UEFA Champions League 2016/17

Абе шампион сезонава е...


  • Вкупно гласачи
    69
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.781
Поени од реакции
18.393
:pos::pos:
Абе која клаузула, еден од битните елементи на кладбата е. Ете и долу сум пишал ќе отпадне кладбава веројатно пошто ќе ви падне некој од Севиља и Лестер. Убаво е нагласено, не знам што си читал.
Нече мочи тако, за различни работи сме се договориле испаѓа.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.339
Последен пат на телма си ги гледал? :D
Веќе подолго време Јувентус поинаква формација игра, нешто поофанзивно. 4-2-3-1 со Игуаин, Дибала и Манџукиќ во неа.

.
Абе остај ти како играт против Каљари и Палермо.. Ќе паркират два автобуси тука.. Манџукич, Пјаца нема шанси да играт.. Нема да ме чуди и Пјанич да не игра за некој копач ко Стураро

Евра скрос заборавив во Марсеј отидол.. Небитно.. Азамоа уште еден копач
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе остај ти како играт против Каљари и Палермо.. Ќе паркират два автобуси тука.. Манџукич, Пјаца нема шанси да играт.. Нема да ме чуди и Пјанич да не игра за некој копач ко Стураро

Евра скрос заборавив во Марсеј отидол.. Небитно.. Азамоа уште еден копач
Гарантирам дека Квардадо ќе ве избуши онака јако на двете утакмици, пенетрација левел deep throat...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.339
Бре колку се уфилмавте ради хаваријата на ПСЖ дека сте јаки. Спуштањето на земја од Депор не беше доволен показател? Ако и играчиве идат со таков пристап дека штом направија ремунтада против нафташите ќе газат сеа, Јуве може и те како да ви залепи Фрчковача, со оглед на тоа дека сеа судиите ќе судат изедначено. :icon_lol:

.
Спуштањето на земја против Депор беше пошто Нејмар небитниот не играше
 
C

Castiel

Гостин
Абе остај ти како играт против Каљари и Палермо.. Ќе паркират два автобуси тука.. Манџукич, Пјаца нема шанси да играт.. Нема да ме чуди и Пјанич да не игра за некој копач ко Стураро

Евра скрос заборавив во Марсеј отидол.. Небитно.. Азамоа уште еден копач
Колку од ракав збориш аууу. Еден натпревар немаш на јувентус глеано ама битно знаеш како е играат. Остај како играат со Каљари , Палермо а Барса со Депортиво како игра? :kafence:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
11.04.2017
Atletico - Leicester
Dortmund - Monaco

12.04.2017
Bayern - Real
Juve - Barca

Двата јаки меча во ист ден, shit.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.055
Поени од реакции
36.544
50-50 е за мене дуелот против Јуве. Нормално може да го сонувате пристапот сличен на првата утакмица со ПСЖ , ова се дешава еднаш у 10 год. Барса игра страшно променливо сезонава , ја нема таа константност како минатите сезони. Супер е шо реваншот ќе биде на камп ноу.

Моментот кога фанови на Милан го бранат Јуве. :pos::pos: Напатени.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.339
Колку од ракав збориш аууу. Еден натпревар немаш на јувентус глеано ама битно знаеш како е играат. Остај како играат со Каљари , Палермо а Барса со Депортиво како игра? :kafence:
Па глеав умрените Милан како ги бушат преку флопот Делофеу.. доволно беше то
 
H

HoT IcE

Гостин
Класика ќе бидат мечевите али пак предност и давам на Барселона ради судењето. Сакам Јуве да помине ама не постои екипа со поголема помош од судии во историја на фудбалов, све им ебам.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Дај да уплатиме некој денар кај тебе ако ги даваш овие соодноси, ми делува како value :)
На Атлетико би вложил све од некретнини и бела техника на ваков сооднос.:D
 
C

Castiel

Гостин
50-50 е за мене дуелот против Јуве. Нормално може да го сонувате пристапот сличен на првата утакмица со ПСЖ , ова се дешава еднаш у 10 год. Барса игра страшно променливо сезонава , ја нема таа константност како минатите сезони. Супер е шо реваншот ќе биде на камп ноу.

Моментот кога фанови на Милан го бранат Јуве. :pos::pos: Напатени.
Бранење? Кај виде бранење не ми е јасно? И каква врска има Милан со Јуве-Барса те молам објасни?[DOUBLEPOST=1489755683][/DOUBLEPOST]
Па глеав умрените Милан како ги бушат преку флопот Делофеу.. доволно беше то
Значи доволно е да се гледа како Депортиво ги ''избуши'' Барса по твоја логика?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.419
Поени од реакции
109.176
Класика ќе бидат мечевите али пак предност и давам на Барселона ради судењето. Сакам Јуве да помине ама не постои екипа со поголема помош од судии во историја на фудбалов, све им ебам.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom