Two and a Half Men

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.091
Поени од реакции
4.927
Не, не, ја мислев на тоа подобро да ставеа некој среќен интересен крај и така да заврши. Искрено не се сеќавам на се' што се случи, некако низ магла ми е, али шо знам... додека беше Чарли, беа скроз различни ликови со Алан, ко небо и земја се разликуваа и стварно интересно беше. А вака со Ештон и двајцата некако лигави, мутави... :X3: Пробува да биде како Чарли, ама нема шанси. Мислам не е дека го хејтам Алан, интересен ми е и он, ама со Ештон некако тоа неговото уште повеќе доаѓа до израз и не ми праи мерак. Али тоа е. :D

И се нервирам што не можам да ја најдам сцената кога зборат дека Алан до 8 години (лупам бројка) мочал во кревет. И Чарли му вика: You know what? You actually stopped at 6... И Алан му вика нешто у стил, значи до 8 години си ме полевал со топла вода? И Чарли: Па... нека биде така... :vrtioci:
Посебно ми беа интересни дешавките кога Чарли збори за нивното детство... :LOL:
Апсолутно, мислам и дека не се ни трудеа го направам Волден да е како Чарли пошто очигледно беше скроз различен.
Еве поздрав од мене :D https://www.youtube.com/watch?v=2CxvCnMTb1E
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Во последната епизода од серијата, Шварценегер баш кога накратко ја опиша цела серија, ги праша зошто не ставивте крај многу порано, на што Алан му одговори дека и покрај се, си имаше серијата одредена фан база така да ..

Чарли е ненадминлив, се разбира дека серијата страшно падна на квалитет. Дури и јас од Anger menagement иам изгледано 2 епизоди и иам прекинато, зошто е стварно катастрофа.



Ама и Алан си имаше страшни моменти :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Serijata si bese taa dodeka si bese tamu Charli fino lepo. Posle toa so taj milijardero bide tashak. (n)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.362
Поени од реакции
38.336
Во последната епизода од серијата, Шварценегер баш кога накратко ја опиша цела серија, ги праша зошто не ставивте крај многу порано, на што Алан му одговори дека и покрај се, си имаше серијата одредена фан база така да ..

Чарли е ненадминлив, се разбира дека серијата страшно падна на квалитет. Дури и јас од Anger menagement иам изгледано 2 епизоди и иам прекинато, зошто е стварно катастрофа.



Ама и Алан си имаше страшни моменти :D
енгер менаџмент е закон серија, не знам како можеш да ја хејташ по 2 епизоди, ти како прво ликовите не ги имаш запознаено. Само да се хејтало.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
енгер менаџмент е закон серија, не знам како можеш да ја хејташ по 2 епизоди, ти како прво ликовите не ги имаш запознаено. Само да се хејтало.
Чарли Харпер > 50 светлодни години > Чарли Гудсон
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
енгер менаџмент е закон серија, не знам како можеш да ја хејташ по 2 епизоди, ти како прво ликовите не ги имаш запознаено. Само да се хејтало.
U Anger Management go nema veke zarot na Charli i se toa pa toa e. Nema vishe faktor iznenadzenja. I ja izgledav 20 epizodi zorle i tolku, jebi ga...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Oд непознати причини изминатава година го гледам ова на телевизија. Некако тој хумор на Чак Лор е заразен и допадлив, а не е кој знае што у споредба со други.
Не знам што све се пишувало на темава за серијава, ама мене ми личи дека има доста разлика има пред и после Чарли Шин.
Не фали само харизмата на Чарли Шин и потрефената улога, туку има и други проблеми. Како серијава, пред и после Шин, да не ја пишува ист човек (после видов дека Ештон Качер станал и сценарист). Некако дејствието ми е нефокусирано, ликовите имаат неиздржани мотиви, а глобално ликот на Ештон Качер е самиот без никаква поента. Он е тука само затоа што е тука. Не се знае што сака и сл. Единствени светли точки се старите ликови, кои си го имаат фокусот (дебелата куќна помошничка и брат му на Чарли), мада, брат му на Чарли е искривен у новите епизоди и е направен полигав и морално-етички абериран. Новите ликови, вклучувајќи го и Волден, се тука само за да се тука. Така, си постојат.

Видите ја сега причава - Волден сака да посвои дете, али неќе да се жени, па го тера брат му на Чарли да стапат у лажен геј-брак, па да поднесат барање да им дозволат да посвојат дете и притоа да глумат по цел ден како се педери и да им доаѓаат да ги проверуваат и сл. И сеа у тој момент на брат му на Чарли му се враќа Линдзи и му вика да се смират (нешто што овој цело време се труди да се деси) и овој и вика извини али не, сеа треба да глумам педер заради скемов за посвојување дете.

Можеле песто други идеи им текнат, наместо оваа небулоза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom