UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Зш шо требит да одам во Азија од прва рака да дознаам како се уплаќа ?
Модерно време секој си се информира од интернет.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Другар те молам не се резили,поарно извини се или признај си дека згреши отколку да се инаетиш до недоглед.

Сигурен сум дека не си повеќе информиран од Ставрогин во врска со ова прашање,чоекот има растурано во онлајн кладењето и верувај сите можни дупки ги знај.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Овај лист треба угасити па све и да се зове Њујорк Тајмс а не да је јебени Лекип.

Овако површне анализе, инсинуације нема ни код нас у Куриру, Информеру и осталим новинским листовима. Ротена зову и питају га за мишљење, хаха...он као знао какву Звезду треба да очекује, није нам видео дресове у животу, а сад се јавља да он даје свој суд. Што се није чудио бољим Лионом прошли викенд, или бољим Селтиком прошле године? Јавља се и неки професор, који меша сокер и фудбал, вероватно амерички, па он зна да се на Балкану намештају текме. Да му даш глобус у руке, не би знао где је балканско полуоствро.

Срамота, а ови наши дрипци једва дочекали. Лепо пресавити табак, унајмити адвокатски тим, и да се то решава на инстанцама где треба. Не жалити лову на најбољу одбрану, па макар више у животу не играли ту јебену Лигу шампиона.

Пантићу за сваку лаж о Звезди, коју је изрекао у свим својим весницима, лепо конвертовати у један клип, и тражити му по 10 000 евра за сваку коју је изрекао. Да вратимо малоумника на фабричка подешавања, истерамо га са женом на улицу, да спава у теразијском тунелу, тамо где му је и место. Кад завршимо са Пантићем да кренемо лепо на крофнастог педофила и на мутавог Ђуру, Вазуру или коју већ сподобу "са оне стране јастука".

Маму Вам бре ј.ебе.м хохштаплерску смрдљиву и љигаву. Крваву Вам неђељу!

Анализа у неколку реченици направена со наместениот натпревар, на повеќемина тука не им се ниту познати ниту јасни фудбалските моменти во Србија ова ке ви делува чудно, но мене воопшто неми е оваа да се скувано у кухиња преко пута.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Другар те молам не се резили,поарно извини се или признај си дека згреши отколку да се инаетиш до недоглед.

Сигурен сум дека не си повеќе информиран од Ставрогин во врска со ова прашање,чоекот има растурано во онлајн кладењето и верувај сите можни дупки ги знај.
Кој фактор е овај па да му се извинам ? :pos:

Ако дремел вкладилница и пред компјутер со картичка од Џокер не го прави експерт, напротив, истите тие се на ниво со оние од пред кооперација.

Секој што мисли дека некаде на нешто постои лимит е исто толку лимитиран. ;)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Кој фактор е овај па да му се извинам ? :pos:

Ако дремел вкладилница и пред компјутер со картичка од Џокер не го прави експерт, напротив, истите тие се на ниво со оние од пред кооперација.

Секој што мисли дека некаде на нешто постои лимит е исто толку лимитиран. ;)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ти напишав да се извиниш бидејќи само се резилиш со мислењата а очигледно е дека не си во право туку одиш со глата вѕид,

Далеку од тоа дека Ставро дремел вкладилница или пред компјутер со рандом картички..чоекот е професионалец во кладењето и тоа го работи скоро цел живот и убеден сум дека знајш многу помалку од него за тоа која кладилница колку можи да прими..

И немора некој да е фактор за да му се извиниш,тоа е општа култура..јас во денот најмалку по 100 пати се извинувам за непотребни работи ,нормално е да згреши чоек.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Liverpool - Crvena Zvezda 5+ стајте ја на некој милион во некоја кладилница во Азија :P:P:P
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ливерпул-Звезда максимум 3+,
не мора Азија
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ти напишав да се извиниш бидејќи само се резилиш со мислењата а очигледно е дека не си во право туку одиш со глата вѕид,

Далеку од тоа дека Ставро дремел вкладилница или пред компјутер со рандом картички..чоекот е професионалец во кладењето и тоа го работи скоро цел живот и убеден сум дека знајш многу помалку од него за тоа која кладилница колку можи да прими..

И немора некој да е фактор за да му се извиниш,тоа е општа култура..јас во денот најмалку по 100 пати се извинувам за непотребни работи ,нормално е да згреши чоек.
Кој си ти да ми кажиш да се извинам на бот како Стравогин ?

Докажи дека не е можно да се уплатат тие пари.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Кој си ти да ми кажиш да се извинам на бот како Стравогин ?

Докажи дека не е можно да се уплатат тие пари.



Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Како тоа да докажам дека не е можно?..ова некако ми нема логика,треба да докажиш дека е можно а не обратно..по default не е можно да уплатиш толку и ниту во еден документ или правилник не е истакнато дека можиш да уплатиш колку сакаш[DOUBLEPOST=1539429834][/DOUBLEPOST]
По 100 пати дневно се извинува :pos:
Што е смешно толку?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Да видите колку криминали имаат со трансфери можеби ке поверувате, ама немам енергија и време да ви ги објаснувам трансферите преку кои перат пари. Ова пет милиони ми делуваат како смешка
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Да видите колку криминали имаат со трансфери можеби ке поверувате, ама немам енергија и време да ви ги објаснувам трансферите преку кои перат пари. Ова пет милиони ми делуваат како смешка
И каква врска има тој муабет со муабетот за уплаќање во Азија?[DOUBLEPOST=1539439133][/DOUBLEPOST]
Секој што мисли дека некаде на нешто постои лимит е исто толку лимитиран. ;)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Се разбира дека постојат и нешта кои немаат лимит. На пример, твојата глупост.
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
И каква врска има тој муабет со муабетот за уплаќање во Азија?
Има врска бидејќи клубот е полн со криминали кои никој не ги истражува, но за жал еден ден ако ги открие некој ке нае*е многу. И оваа уплата од функционер е ситна работа во однос на малверзациите со трансферите
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Има врска бидејќи клубот е полн со криминали кои никој не ги истражува, но за жал еден ден ако ги открие некој ке нае*е многу. И оваа уплата од функционер е ситна работа во однос на малверзациите со трансферите
Добро, ама треба да се прати нишката во дискусијата, а таа беше дали е возможно да уплатиш 5 000 000 евра на коефициент 10+.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Добро, ама треба да се прати нишката во дискусијата, а таа беше дали е возможно да уплатиш 5 000 000 евра на коефициент 10+.
А од каде ти знаеш колкав коефициент му дале ?

Или во Моцарт ошол и ја пуштил ?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom