UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.612
Pa tuka dal crven be, zbori valjda kaj sto dal zolt za ista situacija.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Брат, имам тројца другари навивачи на манчестер, со едниот од нив барем еднаш месечно си го тераме муабетот за црвениот на Нани
Вие сте единствените људи на светов за кои удар за у затвор со отворена копачка не е директен црвен картон :icon_lol:
Тоа што и реаловите играчи беа изненадени за црвениот картон нема везе.. продолжете да си муабетите почесто за црвениот картон ти и тројцата другарчиња за Јунајтед. (y)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.433
Pa tuka dal crven be, zbori valjda kaj sto dal zolt za ista situacija.
Кажав и претходно, сконта и самиот Чакир дека усра работа со Јунајтед, па за ист старт даде жолт на Дибала. Џабе ке дискутираме, никогаш никој нема да ме убеди дека тоа беше правилната одлука.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Кажав и претходно, сконта и самиот Чакир дека усра работа со Јунајтед, па за ист старт даде жолт на Дибала. Џабе ке дискутираме, никогаш никој нема да ме убеди дека тоа беше правилната одлука.
за тој старт некој да тврди дека е црвен и за у затвор идење треба ептен да се преиспита
Фердинанд у фаца му аплаудираше на Чакир а обој ко умрен коњ дреме


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Кој би бил твојот одговор?
На крај трофеј си е трофеј. Џабе целото славење на патот кон финалето ЛШ, ако на крај останеш со празни раце и голема болка. А сега секако е зголемена и вредноста на ЛЕ.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
На крај трофеј си е трофеј. Џабе целото славење на патот кон финалето ЛШ, ако на крај останеш со празни раце и голема болка. А сега секако е зголемена и вредноста на ЛЕ.
Тоа да, добро е сега што освојувачот ќе игра во ЛШ. Но како трофеј ЛЕ не ми значи многу. На пример, ако Манчестер се квалификува за ЛШ преку лигата, во секое време би избрал натпревар како оној против ПСЖ на гости, да не зборувам пак тимот да стигне до финале, отколку да освојат ЛЕ. Далеку повозбудливо и далеку подобро чувство беше да се елиминира ПСЖ отколку титулата во 2016 против Ајакс. Самото тоа што било кој тим сака да го освои тој трофеј само за да се квалификува за ЛШ доволно говори колку е ценет. Ако мојот тим има загарантирано место во ЛШ наредна сезона, пре би избрал 1/8 финале ЛШ отколку титула во ЛЕ. ЛЕ е втора лига, како може поголемо задоволство да ти биде титула освоена против Арсенал во финале :D отколку твојот тим да ги исфрли ПСЖ, Барса и Реал да речеме и изгуби од Баерн у финале во ЛИГА НА ШАМПИОНИ? Под услов ете Челзи да се има квалификувано за ЛШ преку лига :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
а ке се изјссни @Донев зашто смени мислење?
друг муабет тераше Мурињо кога освои


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Тоа да, добро е сега што освојувачот ќе игра во ЛШ. Но како трофеј ЛЕ не ми значи многу. На пример, ако Манчестер се квалификува за ЛШ преку лигата, во секое време би избрал натпревар како оној против ПСЖ на гости, да не зборувам пак тимот да стигне до финале, отколку да освојат ЛЕ. Далеку повозбудливо и далеку подобро чувство беше да се елиминира ПСЖ отколку титулата во 2016 против Ајакс. Самото тоа што било кој тим сака да го освои тој трофеј само за да се квалификува за ЛШ доволно говори колку е ценет. Ако мојот тим има загарантирано место во ЛШ наредна сезона, пре би избрал 1/8 финале ЛШ отколку титула во ЛЕ. ЛЕ е втора лига, како може поголемо задоволство да ти биде титула освоена против Арсенал во финале :D отколку твојот тим да ги исфрли ПСЖ, Барса и Реал да речеме и изгуби од Баерн у финале во ЛИГА НА ШАМПИОНИ? Под услов ете Челзи да се има квалификувано за ЛШ преку лига :D
Се губи задоволството кога на крај ќе останеш со празни раце. И пораз во финале боли премногу, не знам како после тој пораз можеш да си речеш ејј ама колку јако беше кога ги исфрливме ПСЖ. Се е залудно ако не го освоиш трофејот.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Мене ми требаа 5 години да се опоравам од двата порази од Барселона, така да у никој случај не би избрал пораз во финале на ЛШ.
Абе јас уште се немам опоравено ако е за тоа :D ама што знам, освен крајниот резултат мене и возењето ми е битно, а тогаш имавме одлични утакмици против Челзи, Арсенал, Порто, Интер (сега ете со сите овие освен Порто можевме да играме и во ЛЕ годинава ама ЛШ си е ЛШ :D) за да стигнеме до тие финалиња. Се сеќавам на сите голови, а да ме прашаш со кој игравме у ЛЕ у 2016 озбилно ни на еден тим не ми текнува, само за Ајакс у финале :D . Не е баш исто знам, ама мене ми е ова речиси исто како да е подобро да освоиш титула во Чемпионшип отколку да си втор во ПЛ. Буквално втора лига е ЛЕ и дај Боже никогаш веќе да не го видам Манчестер таму.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom