UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Какво црно местење.
Ќе даваше Марин гол на 5-0, ако беше договорена да изгубат 5 разлика.
И после ќе чекаат Нејмар у 82ра да изведе перфектен слободен, кој еднаш на 5,6 пати ќе му се погоди. При уплата од 5 милиони евра, на таква случајност ќе чекаат. Да, нема проблем :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Слушнале дека некој во Азија има уплатено и готово само таму може да се уплаќаат милионски суми.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Вакви муабети ни пред кооперација не поминуваат. Кој уплатил толкава сума, во која кладилница?
Знам пред некоја година Леброн додека играше во Мајами оној боксерон Мејведер уплати 5 или 6 милиони долари на Мајами во гејм 7 против Индијана. Е сеа кај уплати везе немам, ама јавно пред мечот искочи и кажа дека ќе уплати толку пошо бил сигурен во победа бла бла бла.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Знам пред некоја година Леброн додека играше во Мајами оној боксерон Мејведер уплати 5 или 6 милиони долари на Мајами во гејм 7 против Индијана. Е сеа кај уплати везе немам, ама јавно пред мечот искочи и кажа дека ќе уплати толку пошо бил сигурен во победа бла бла бла.
Тоа може и да било интерна кладба со некој друг богат. Прават такви работи чисто и за публицитет. Мене ми е смешен муабетот со кладилницита во Азија. Овие што се онлајн многу добро знам колку пари примаат, а тоа е не повеќе од Pinnacle. И сега не знам како луѓето го замислуваат тоа уплаќањето во Азија. Одиш со торба со 5 000 000 кеш, наоѓаш некој Кинез и му уплаќаш на победа на ПСЖ со 5 и повеќе разлика за што претпоставувам дека коефициентот бил огромен. И на тој Кинезот АМА ИЧ не му е сомнително, ја прима уплатата и потоа мртов ладен те исплаќа 40 000 000 - 50 000 000 евра.

Знаете кој лош филм е сето ова?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Тоа може и да било интерна кладба со некој друг богат. Прават такви работи чисто и за публицитет. Мене ми е смешен муабетот со кладилницита во Азија. Овие што се онлајн многу добро знам колку пари примаат, а тоа е не повеќе од Pinnacle. И сега не знам како луѓето го замислуваат тоа уплаќањето во Азија. Одиш со торба со 5 000 000 кеш, наоѓаш некој Кинез и му уплаќаш на победа на ПСЖ со 5 и повеќе разлика за што претпоставувам дека коефициентот бил огромен. И на тој Кинезот АМА ИЧ не му е сомнително, ја прима уплатата и потоа мртов ладен те исплаќа 40 000 000 - 50 000 000 евра.

Знаете кој лош филм е сето ова?
Сега требит да ти објаснам како функционира уплаќање во Азија ?

Имаш интернет и мојш да прочиташ, не верглај ко Југо овде.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сега требит да ти објаснам како функционира уплаќање во Азија ?

Имаш интернет и мојш да прочиташ, не верглај ко Југо овде.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
LOOOL

Ти на инетрнет прочита како оди уплаќаето во Азија, а јас не знам па да земам да прочитам? :ojeaa:

Која шушулејка... :lolzz::lolzz:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
LOOOL

Ти на инетрнет прочита како оди уплаќаето во Азија, а јас не знам па да земам да прочитам? :ojeaa:

Која шушулејка... zz:zz:
Зш шо требит да одам во Азија од прва рака да дознаам како се уплаќа ?
Модерно време секој си се информира од интернет.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Зш шо требит да одам во Азија од прва рака да дознаам како се уплаќа ?
Модерно време секој си се информира од интернет.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Добро, ајде сега кога се информира од прва рака, објасни ни нам кој не знаеме како ќе уплатиш 5 000 000 евра во Азија на тоа дека Црвена Звезда ќе изгуби со повеќе од 5 гола разлика за што претпоставувам дека коефициентот беше 10+.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Добро, ајде сега кога се информира од прва рака, објасни ни нам кој не знаеме како ќе уплатиш 5 000 000 евра во Азија на тоа дека Црвена Звезда ќе изгуби со повеќе од 5 гола разлика за што претпоставувам дека коефициентот беше 10+.
Sigurno deka e 10 koef, za 7 + ako e povekje od 3 go secam.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Добро, ајде сега кога се информира од прва рака, објасни ни нам кој не знаеме како ќе уплатиш 5 000 000 евра во Азија на тоа дека Црвена Звезда ќе изгуби со повеќе од 5 гола разлика за што претпоставувам дека коефициентот беше 10+.
Zemas list i penkalo pisas psz- red star 5+ . Podolu levo na listot pisas uplata 5.000.000 € , desno od uplatata stavas potpis i go prajkas listot preku posta markica 25 den to japan kladilnica nekoja tamu stiga ja uplajkat i ti davat povratna infornacija. Seto toa treba sa se napravi najmalce 30 dena pred natprevarot posto vo neko tranzitna drzava ima praznik pa posta neraboti se ceka i tn.

Moze i preku mobilen ama od kaj ke znaes kineski da zboruvas da se razberes so tie tamu:P :cool:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Нема шанси никој да ги јебе бидејќи у уефа ги штитат лаковиќ, станковиќ и чеферин. Така да не би излегло ова тек така, плус колку т. н. "мали клубови" губеа многу, превартуваа итн. па не излегуваа скандали после две-три години од натпреварите, а не па две-три недели
Да бе, Звезда мести у Србију штити ги Вучи, а у европу Чеферин, Станковиќ и Лаковиќ...брате ти си стварно у неекоју тешку заблуду.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom