Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 март 2013
Мислења
2.176
Поени од реакции
2.654
Хихи последна Ефес со Ѕвезда
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
После мечов партизан и дефинитивно не заслужува плеј ин,Обра колку вакви меча изгуби сезонава,едноставно немаат тим за висок пласман,лани беа каде каде појаки.Ефес со најголеми шанси за 10 место.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
121
Поени од реакции
171
igraci od klupa davaat vkupno 3 poeni, da ne bese izmisleniot play in, vece zavrsena sezona, preslikana utakmica kako i prethodni nekolku, Naneli i Aleksa ne dojdoa na ovaa utakmica, katastrofalna selekcija na igraci, ocigledno iznudena, Panter igra 3 pocizii i go tepaat kako vol, porfirije sreca ne go podeli ,,vaselenskiot narod",usran ,,jug koj se budi vece decenija" go vregja Ragja, koja debilana, posledna nada Jasikevicius i normalno
vucicu pederu!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Која е математикава за екипиве што се борат за 9 и 10 место? кој е офиицјално аут кој е уште ин?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Која е математикава за екипиве што се борат за 9 и 10 место? кој е офиицјално аут кој е уште ин?
Брат нема математика, треба Ѕвезда да го тепа Ефес, а Партизан Валенсија за да оди Партизан даље. Шансите Ѕвезда која не се бори за ништо да го даде својот максимум и да победи во Турција се 0%. Партизан го продаде својот пласман во плеј ин против Олимпијакос пред се, каде изгубија добиена утакмица.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.127
Поени од реакции
8.937
Brutalna sezona, od 2 do 7 mesto vo 3 pobedi razlika. Taman im e logoto "every game matters".

Mene pointeresno mi e kako kje zavrshat 2-6 mesto, Efes sekako ima plejin pozicija.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.160
Брат нема математика, треба Ѕвезда да го тепа Ефес, а Партизан Валенсија за да оди Партизан даље. Шансите Ѕвезда која не се бори за ништо да го даде својот максимум и да победи во Турција се 0%. Партизан го продаде својот пласман во плеј ин против Олимпијакос пред се, каде изгубија добиена утакмица.
Ма и поразот дома од Баерн кога Пантер не направи фаул..мене тоа појќе ми боде очи..
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
374
Поени од реакции
1.196
Брат нема математика, треба Ѕвезда да го тепа Ефес, а Партизан Валенсија за да оди Партизан даље. Шансите Ѕвезда која не се бори за ништо да го даде својот максимум и да победи во Турција се 0%. Партизан го продаде својот пласман во плеј ин против Олимпијакос пред се, каде изгубија добиена утакмица.
Што рипаш ти,Милано е во подобра позиција од партизан ако тепа со Макаби.Џабе и звезда ако победи со ефес и партизан ако победи.Милано е со подобар меѓусебен со партизан.
Поголеми се шансите ти да ја ебеш Моника Белучи него партизан во топ 10.
Нека се јави четникот @Partizanen banditen
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Што рипаш ти,Милано е во подобра позиција од партизан ако тепа со Макаби.Џабе и звезда ако победи со ефес и партизан ако победи.Милано е со подобар меѓусебен со партизан.
Поголеми се шансите ти да ја ебеш Моника Белучи него партизан во топ 10.
Нека се јави четникот @Partizanen banditen
Ама така се праи круг од 3 тима со ист скор. Што се гледа во таква ситуација? Ме мрзи да гуглам.
Во секој случај мене коментарот ми беше повеќе за Партизан дека немаат шанси, не и за останатите екипи.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
374
Поени од реакции
1.196
Ама така се праи круг од 3 тима со ист скор. Што се гледа во таква ситуација? Ме мрзи да гуглам.
Во секој случај мене коментарот ми беше повеќе за Партизан дека немаат шанси, не и за останатите екипи.
Така е прав си за ова.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.176
Поени од реакции
2.654
Абе не пропушта Ефес плеј ин чим се дигнаа од пепел. Налик Хит ми се во НБА.
А и 5 порази на домашен терен не се баш малце за Партизан на онаа атмосфера.
Лани нема да го заборават изглеа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.666
Абе не пропушта Ефес плеј ин чим се дигнаа од пепел. Налик Хит ми се во НБА.
А и 5 порази на домашен терен не се баш малце за Партизан на онаа атмосфера.
Лани нема да го заборават изглеа.
А и послаби се од лани рака на срце. Кабокло не е ни близу до Лесор со допринесот на и вон терен. Лесор не само што беше добар во два правци туку и беше срцето на тимот што се тиче атмосфера, поврзаност со навивачи и слично. Камински како изгубен случај делува, мада он никад не бил добар играч, ни сега ни во НБА кога играше. Не ми е јасно како си дозволи Жељко да донесе вакво нискоинтелигентно теле наместо некој што ќе биде поагилен и ќе има поголем импакт во екипата.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.602
Поени од реакции
4.618
Двете екипи од србија не заслужуваат да играат во Евролига,само победникот од АБА треба да е во Евролига.Исто ѓубре се и Алба и Лион.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom