UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
По жалба ќе им ја укинат забраната и ќе останат со казната од 30 милиони
да, ко што го купија светското во катар, ќе го купат и ова, докажано е дека овде има 1 тон корупција ама сепак 2 години се у прашање, можно е да им намалат само на една. ќе се бунат гарант овие, до сеа плаќаа пенали од 50м евра, не им дојде памет, сеа многу ме интересира како ќе постапат после жалбата иначе казнава е целосно оправдана, се надевам и псж истото ќе ги снајде.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.119
:kafence:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Да не се разбереме погрешно, тоа што пишав дека ќе им ја укинат казната не е оти сметам дека е исправно, напротив, со сласт би се радувал ако тоа вештачко гомно од клуб се врати каде што му е местото во Чемпионшип, ама знаејќи колку корумпирана организција е УЕФА.

Ако се истрае на ова и стварно биде оваа казна, може и има надеж за фудбалот.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Бреј, ги утепале. Ако не се намали казната има бетер од Јунајтед да пропаднат. Летосока има екипите да се тепаат за Де Брујне, Силва.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Денес ми излезе твитов и меѓу коментарите имаше еден...




И неколку часа подоцна го читам ова :D
:pos: :pos: :pos: :pos: го упропастил начисто.

Инаку ова е добар знак за сите и мене лично барем малце ми ја враќа вербата во фудбалот. Ај па преку тасета се понашаа како светот да е нивни, малку ако згусти одма 37373737373 милиони за играчи, а од друга страна Интер, Арсенал, Пул, Милан константно под закани од тоа мртво ФФП и чуди се секоја сезона како е можно едни да трошат толку а други ни 1/8 од тоа. Ете како можело, се надевам и ПСЖ ќе ги снајде истото, матер им ебам и на нив.

Само ми мириса дека ќе им ја намалат казната на една година и ќе биде кур се тресе у ладна вода работава.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Немале Пул проблеми со ова, само мораа да даваат извештај пред 5 години кога реновирање и проширување на Енфилд беше во почетна фаза.
Иначе те разбирам што сакаш да кажеш, дај боже да пропаднат, мртов клуб добар клуб hhhhhhhhhhh ;)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Ова може да биде многу битно за фудбалот во иднина, Сити сигурно ќе се жали и ќе нападне со сите сили. Ако победат ФФП ќе умре, ако не ќе почне да се почитува многу посериозно од сите клубови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom