Two and a Half Men

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Како задоволни од финалето? Гледаше некој?
Завршија исто како последните 4 сезони шо им беа...мизерно и трагично. Ама барем си признаа на некој начин шо го отпуштија Чарли и си се изреметија самите.
 
Член од
24 август 2011
Мислења
104
Поени од реакции
35
не е иста серијата без чарли
престанав да ги гледам, оти стварно досадни биднаа, како индиска сапуница биднаа

финалето го гледав и си помислив на моменти јеее чарли се враќам али се деси глупост :(
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја догледав :facepalm::facepalm::facepalm:

Ја усраа, крајот, па уште и анимација имаше.... После ова треба да се изрепризираат првите сезони од серијава, т.е. сезоните кој вредат да се погледнат.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.588
Поени од реакции
6.371
Тоа е тоа мораше некогаш да зарши. Сигурно и нив им се здосади веќе, да тераат нешто како сосила, кога ја нема главната ѕвезда не е то то. Али сепак, беше ок за гледање иако Алан го унапредија во главен лик, и малце претераа со сексот (во една епизода од последниве, мислам дека едно 15-ина пати беше употребен зборот “секс“), па уште и геј пар...сепак севкупната оценка е дека серијава е јака 7/10 и никој не може да го порекне тоа. Сепак влегува во друштво на најдолготрајните (y) Се надевам TBBT ќе ги надживее :гик:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Од серијава чат пат имав фатено неколку епизоди кога ја даваа на телевизија... пред некој ден ја изгледав само последната епизода и ми беше прејака.
Имаше мал милион референци кои ептен ме насмеаја а имаше и неколку делови кои не ги сфатив пошо не ми е гледана оф корс.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.309
Поени од реакции
17.640
Јас изумив скроз дека ја имам гледано само до 11 сезона.
И ај си реков, да видам што има во новава, последна.

Стигнав до втора епизода и ова е тоа клонирано смајли коешто ќе ја долови мојата реакција:
:pov::pov::pov::pov::pov::pov:

Катастрофа! Колку е само дебилна сезонава. Алан не се поднесува, еј! Толку подмолен, толку алчен... не знам со кои зборови да го опишам едноставно.
Полн промашај, нема теоретски шанси да ја догледам цела сезона, тоа ќе биде мачење.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.077
Поени од реакции
4.919
Јас изумив скроз дека ја имам гледано само до 11 сезона.
И ај си реков, да видам што има во новава, последна.

Стигнав до втора епизода и ова е тоа клонирано смајли коешто ќе ја долови мојата реакција:
:pov::pov::pov::pov::pov::pov:

Катастрофа! Колку е само дебилна сезонава. Алан не се поднесува, еј! Толку подмолен, толку алчен... не знам со кои зборови да го опишам едноставно.
Полн промашај, нема теоретски шанси да ја догледам цела сезона, тоа ќе биде мачење.
Алан ти е подмолен, алчен ? Добро која серија си гледала претходни 11 сезони?
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.309
Поени од реакции
17.640
Алан ти е подмолен, алчен ? Добро која серија си гледала претходни 11 сезони?
Претходно со Чарли беше некако на интересен и смешен начин, шо знам. Ама откако се појави Катчер, трипати поише стана упикувач и досаден од тоа што беше. :toe: Џејк порасна, на крај во серијата останаа само он и Катчер што поише наликуваа на геј пар и уште потапа стана. (n)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.077
Поени од реакции
4.919
Претходно со Чарли беше некако на интересен и смешен начин, шо знам. Ама откако се појави Катчер, трипати поише стана упикувач и досаден од тоа што беше. :toe: Џејк порасна, на крај во серијата останаа само он и Катчер што поише наликуваа на геј пар и уште потапа стана. (n)
Епа после толку години мораше Џејк да порасне затоа и го внесоа тоа мало дете за да па бидне исто а последната епизода беше како комуникација со публиката очигледно и сакаа да стават крај. Ја тотално се согласувам дека со Чарли беше подобра и после цел тој концепт се смени како да гледаме друга серија ама друг начин и немаше за да се продолжи уште поглупо ќе беше Чарли умре и крај да биде тука.
Што знам мене ми беше смешна и после тоа особено Алан кој ми беше супер .
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.309
Поени од реакции
17.640
Епа после толку години мораше Џејк да порасне затоа и го внесоа тоа мало дете за да па бидне исто а последната епизода беше како комуникација со публиката очигледно и сакаа да стават крај. Ја тотално се согласувам дека со Чарли беше подобра и после цел тој концепт се смени како да гледаме друга серија ама друг начин и немаше за да се продолжи уште поглупо ќе беше Чарли умре и крај да биде тука.
Што знам мене ми беше смешна и после тоа особено Алан кој ми беше супер .
Се има појавено друго дете? Најискрено прекинав да ги гледам не знам што се случувало до крај, ради тоа што едноставно не ми беше веќе тоа - тоа. Одвреме навреме ги гледам старите епизоди на РТЛ и уште ми се интересни.
Шо знам, ја мислам дека подобро ќе беше да смислеа некој поинтересен крај на серијата, наместо да почине Чарли и да ја продолжеа. Јас стојам на тоа дека ако нешто кога веќе не е толку интересно, подобро да се стави крај отколку да се влече нешто помалку интересно.
Ама како и да е, не се прашувам јас и тоа си е чисто мое мислење. :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.661
Поени од реакции
1.913
Омилена серија ми е заедно со Vikings, ама откако го бутнаа Качер, барем за мене хуморот се намали и по тапа хумор има овој. Чарли е цар!!
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.077
Поени од реакции
4.919
Се има појавено друго дете? Најискрено прекинав да ги гледам не знам што се случувало до крај, ради тоа што едноставно не ми беше веќе тоа - тоа. Одвреме навреме ги гледам старите епизоди на РТЛ и уште ми се интересни.
Шо знам, ја мислам дека подобро ќе беше да смислеа некој поинтересен крај на серијата, наместо да почине Чарли и да ја продолжеа. Јас стојам на тоа дека ако нешто кога веќе не е толку интересно, подобро да се стави крај отколку да се влече нешто помалку интересно.
Ама како и да е, не се прашувам јас и тоа си е чисто мое мислење. :D
Абе ја со другар ми од средно кога ќе му идам на кафе дома седнуваме и пуштаме обавезно една рандом епизода од тие старите со Чарли ја АПСОЛУТНО се согласувам дека беа подобри и кога си навикнал да не едно нешто после нормално дека кога ќе смени правец серијата нема да ти се свиѓа и тоа се случува у сите серии .
Ти викаш дека супер ќе беше да не погинеше Чарли и да продолжи ама тоа беше принудно пошто очигледно не се согласуваа со режисерите. Еве колку го сакам Чарлу у оваа серија и колку беше добар за неа толку сум разочаран од Anger management некако на сила ми е тоа :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.309
Поени од реакции
17.640
Абе ја со другар ми од средно кога ќе му идам на кафе дома седнуваме и пуштаме обавезно една рандом епизода од тие старите со Чарли ја АПСОЛУТНО се согласувам дека беа подобри и кога си навикнал да не едно нешто после нормално дека кога ќе смени правец серијата нема да ти се свиѓа и тоа се случува у сите серии .
Ти викаш дека супер ќе беше да не погинеше Чарли и да продолжи ама тоа беше принудно пошто очигледно не се согласуваа со режисерите. Еве колку го сакам Чарлу у оваа серија и колку беше добар за неа толку сум разочаран од Anger management некако на сила ми е тоа :)
Не, не, ја мислев на тоа подобро да ставеа некој среќен интересен крај и така да заврши. Искрено не се сеќавам на се' што се случи, некако низ магла ми е, али шо знам... додека беше Чарли, беа скроз различни ликови со Алан, ко небо и земја се разликуваа и стварно интересно беше. А вака со Ештон и двајцата некако лигави, мутави... :X3: Пробува да биде како Чарли, ама нема шанси. Мислам не е дека го хејтам Алан, интересен ми е и он, ама со Ештон некако тоа неговото уште повеќе доаѓа до израз и не ми праи мерак. Али тоа е. :D

И се нервирам што не можам да ја најдам сцената кога зборат дека Алан до 8 години (лупам бројка) мочал во кревет. И Чарли му вика: You know what? You actually stopped at 6... И Алан му вика нешто у стил, значи до 8 години си ме полевал со топла вода? И Чарли: Па... нека биде така... :vrtioci:
Посебно ми беа интересни дешавките кога Чарли збори за нивното детство... :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom