The Wire

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Да де, ама сите ги зборат 3 и 4 сезона ко демек биле ѕверски. А ја никако да стигнма до нив:icon_mrgr:

Точно е тоа што го зборат, и последната до некаде беше исто толку ѕверска, мене само втората ми беше малце досадна затоа што се обработува друга тема. Трговија со луѓе, оружје, дрога итн. Ама тебе чим првата ти е досадна тогаш не знам што ќе правиш со втората. :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Точно е тоа што го зборат, и последната до некаде беше исто толку ѕверска, мене само втората ми беше малце досадна затоа што се обработува друга тема. Трговија со луѓе, оружје, дрога итн. Ама тебе чим првата ти е досадна тогаш не знам што ќе правиш со втората. :D
E тоа е проблемот.:icon_mrgr:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.201
Поени од реакции
57.137
Дечки, си имам нов второомилен клубИ во таа чест, а и за да не сум оф-топик, следнава недела ќе ја симнам и ќе ја почнам серијава.

Ете.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.201
Поени од реакции
57.137
Знам дека пропуштам многу ама немам време. За инает од оние бумбарите ќе ја гледам. Сега имам втор најоригинален мотив за гледање филм/серија, после оној на wot кога го изгледа OGF само за да ми иде на нерви.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Добро бе како може толкави филмомани да има на форумов а ретко некој да ја гледал серијава? :)

п.с. иам испечатено ова на бела маица, сеа ми е најубава. :icon_mrgr:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Eбано ремек дело!! :cuc::cuc:
Каснам со серијава многу, но конечно ја изгледав и не знам како чекав толку долго време за да ја почнам :)
Не знам која друга серија толку јако да прикаже еден град, да му навлезе во сржта и во сите негови случувања гледано од сите аспекти, од уличните игри во гетото до политичките позади завесата, маестрално прикажано, со најреални ликови што се секојдневие во Балтимор.
Mногу реално депресивна и сурова.
Браво да му ебам матер, ми го засити BB withdrawal-от :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.713
Поени од реакции
18.420
Изгледана ни е на повеќето :)
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Три епизоди имам изгледано. Првата беше така покомплицирана за гледање, пошто многу ликови, многу дешавки, ама натаму си оди стрејт како и секоја друга серија.

Се осеќам навлечен на серијава, ако само 3 епизоди имам гледано. Одвај чекам да најдам слободно време, и да продолжам. :D
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
5та сезона ја гледам, 4 епизода, и гледам преку една вечер за да не ја завршам брзо. Одлична е серијата, апсолутно ги заслужува сите маестрални критики. Да е жив и здрав НВО (The Sopranos, The Wire, GOT, True Detective, SFU уште не сум ја гледал, Sex and the City чиј успех е неоспорен кај понежниот пол, Boardwalk Empire.... и други). Браво.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.606
Поени од реакции
31.810
Ja разгледав и сум фасциниран. Каква обработка на ликови нека сиби мајката.
Опфатени се повеќе карактери, од лојални, до тутурутки. Кол (до втора сезона сум иначе 8-ма епизода) е пример за професионалец. Каков лик, каков карактер и снаодливост, арогантност кога треба, покажување заби во прав момент, давање слобода, совршен пандур.
Морам да ја доизгледам целосно за да дадам генерална оценка и споредба. Засега Тhe Wire ми е класа над ББ поради реалноста и отсликување на приземни настани и операции кои се разработуваат до најситен детал, каде не се вклучени супер моќи и голема фушарија за на крај се да биди ок.

Всушност и сликава шо ја носам е од таму. Оние кои изгледале сигурно го препознале типов. :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom