The Walking Dead

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Некои умираат за 2 минути, а некои за 2 дена во серијава. :toe:[DOUBLEPOST=1519775919][/DOUBLEPOST]Морган е хитот/ѕверот во серијата. :vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Мене брзо ми помина.....

Мотав на стрелкиве по 5 секунди на bs player. И мислам дека не пропуштив многу. Некако интересно ми се виде изгледа поради убрзувањето :)
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Мене брзо ми помина.....

Мотав на стрелкиве по 5 секунди на bs player. И мислам дека не пропуштив многу. Некако интересно ми се виде изгледа поради убрзувањето :)
Ја 2 сезоне ги глеам така. :D

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Точно е дека серијата последниве 2 сезони е бавна и во поголемиот дел неинтересна, ама има и бетер. Еве на пример лајното од серија Supernatural врти веќе 13 сезони што за мене е тотално без врска. Прекинав да ја гледам уште во 7ма сезона, и не верувам дека е нешто многу поинтересна сега.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Крајот на 9-тата епизода изненади. Очекував дека ќе умре.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Точно е дека серијата последниве 2 сезони е бавна и во поголемиот дел неинтересна, ама има и бетер. Еве на пример лајното од серија Supernatural врти веќе 13 сезони што за мене е тотално без врска. Прекинав да ја гледам уште во 7ма сезона, и не верувам дека е нешто многу поинтересна сега.
Зошто бе ја си ја гледам и ми е ОК, баш за ладење, до душа и тамо ако не е епизодата поврзана со дејствието т.е. филер си ја мотам набрзина.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Не знам како се става спојлер. Ако си ја гледал 9-тата епизода ќе видиш на крај што ќе покажат.
Не знам дали не дупиш нешто овде, ама ај..

[ spoiler ] текст [ /spoiler ]

:D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не знам дали тие делови што се појавуваат во иднината се соништа на Карл или стварно ќе се случи, но мене ме изненади тоа што Ниган е заедно со Рик и компанија. 3 сезони се тепаат за да на крај да завршат заедно. Малце глупа е приказната ако е така. И редно беше да умре гоа малото глупаво дете Карл.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
тоа со иднината, беше идеалниот исход од оваа војна според Карл, каде буквално сите живеат во хармонија, но нешто што нема да се случи, особено после неговата смрт...

BTW - Lauren Cohan Books New ABC Show: Is Maggie Leaving ‘The Walking Dead’?

се надевам ќе ја рокнат и Меги, веќе и она оди на живци..:свиркам::свиркам:
 
Член од
22 февруари 2018
Мислења
147
Поени од реакции
61
Не знам дали тие делови што се појавуваат во иднината се соништа на Карл или стварно ќе се случи, но мене ме изненади тоа што Ниган е заедно со Рик и компанија. 3 сезони се тепаат за да на крај да завршат заедно. Малце глупа е приказната ако е така. И редно беше да умре гоа малото глупаво дете Карл.
"Coral" stana pacifist i se zalagase za mir vo posledno vreme. Toj sakase site da ziveat vo harmonija i da ne se kolat megu sebe. Toa vese negovata vizija za mirno opshtestvo kade coveckiot rod ke prezivee pomagajki si megusebe.
Ne veruvam deka neshto slicno ke se sluci vo idninata na serijalot.
Negan da sadi cvekinja vo bavca??? :tapp:
Sega e interesno kako ke reagira Rick posle se.
Sepak da se nadevame deka ke se sluci nesto interesno i vredno za gledanje :cujte:[DOUBLEPOST=1519818718][/DOUBLEPOST]
BTW - Lauren Cohan Books New ABC Show: Is Maggie Leaving ‘The Walking Dead’?

се надевам ќе ја рокнат и Меги, веќе и она оди на живци..:свиркам::свиркам:
Mnogu ke bidi komplicirano da i go zgolemat stomakot, pa da raga dete (pa da najdat nekoe izmelezeno so kosi ocinja :) )... pa nema da bidi interesna veke videna prikazna so novorodence... mozno e da ja "roknat" Meggie do krajot na sezonava :D
Makar sho ne ostanaja "jaki" zenski vo serijava, ke treba da angaziraat nekoja nova...
 
Последно уредено:

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Во право си, чим има бетер гледај си ја :D :D
Откако ми се роди синчето немам веќе време за гледање толку многу серии како порано. Сега гледам еднаш или двапати во месецот по 2-3 епизоди наеднаш и брзам да изгледам се што сум пропуштил за да бидам во тек. Од 10-15 серии што ги гледав порано моментално гледам само 3. Не е лесно со жена и со дете упм... Морам да гледам нешто за да искулирам некогаш, ако ја прекинам и оваа ќе треба вести или политика да пратам на тв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom