UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ваљда дека беа преблиску , метар оддалеченост.. нема тука време Бонучи да реагира да ја тргне раката... мислам дека е правилна одлука. Мада сакам да видам повторна снимка, од прва мислам дека ради тоа не го досуди... единствено логично објаснување.
Можи и тоа да го објаснуваше коментаторот не го разбрав баш убо сецкаше стримот ама знам повеќе пати рече дека не е пенал.
Чудна уткамица 4 гола во второ полувреме :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Нерешено у Мадрид е добар резултат, ама се изнервирав што прокоцкаа 0-2 водство у пм. Се гледа напредок у играта малце по малце, на 1-0 не се повлекоа ко што знаат. (y)

Добро играше Јуве, особено у второ. Немаа и среќа на крај али затоа криминални у одбрана при прекини. Човече ова е невидено, којзнае кој пат примаат гол од прекин. Ова беше проблем уште со Алегри, мора да го реши Сари некако. Бонучи има изјавено дека тактиката у дефанзива со Сари е многу различна од онаа на Алегри и дека ќе им треба работа, дај боже да се средат. Ништо нема да освојат у Европа со ваква криминална дефанзива при прекин игра.

За пеналот не знам зашто не го свирна, не ја приметив ситуацијата најдобро, ми изгледаше ко пенал на прв поглед.

Еве и статистика... :facepalm:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
Атлетико играше многу добро, ама Јувентус човече, кога ќе изгубеа топка како песој се враќаа назад.
Томас најдобар играч од кај нас, искина ѓупчето, се преку него одеше, исто и Трипие имаше добар натпревар.
Кога го гледав Симеоне како урла 80 и некоја минута накај ултрасите кога Атлетико имаа корнер, си викам овој нормален ли е, ама длабоко во себе и јас си давав надеж дека можи нешто да биди од натпреварот.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Mene stvarno ne mi e jasno kako sudija moze da ostane ramnodusen na igranje so raka vo sesnaesetnik. Od interes za mojot imidz kako sudija ke otidam ke proveram sto se slucilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
Mene stvarno ne mi e jasno kako sudija moze da ostane ramnodusen na igranje so raka vo sesnaesetnik. Od interes za mojot imidz kako sudija ke otidam ke proveram sto se slucilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако збораш за пеналот несвирнат за Атлетико тогаш наводно топката го удрила во рака од негов соиграч затоа не било пенал, прв пат слушам за ова ама тоа е објаснувањето.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ако збораш за пеналот несвирнат за Атлетико тогаш наводно топката го удрила во рака од негов соиграч затоа не било пенал, прв пат слушам за ова ама тоа е објаснувањето.
Немал време да реагира и од негов соиграч кој бил мн блиску демек нз... Иначе не би рекол дека Атлетико играше подобро пособено второто до кај 85 минута беше во подредена улога. Како и да е подобра утакмица од очекуваното барем за мене.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
Немал време да реагира и од негов соиграч кој бил мн блиску демек нз... Иначе не би рекол дека Атлетико играше подобро пособено второто до кај 85 минута беше во подредена улога. Како и да е подобра утакмица од очекуваното барем за мене.
не знам, ги сменаа правилата за пенали, појма немам зошто немаше пенал.
Атлетико играа добар натпревар ама никако не можеа да пробијат, добро се држеа Јуве во одбрана иако мислам дека по страните ви шибаше на моменти промаја ама немаше кој да го искористи тоа.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
Најинтересно е шо двата играчи кои ги нејќеше Зидан ни под разно во клубот се моментално најдобрите на терен, Хамес и Бејл, е сега замислете да не останеа :icon_lol:
Имаат квалитетни играчи Реал да не се лажиме, вечерва на хартија извадија далеку подобар состав од ПСЖ и загубија 3:0, тука проблемот го гледам кај тренерот, во Мадрид веќе се зборува дека можи да лета, Мурињо го спомнуваат како негова замена, уште тој фали во моментот :)
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Најинтересно е шо двата играчи кои ги нејќеше Зидан ни под разно во клубот се моментално најдобрите на терен, Хамес и Бејл, е сега замислете да не останеа :icon_lol:
Имаат квалитетни играчи Реал да не се лажиме, вечерва на хартија извадија далеку подобар состав од ПСЖ и загубија 3:0, тука проблемот го гледам кај тренерот, во Мадрид веќе се зборува дека можи да лета, Мурињо го спомнуваат како негова замена, уште тој фали во моментот :)
Имаат квалитетни играчи ама од потрошен матријал..на повеќе од пола му е одмилен фудбалот и немаат што повеќе да дадат за клубот..немаат оштрина во нападот,немаат контра напад,немаат ниту полуконтри ..ако се сеќаваш колку беа експлозивни во сезоните 2014-2015-2016..сега како успорени снимки се..си играат натија-дајмија и ако се погоди некој случаен гол арно....и плус пак игра Бензема во нападот и што е најако солидно игра :pos: ...екипа со Бензема и Бејл во нападот нема што да бара за високи дострели моментално..иако се солидни сепак не се повеќе играчи од висок ранг
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Ако збораш за пеналот несвирнат за Атлетико тогаш наводно топката го удрила во рака од негов соиграч затоа не било пенал, прв пат слушам за ова ама тоа е објаснувањето.
Не е секоја игра со рака пенал, овде немаше никаква шанса за гол, Де Лигт ја исчисти топката и го погоди во рака Бонучи. Ако не го погодеше во рака топката ќе завршеше во аут.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не е секоја игра со рака пенал, овде немаше никаква шанса за гол, Де Лигт ја исчисти топката и го погоди во рака Бонучи. Ако не го погодеше во рака топката ќе завршеше во аут.
Ондак брату нека земат со рака да ја тркалаат во шеснаесетник кога изведуваат од гол-аут, јер нема опасност по гол, противичките играчи се далеку...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom