Turkish Airlines Euroleague 2023/24

Кои тимови ќе стигнат до четвртфиналето (максимум 8 можни одговори)?


  • Вкупно гласачи
    27
  • Гласањето е завршено на .

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.065
Поени од реакции
7.843
Двете екипи од србија не заслужуваат да играат во Евролига,само победникот од АБА треба да е во Евролига.Исто ѓубре се и Алба и Лион.
ova e okey ama nema drugi klubovi podobri sho bi gi zamenile osven ruskite sho gi nabrkaa
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611
Двете екипи од србија не заслужуваат да играат во Евролига,само победникот од АБА треба да е во Евролига.Исто ѓубре се и Алба и Лион.
Бреј, а Милано, Баерн и Жалгирис заслужуваат да играат? ПА тој Партизан го крева рејтингот на лигата со посетеноста и навивачите. НА страна што не ги поднесувам звезда, ама и они исто со навивачите (иако некогаш даваат лажни бројки) заслужуваат да се редовен учесник. Сега што човиќ се меша кај што не му е место, тоа е нивен проблем, ама далеку да не заслужуваат да играат.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
976
Поени од реакции
1.463
Nedostasuvaat ruskite ekipi CSKA, Zenit i Khimki.
Dobro, Khimki posekako se raspadnaa kako klub. No CSKA sekoja sezona vazea za top 5 ekipa vo evroligata.

Inace, Paris zasluzuvaat da igraat vo evroligata na mestoto od Lion. Pojaki se.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
163
Поени од реакции
29
Otkad sam se rodio
Za tebe samo znam
Tebi sam se zakleo
Da neces biti sam
Pobede i porazi u bolu i radosti
Grobari smo tvoji ostali
Na nana nana nana...

Lesor - Moneke podkast, gde Lesor govori kakva je atmosfera u Partizanu. To nema nigde drugde.
 
Член од
30 декември 2021
Мислења
147
Поени од реакции
192
Битно се исчистија четничките клубови ги нема на мапа веќе.
sega nema ni slucajno da cetnikuvas vo Belgrad koga si,,poslovno", polesno ke ti e, edino ako pak slucajno na 20 ili 24 si nagore pa cisto da vidis na fudbal kakva e atmosferata
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
489
Поени од реакции
1.633
sega nema ni slucajno da cetnikuvas vo Belgrad koga si,,poslovno", polesno ke ti e, edino ako pak slucajno na 20 ili 24 si nagore pa cisto da vidis na fudbal kakva e atmosferata
Другар не ги сакам србите,не не ебаваат два посто.После мечот патизан Варда ракомет толку ги отпишав.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.610
Поени од реакции
16.611
Другар не ги сакам србите,не не ебаваат два посто.После мечот патизан Варда ракомет толку ги отпишав.
Па зошто идеш на утакмици на звезда, ебате шизофрениот? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom