The Wire

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
5.726
Ја изгледав првата епизода, само поради позитивните коментари во темава ќе пуштам уште 3-4, ако ми се досадни како првава ... ништо од гледање.
Не се досадни туку тешки за разбирање, особено првите неколку епизоди додека да сфатиш кој што е у серијата. Али и понатаму (втора и трета сезона) ќе има толку многу дејствија и ликови кои зборат на нивни јазик така што нема шанси се' да разбереш само од гледање на серијата. Јас после секоја епизода обавезно идев на wikipedia да ја прочитам статијата за епизодата.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.379
Поени од реакции
802
Не се досадни туку тешки за разбирање, особено првите неколку епизоди додека да сфатиш кој што е у серијата. Али и понатаму (втора и трета сезона) ќе има толку многу дејствија и ликови кои зборат на нивни јазик така што нема шанси се' да разбереш само од гледање на серијата. Јас после секоја епизода обавезно идев на wikipedia да ја прочитам статијата за епизодата.
Фала, оди на делит серијава :)
не сум голем фан на толку сложени серии, да ги мудрувам по пола ден, или да дочитуам на нет што уствари било...
 
G

grande-juve

Гостин
Не се досадни туку тешки за разбирање, особено првите неколку епизоди додека да сфатиш кој што е у серијата. Али и понатаму (втора и трета сезона) ќе има толку многу дејствија и ликови кои зборат на нивни јазик така што нема шанси се' да разбереш само од гледање на серијата. Јас после секоја епизода обавезно идев на wikipedia да ја прочитам статијата за епизодата.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
5.726
Фала, оди на делит серијава :)
не сум голем фан на толку сложени серии, да ги мудрувам по пола ден, или да дочитуам на нет што уствари било...
Well, go back to HIMYM then...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.391
Поени од реакции
6.017
Ја изгледав првата епизода и буквално бев разочаран поради преголемите очекувања, среќа што продолжив да ги гледам другите епизоди затоа шо не ќе знаев шо ќе пропуштев. Ептен некако навлегов, 8 епизоди во една вечер, 9тата на Милчо ќе ја оставам за утре .
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Фала, оди на делит серијава :)
не сум голем фан на толку сложени серии, да ги мудрувам по пола ден, или да дочитуам на нет што уствари било...
Значи опасно ќе се заебеш ако не ја гледаш. Јас првата епизода 3 пати ја почнував и ми беше ужасно неразбирливо и ја баталував. Во момент на очај кога немав што да правам и седнав убаво и не се покајав, една од ретките епски сериии која мора да се види. Значи мака ми е што ја не сум на твое место и да ја немам изгледано.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Истово кога влегов после изгледаното финале :D
 
H

HoT IcE

Гостин
И сеа ќе ви влезам ја, и ќе ви речам дека никако неможам да ја пробијам првава сезона. Убердосадно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom