The Wire

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.079
Поени од реакции
15.714
Херк и тој плавиот новинар од петта сезона.

Единствените два лика што фацата не можев да им ја смислам.
И накрај, и двајцата завршија, незаслужено, политички, на позиции на кои со нивниот памет можеа да ги сонуваат.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.632
Поени од реакции
32.026
Херк и тој плавиот новинар од петта сезона.

Единствените два лика што фацата не можев да им ја смислам.
И накрај, и двајцата завршија, незаслужено, политички, на позиции на кои со нивниот памет можеа да ги сонуваат.
Шо би рекле на нашиве простори: „на ќорото пиле и госпо му прај гнездо“ :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484
Месецов си гледам по една епизода пред спиење и кој затскриен хумор го има серијава :pos:

Накратко, ја гледав кога бев средно ама со овој мозок сега кога ја гледаш, перспективата е поинаква. Колку само се пронајдов во МекНалти и животот без компас што го имаше..
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
14.632
Поени од реакции
32.026
Месецов си гледам по една епизода пред спиење и кој затскриен хумор го има серијава :pos:

Накратко, ја гледав кога бев средно ама со овој мозок сега кога ја гледаш, перспективата е поинаква. Колку само се пронајдов во МекНалти и животот без компас што го имаше..
Не само хумор, оваа серија е библија за тоа како (не)функционира целиот систем :)
Пред 2 дена ми текна на сценава, сум ја гледал безброј пати и пак ми е смешна :D

It takes a whore to catch a whore.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.732
Поени од реакции
41.777
Не знаев дека баш таа епизода ја режирал Милчо. Ок, ми се врати малце од малце поштовањето што го имав изгубено.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.484

Kajgana Shop

На врв Bottom