давам мала предност :)
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
1.790
Поени од реакции
3.096
Барса е секако поквалитетна ама да не се лажеме многу тешко гостување е ова. Дортмунд дома знае да одигра извонредно. Најубаво си знаат Атлетико, лани четири комада примија таму. Ако Барса има слаб ден (што пречесто се случува во гости) и ако Валвердето се загуби пак може и да попиеме горчливо кафе. :) Ќе има многу голови вечер како и да е. Барем кога се овие две екипи во прашање ќе биде ептен разочарување ако не биде така.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
1.676
Поени од реакции
1.507
Барса во гости екипа што брка X или минимална победа од 1 гол разлика.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
2.431
Поени од реакции
1.076
Vip во Хрватска (т.е. А1 по ново и таму) има свој канал ПланетСпорт, а од сезонава ги откупија правата за ЛШ. Арена остана само во Србија и кај нас.

Можда во иднина ќе се смени и кај нас...
 
На врв Bottom