UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Не ми се јасни фановите на Ливерпул кој се радуват за Тотенхем вечерва. Според мене многу потежок противник ќе им се кокошките од Ајакс.

Ајакс беа подобри во 3 полуфинални полувремиња но во последното кога притисокот почна да расте се изгубија. Ливерпул со пресингот и борбеноста особено што ја покажаа вчера со Барса ќе ги изедеше за доручек. Криво ми падна на крај кога го примија голот за 2-3 но и ми е мило за Покетино и Тотенхем. Без потрошено евро, со еден куп повреди, без својот најдобар играч стиснаа заби, изиграа машки кога беше најпотребно, и против Сити и вечерва со Ајакс.

Очекувам одлично финале, гризење и борби на секој дел од теренот.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Сами си се криви Ајакс. 100% шанса имаа пред голот да падне, а и предходно. Али кај ги ископа судијана 5 минути продолжение на толку чиста игра, без повреди без лежење по терен. Малце ја претера.
Иначе финалето осеќам ќе биде можда и најдобро у последниве неколку години. Уште и ЛЕ да има англиско финале ќе биде топ.
 

Nro

Член од
13 јуни 2018
Мислења
75
Поени од реакции
123
Congratulations to Ajax for Winning the Barca of Wednesday award!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ние најпаметно ќе испадне на крај дека сме изиграле, нерешно у гости. :D
Какво време дојде, пораз/нерешено во првата да ти е подобар резултат од победа, психата и моментот на опуштање чуда прават.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Zal mi e za Ajaks ama pa od druga strana epten mi e milo za Tottenham, posebno radi Son i Kane. Izgleda eden od retkite neutralici sho navivaa za kokoskite vo dvomecov bev :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Заситени се Шпанците више во последните 5 години ЛШ освојуваат Шпанци,Лига Европа мислам 4/5 имаат.:D


Само јас искрено не ги сфаќам тие пример навива за Јунајтед или Челзи се радува дека Ливерпул и Тотенхем се во финале...

Кај Шпанците ќе се искољаат меѓу себе,Да му умре козата на комшијата.:pos:
Јас на пример се радувам што гледав топ фудбал во ЛШ сезонава, не се Ливерпул и Тотенхем криви што Јунајтед не знае кај тера а и на крајот од краиштата, не живеам на 100 метра од ОТ па ова да го сфаќам лично. Дури и да си најхардкор фан, кога е нешто заслужено, заслужено е, одење со глава в ѕид е дијагноза.

Не знам како од една страна постирате дека го сакате фудбалот како спорт а од друга постирате па вакви параметри на радување, не знам што.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Од друга страна, екстремно мило ми е за Тотенхем и Покетино. Заслужија кокошките успех после сиот труд во овие 3-4 години. Мора да ги тагнам @Peja989 и @Донев кои на секои два саати ми се смееја во ПЛ темата во периодот кога паднаа малце кокошките дека сум кажал оти ред е веќе да имаат некој позначаен успех. Што би рекол господинот Пеја од сношти: ":kuracc: пријатели" :icon_mrgr::icon_mrgr:
Аииии се појави бе од дупка после 2 месеца, крена глава? :D Јас те пингам периодов, глеам не ми ни враќаш, си викам си избришал профил.
За Тотенхем, јас никогаш не сум ти се смеел за нивниот квалитет или менталитет(не сум тој тип на навивач, како што веќе знаеш), него ти се смеев кога ги стави ко фаворити за освојување пред Ливерпул и Сити. Како доказ за твојава биполарност, повели и твои постови пост тој трауматичен твој период, каде што и признаваш дека си бил у бунило.
Сега можеби ти се враќа тој трауматичен период. Нејсе, оди тркни до пиљара, купи ако можеш да најдеш некаде дрес од Тотнем и навивај заедно со Невил.


Да ти ебам уста проколната.. и за Јунајтед пишав пред дуелот со Арсенал и еве ги 2 победи на 10 утакмици од тогаш.
Три викенди веќе збориме дека се распаднаа кокошките, јебига.

Ти кажав и претходното коло, и најдобрите грешат.

Како и да ја вртиш, ја утнав со Тотенхем, јебига и на најдобрите им се дешава. :)
П.С. Попосакуван противник ми беше Ајакс, токму поради денешнава ситуација, неискуството. Тотенхем играат во многу појака лига, против појаки противници и веќе ги знаат слабите страни на Ливерпул, колку и какви и да се.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Cudno za Ajak na 2-0 koga trebase da gi dotepaat oni se povlekoa.Posle koga pojde kolata nadole sve bese djabe

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom