Two and a Half Men

Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86


Ајде да чујам т.е читам импресии кој ја прати оваа фантастично добра (за мене ) серија..Тоа е една од двете што ги пратам активно ..Другата е 24 ..

Значи серијава стварно ми се свига и је праена баш како што сакам јас.
Чарли Харпер ја права Манга ,има кука на Малибу,јака кола ,пари и сеуште е ерген и он просто ужива во тоа.. За разлика од него брат му Ален е сосема спротивното ..кој по кавга со својата сопруга е принуден да се пресели кај брат му заедно со синот Џејк и сето тоа требаше да биде на неколку дена.. но така и остана :D

Хумор колку сакаш ,чести зајадувања помегу браката Харпер (Додуша претежно Чарли је оној кој е повеке зајадлив) кои што се ептен добро направени..Тука е и малиот (сега веке и не толку мал) Џејк,легендарната кукна помошничка Берта ,Мајката на двајцата брака која е со специфичен карактер кој никој не и го поднесува..Тука е бившата жена на Алан ,а се појавуват и многу Топ девојки кои се често во придружба на Чарли..

Во тек е 6тата сезона.. кај нас колку што знам не е давана до сега..На Хрт идеше порано барем првата сезона таму ја глеав..а инаку може да се симне на сите популарни торент сајтови :)ова е слика од една епизода која е во CSI Верзија..лудница :pos2:
 
Ј

јовица11

Гостин
Ја немам гледано, ама чинам дека од другата страна на "барата" бележи енормен рекорд на гледаност.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Ги изгледав сите 6 сезони до сега, уште се снима колку што знам, со оглед на тоа дека сум љубител на хумористични серии, оваа ми е баш по мера, тоа детето Џејк стварно знае да одвали... :)
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
имам гледано само неколку епизоди ама стварно е добра.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Серијата многу ми се допаѓа...
Толку е добра што другите комедијални серии пробуваат секогаш да се насмејат на сметка на 2 и пол мажи (или како би дошло на МК). Реалноста е во тоа што оваа серија им јаде најголем дел од профитот.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Еве еден клип за оние што ја немаат глеано серијата..
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.460
Поени од реакции
33.517
Сите 6 сезони изгледани кај мене. -.-
Феноменална серија, ги снимам од другар кој истотака ја обожава, односно тој ми ги симнува.
Ќе има уште сезони?

Прва серија да гледам на писи, инаку.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Многу добра серија...Ги иам гледано првите 3,4 сезони на ХРТ, обично ги даваат преку лето и добро доаѓа како освежење...
Ликовите се знаат од Вжештени глави, Топер Харли и Мртво Пувало :), и одлично се надополнуваат ,а малиот е баш погоден како американски копиљ кој само сака да ждере, да игра плејстејшн и да забушава...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.359
Поени од реакции
21.904
Топ серија едноставно на моменти токлу ќе те насмее што почнуваш да плачеш ...
На ХРТ ги даваа а сега незнам дали сеуште ги дават.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Додека одеше на ХРТ1 гледав неколку епизоди, навистина интересно, многу смешна серија, би сакал пак да ја гледам некаде, белки од кај нас некој ќе ја откупи :pipi:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
летово гледав две/три епизоди и многу ми се допаднаа. ако некогаш повторно почнам да гледам серии, оваа ќе е високо на вочлистот.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
сега ја има на хрт 2 после 16.00 од пон до петок. инаку серијава е закон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom