UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Mногу си глуп, сериозно. Онака, двојиш со глупоста.
Да знам, едино што се контраш не нудиш никакви факти, само уличарски вокабулар, својствен за човек што дреми во кладилница, оди пушти едно ливче за 20 денари и не кур ме замарај.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Добро, ама треба да се прати нишката во дискусијата, а таа беше дали е возможно да уплатиш 5 000 000 евра на коефициент 10+.
Никој не спомна коефициенти, ни како играл, туку само дека уплатил 5 милиони евра, а кога ке објават реномирани спортски весници сигурно нема да измислуваат како звездасрпските новини блиц, свињоформер, телеграф и да не одам понатаму со оф-топици
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Да знам, едино што се контраш не нудиш никакви факти, само уличарски вокабулар, својствен за човек што дреми во кладилница, оди пушти едно ливче за 20 денари и не кур ме замарај.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Не знам што тие уличарски во речникот.

Значи, ти си многу ГЛУП. Нема тука ништо уличарски, чиста констатација на очигледен факт.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Никој не спомна коефициенти, ни како играл, туку само дека уплатил 5 милиони евра, а кога ке објават реномирани спортски весници сигурно нема да измислуваат како звездасрпските новини блиц, свињоформер, телеграф и да не одам понатаму со оф-топици
Пола од весниците што ги наброја истото го објавија.
Очигледно дека вас ве повеќе боли што игра Звезда ЛШ од Саалзбург али тоа е друга тема.

Еве некои логички размисувања, некој од функционеерите на Звезда решил да уплати 5 милки на пораз на звезда од 5 гола разлика, но истиот не успеал...тука се поставуват логички прашања зошто не успеал? колку е реално некој да помисли дека некој функционер на неекој клуб ке сака лично да уплати? дали со самиот влез во ЛШ и добивка од 15 миллиони ке ризикуваш за 10 милиони плус? дали ПСЖ би се вплеткал во таква игра со потрошени за еден играч од над 220 милиони?

Во главно се некако нема логика, а мислам дека и како што кажав сево ова е смислено и направено од другата страна на брдото, бидејќи другопуташите се теешки искомплексирани будали кои како што кажав повеќе ги боли поразот на Салзбург од самиот Салзбург.
што може да очекуваш од сподоби и од клуб кој што ги има истите.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Никој не спомна коефициенти, ни како играл, туку само дека уплатил 5 милиони евра, а кога ке објават реномирани спортски весници сигурно нема да измислуваат како звездасрпските новини блиц, свињоформер, телеграф и да не одам понатаму со оф-топици
Не знам како да ти објаснам, НЕ ПОСТОИ НАЧИН да уплатиш толкави пари на таа игра за која се зборуваше. Значи, НЕ МОЖЕ. Поедноставно од ова не можам да ти кажам. Не ми гајле дали пишувал Блиц, Шпигел или Вашингтон Пост.

Се работи за очигледна глупост. Толкави пари можеш да уплатиш на ПСЖ победа на мизерен коефициент, и повторно тоа треба да го уплатиш во 1000 кладилници.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не знам што тие уличарски во речникот.

Значи, ти си многу ГЛУП. Нема тука ништо уличарски, чиста констатација на очигледен факт.
Ок не се нервирај.


Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Последно нешто што ке напишам во врска со местенката https://predragpopovic.wordpress.com/2018/10/13/toncev-namestio-zvezdu-na-5/ еве ви убаво прочитајте
Предраг поповиќ, јавно призна дека е гробарски хулиган, изворот ид веста ти е во,најмала рука дискутабилен, а тек тоа тончев што нема моментално никаква врска со Звезда туку со раднички ниш, а првични информации беа звездин функционер, па псж не биле вмешани, па сега и пссж вмешани, уште првпат спомнав од каде доаѓа ова...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Во пресрет на дербито.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom