Two and a Half Men

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Наредната, 12-та сезона за Two and a Half Men и официјално ќе биде последна.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
не ја пратам веќе долго време, поточно од кога чарли не е во серијава, едноставно не сакам да губам време на ова, што не е интересно без Чарли..
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Во една од последниве епизоди, кога Волден, ќерката на Чарли и дечкото со наочарите отидоа во друга држава за да ја купат старата кола на Волден, епа кога се возеа во колата, Волден и лезбејката напред прават муабет, дечково кој седеше позади немаше линии за зборење ама страшно лошо глумеше, ко да не му беше арно. Јас обично не приметувам такви работи, штом сум го забележала ова - стварно е катастрофа.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не знам на шо кабелски оператори сте, ама на Близу на дигиталната пуштија РТЛ 2 и ги даваат Two and a Half Men првите епизоди.
Колку се само поепик...
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Ја сеа сум при крај на 8ма сезона, планирам да ги догледам.
Порано ги пратев на А1, така што немам изгледано ниту една епизода со Ештон и не можам ништо да кажам.
Ме мрзи сеа да барам сликички, друг пат. :свиркам:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Што трескаат бе дека ја унаказиле серијава? :D
Баш е супер. Освежување е. Дури пред да си отиде Чарли, мене ми стануваше по помалку „неинтересна“. Една приказна се вртеше во круг - се заљубува во девојка, таа се вселува кај него, овој е заљубен до гуша, прави некоја мала грешка, девојката го остава и овој после тоа оди по психијатри.
Цело време тоа па тоа, само со различна девојка. Не знам, не беше тоа карактеристичното за него. :icon_lol: Мислам дека немаа веќе што друго да исцрпат од него... Плус - Роуз ме нервира и никако не можев да смислам да биде со неа! :D

Секако дека фали Чарли, фали онака да му го „спушти“ на Алан, јако да го тресне од земја со некоја реплика. Пошто нели - човекот е легенда. :icon_lol: Се обидуваат со Ештон да го направат истото, али Ештон е... како да кажам - „мекуш“. За различка од Чарли кој умееше буквално да срамни со земја. Но, хуморот е потполно ист. Искрено и претходно не измислуваа некоја си топла вода. Само што едноставно шмекот на серијата и' го даваа Чарли и глупостите на Џејк додека беше мал (не го спомнувам Алан, бидејќи нели... он е уште тука). Некако пополека сите препознатливи актери испаруваат. Ештон во првата негова сезона беше буквално муле. А потоа во втората сезона веќе се рашиша и ко да му дојде памет. Пошто реално на почетокот го правеа ептен приглуп, малоумен. :icon_mrgr:

Инаку не, уште ја немам догледано. Моментално сум до 11та сезона, али дефинитивно ќе ја изгледам до крај. Сега баш се појави ќерката на Чарли. А Мајли Сајрус колку брзо збори човечее. :eek: Дури не се ни трудев да разберам што збори. Онака само се молев да заќути. :icon_lol: И за сега тоа би било тоа.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Не се споредуваат епизодите во кој глумеше Чарли и овие со Ештон. Порано знаев да се насмеам, сега ужас, сосема различен концепт. Од 9та сезона продолжив да гледам само поради Џејк, кој исто така си отиде. Фалат и шегите на Хрб Мелнек, па дури и Евлен. Од последната сезона погледнав само 2-3 епизоди и тотално се разочарав.. А првите 8 сезони ги имам по 3-4 пати гледано и пак би ги пуштил.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.717
Поени од реакции
6.654
Не заебавајте, серијата е доволно добра со Ештон, посебно што Алан “излезе“ од сенката на Чарли и сега паѓа појак хумор со него. Дури мислам дека беше целото внимание во последната сезона сконцентрирано на него. Ајде нека истераат уште една и доста им се. 12 се своевиден рекорд, секоја чест (y)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Јас ги пратам секоја епизода ја имам изгледано,но од кога го нема чарли не е тоа тоа .Серијата иде се на полошо .
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.321
Поени од реакции
17.764
Конечно ги изгледав сите сезони. :D
Не знам за вас, али според мене последните неколку епизоди се многу подобрени. Во еден здив ги изгледав. :D Е сеа стварно е глупо што го нема Џејк, туку некој глуп робот, али шта чеш...
Имаше некои сцени како оваа и оваа што успеаа да ме насмеат. :noze: Бери е доста интересен, вклучени се Алан, Берта... а бе ќе ми фалат. Многу ме интересира како ќе заврши. :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.717
Поени од реакции
6.654
Почнав да ја гледам пак од почеток. Едноставно има премногу епизоди и шеги, што веќе се заборавени, па можи да се гледа од почеток. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom