UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Не играше Нејмар против Депортиво. Иначе не се губи за Нејмар те молам, он можеби ќе ви биде и најголем проблем пошо Суарез не се снаоѓа баш најдобро против густа у курпулентна одбрана. Не треси зашо ќе квичиш кога ќе те цитираат у април. :D
Ќе нема потреба да ме цитираат затоа што пред едно две страни ги пишав шансите на двете екипи. Поради Нејмар сигурно нема да бидам цитиран затоа што разликата се Суарез и Меси а овој третиов е небитен. И воопшто да не е во Барса, таа ќе си биде на истово ниво. Пример, комотно можеше Педро да го задржат или Санчез.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.612
Поени од реакции
10.295
не ни е пеп трењер да играме со 3ца странични бекови
Буфон
Алвес-Лихтштајнер-Барзаљи-Бонучи-Киелини-Евра-Сандро
Кедира-Дибала
Свиња

Па очекувам вакво нешто на Камп Ноу кога ќе дојдите
 
Последно уредено од модератор:

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
8.012
Буфон
Алвес-Лихтштајнер-Барзаљи-Бонучи-Киелини-Евра-Сандро
Кедира-Дибала
Свиња

Па очекувам вакво нешто на Камп Ноу кога ќе дојдите
Евра од Марсеј ќе го позајмиме специјално да го чува Нејмар?:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.218
Поени од реакции
108.017
Ќе нема потреба да ме цитираат затоа што пред едно две страни ги пишав шансите на двете екипи. Поради Нејмар сигурно нема да бидам цитиран затоа што разликата се Суарез и Меси а овој третиов е небитен. И воопшто да не е во Барса, таа ќе си биде на истово ниво. Пример, комотно можеше Педро да го задржат или Санчез.
:pos::pos::pos:
Многу мразам да дискутирам на ваков начин, ама ме приморуваш на тоа. Ова е рамно на тоа јас да кажам дека Дибала е најнебитен во Јувентус и дека се зависи од Игуаин и Стураро. Пази, и мене ме нервира Нејмар што е плачко и лигле, ама дека е играчиште тука нема збор. Гледаш дека кога е озбилен сам решава утакмици, па гледаше ли на ПСЖ што им направи? Два гола, пенал над него направен, едноставно ПРЕГАЗИ на таа утакмица и сам и донесе пласман на Барса во 1/4 финалето. Страшен играч е Нејмар и немој да трескаш глупости.
 
A

apidrone

Гостин
:pos::pos::pos:
Многу мразам да дискутирам на ваков начин, ама ме приморуваш на тоа. Ова е рамно на тоа јас да кажам дека Дибала е најнебитен во Јувентус и дека се зависи од Игуаин и Стураро. Пази, и мене ме нервира Нејмар што е плачко и лигле, ама дека е играчиште тука нема збор. Гледаш дека кога е озбилен сам решава утакмици, па гледаше ли на ПСЖ што им направи? Два гола, пенал над него направен, едноставно ПРЕГАЗИ на таа утакмица и сам и донесе пласман на Барса во 1/4 финалето. Страшен играч е Нејмар и немој да трескаш глупости.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ве читам и моментално тоа што го сфаќам од сите што коментирате е дека фановите на Јуве и Реал се на една страна а на Баерн и Барса на друга страна..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.086
Поени од реакции
57.423
Па и вие сте далеку.. Одбраната вие 2 години постара.. Пјанич и Кедира не се Пирло/Видал.. Тевез е Баџо за свињата
Брат не треси ДЕЛОФЕУ матер ви еба некни.. освен ако планирате два автобуси да паркирате Нејмар ќе си трчка наоколу... Каде бе со Барзаљи, Алвес, Евра, Лихтштајнер???
Буфон
Алвес-Лихтштајнер-Барзаљи-Бонучи-Киелини-Евра-Сандро
Кедира-Дибала
Свиња

Па очекувам вакво нешто на Камп Ноу кога ќе дојдите[DOUBLEPOST=1489753026][/DOUBLEPOST]
Брат оди фрлисе низ тераса жити се :icon_lol:
Последен пат на телма си ги гледал? :D
Веќе подолго време Јувентус поинаква формација игра, нешто поофанзивно. 4-2-3-1 со Игуаин, Дибала и Манџукиќ во неа.


Генерално изедначени се двојкиве и тешки се за прогнозирање.

Јас се надевам дека Реал нема да има проблеми со повреди периодов зашто не очекува пеколен април. Атлетико Мадрид, Барселона и две со Баерн Михнен.
Има и две вонредни кола, па така што цел месец ќе играме и за викенд и преку недела.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ве читам и моментално тоа што го сфаќам од сите што коментирате е дека фановите на Јуве и Реал се на една страна а на Баерн и Барса на друга страна..
Го поделија народот маму му ебам.


Sent from mTalk
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Се надевам дека Андре Гомеш ќе игра 90 минути во Торино, многу е битно кој ќе ја добие средината и ќе наметне свој стил на игра
 
C

Castiel

Гостин
Можеби е предност против Каљари и Палермо.. Делофеу некни сам ќе ве тепаше за Нејмар шо останва.. Кругчиња ќе си трча околу старите

Ќе го јадите на големо
Ќе си игра. Ќе проба да одглуми 3-4 пенали пошто иначе курац гол ќе може да даде.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Буфон
Алвес-Лихтштајнер-Барзаљи-Бонучи-Киелини-Евра-Сандро
Кедира-Дибала
Свиња

Па очекувам вакво нешто на Камп Ноу кога ќе дојдите[DOUBLEPOST=1489753026][/DOUBLEPOST]
Брат оди фрлисе низ тераса жити се :icon_lol:
Бре колку се уфилмавте ради хаваријата на ПСЖ дека сте јаки. Спуштањето на земја од Депор не беше доволен показател? Ако и играчиве идат со таков пристап дека штом направија ремунтада против нафташите ќе газат сеа, Јуве може и те како да ви залепи Фрчковача, со оглед на тоа дека сеа судиите ќе судат изедначено. :icon_lol:

Е тука фали веќе двоен вечерен термин. Пример колку би било појако едната да се игра од 19 другата од 21ч. Тоа ќе им е правилен потег.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Атлетико - Лестер - 50℅ - 50℅
Дортмунд - Монако 50℅ - 50℅
Баерн - Реал - 30℅ - 70℅
Јуве - Барса - 60℅ - 40℅
Дај да уплатиме некој денар кај тебе ако ги даваш овие соодноси, ми делува како value :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom