The Walking Dead

Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Агонијата продолжува:

The Walking Dead season 9 confirmed

Овие изгледа играат на картата: "Кога стасале до 8 ќе ја гледаат и 9" Па после 10, 11, 12...и така до недоглед, ко некоја нискобуџетна индиска серија стана.
И само заради тоа многумина сеуште ја гледаме, за да го дочекаме крајот на срањево веќе еднаш.
Извини ама имаш и високобуџетни серии со по 22 сезони :)
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Извини ама имаш и високобуџетни серии со по 22 сезони :)
Да, ама таквите серии успеале да одржат некаков континуитет преку содржината која ја емитуваат, си имаат база на гледачи која постојано ги следи. Секоја серија доживува подеми и падови во текот на прикажувањето, но во случајов со the walking dead серијата е во слободен пад последниве неколку години.
Мислам оти целиот концепт е веќе истрошен и приказната се врти во круг. Треба нешто ептен да се промени во 9 сезона ако сака да одржи некакво ниво. Ако биде како 8ма сезона тогаш верувам дека и нај хардкор фановите ќе прекинат да ја следат.
Симпсонови и сериите од тој тип со над 20 сезони се култни серии, материјалот за емитување го црпат од секојдневието, се пародија на американскиот стил на живот што им дава неограничен материјал за снимање.
Што ново може да произлезе од серија од типот на the walking dead за да има толку сезони? Да отепаат уште некој главен лик или пак да донесат некој нов негативец? Се тоа е веќе видено.

Затоа респектирам серии од типот на Breaking bad, си имаше концепт серијата и после 5 сезони си заврши фино лепо. Затоа е култна, постави ептен високи стандарди кои ретко која серија ги достигнала или може да ги достигне.
Лоша работа кога ќе изгледате нешто толку добро е што критериумите ви се креваат до небо и се останато го споредувате со таквиот квалитет. The walking dead не е ни приближно до такво ниво, иако станува збор за два различно жанра.
Можат да направат и 30 сезони но тоа нема да го смени фактот дека серијата е тапа моментално. Обратно, има серии со далеку помал буџет па и филмови кои направиле бум, за разлика од серии со огромен буџет кои прекинале да се снимаат после првата сезона.

Се извинувам за долгиот пост.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
C6TsJAkWgAAKur_.jpg twd-deer-237307-640x320.jpg


Серија ја прекинав пред некои 3 години, ама како шо си и пишавте некои погоре дека ја гледате чисто од навика и да не се остава нештото незавршено, и јас на таа карта се заебав. Ова серија блумингот и беше до 2013 кога си качија гледаност до небо, после почнаа со глуп актинг, непотребни сцени, драма да му ебам се! Срам ме фаќа како серијава се дотурка до овој степен со гледаност и како се најавија 9 сезони...Мизерија
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Не знам на што мислиш ама од понеделник ке продолжи сезоната.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Ако по утрото денот се познава, ќе биде ова доооолга сезона...

:popce:

п.с нема веќе 'КООООООРАЛ"
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
најсмешна ми беше сцената кога детенцето го избоде во врат тој никаквиот, заборавив како се вика...:pos:
не сум знаел дека е така лесно да се бодат луѓе со наострени стапови...ај кога го гледам Морган, сепак е возрасен човек и има силина тоа да го направи, ама детенцево како некој профи убица, како со нож во паштета да мава, па и во вратот го погоди..:ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Оној Јуџин ич не го можам. Најодвратен лик ми е.[DOUBLEPOST=1519693878][/DOUBLEPOST]Оној Јуџин ич не го можам. Најодвратен лик ми е.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Епизодава може пишува дека траеше 58 минути, ама мене едно добри 3 саата ми траеше...нешто како час по германски во средно.
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Se sekavam koga TWD bese najdobroto neshto na televizija.
Gi gledav site epizodi po dva pati i ja pregleduvav cela sezona pred pocetokot na narednata.

Prvite 5 sezoni bea odlicni.
6-tata sezona bese dobra no poslednata epizoda zavrshi bez vrska - so "cliffhanger".
7-mata sezona zapocna odlicno, no potoa se izdolzi i bese prosecna.
8-mata sezona e teska glupost. Postapkite na karakterite nemaat logika.

Eve sto im napishav na IMDb za 9-tata epizoda:

Whole 8A deserve 1/10. We waited some time to watch next episode of TWD with some hope that writers are aware of our complains. We were hoping for improvement and here it is. This episode is slightly better that the rest of the season, but it is just average. Acting is mainly good, but editing is terrible. Very slow and drawn out, this episode is dedicated to Coral. Shame he doesn't become a walker at the end. He would make some better decisions as a walker. At least actor Chandler Riggs can have some decent haircut tomorrow.

:D
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Епизодава може пишува дека траеше 58 минути, ама мене едно добри 3 саата ми траеше...нешто како час по германски во средно.
Исто брат и јас ја гледав 3 саати... тешкотии..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom