The Walking Dead

Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
шо бидна работава зшо баш февруари ка дават 9 епизода технички проблеми ли имат или нешо др е
Нов тренд, сега ја делат сезоната на 2 дела и има мид финале и финале, и лани беше исто...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.373
шо бидна работава зшо баш февруари ка дават 9 епизода технички проблеми ли имат или нешо др е
Нов тренд, сега ја делат сезоната на 2 дела и има мид финале и финале, и лани беше исто...
Не е тоа нов тренд, отсекогаш било така. Со исклучок на првата сезона што имаше само 6 епизоди кои одеа есента 2010, од 2011 до сега, сите сезони беа поделени на 2 дела. И како по обичај, mid-season финалето секогаш беше една од најинтересните епизоди. Кој следел, знае. ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е тоа нов тренд, отсекогаш било така. Со исклучок на првата сезона што имаше само 6 епизоди кои одеа есента 2010, од 2011 до сега, сите сезони беа поделени на 2 дела. И како по обичај, mid-season финалето секогаш беше една од најинтересните епизоди. Кој следел, знае. ;)



На оваа фора не држат веќе 3 години :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.934
Аман де, уште не заврши мизеријава? Се понадевав на среќен крај.
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Ми се чини или се посрање станува серијата. Мило ми е што Карл ке умре.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
E

Epsilon

Гостин
Ja pocnav serijava da ja gledam sega vekje vtora sezona, kje pocnam do vecer treta sezona da gledam i edinstven lik za koj mi e milo shto umre, e Daley stariot, tolku znaese da soli pamet, a ne tolku sposoben za grupata to cudo nesto. :)
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Ja pocnav serijava da ja gledam sega vekje vtora sezona, kje pocnam do vecer treta sezona da gledam i edinstven lik za koj mi e milo shto umre, e Daley stariot, tolku znaese da soli pamet, a ne tolku sposoben za grupata to cudo nesto. :)
Ne be Dale dobar lik bese ne zbori taka, ja iskreno Darryl voopsto ne go sakam.
 
E

Epsilon

Гостин
Ne be Dale dobar lik bese ne zbori taka, ja iskreno Darryl voopsto ne go sakam.
Brat, covekot pretstavuvase zakana za grupata i za lokacijata i plus ja znaese Maggie, najdobro resenie bese da go ubijat, a ne ovoj da soli pamet kako da se spasel zivotot da se odelo niz proces bla bla bla, se nadevam deka me sfajcas za koj moment zboruvam. :)
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Знам знам ама искрено подобро некој друг да беше убиен наместо он
 
E

Epsilon

Гостин
Знам знам ама искрено подобро некој друг да беше убиен наместо он
ete delusional Shane umre. Se si mislam deka ona (kuckana) zenamu na Rick, so toa izvinuvanje i zalenje go natera na nekoj nacin na onoj poteg, ne deka prethodno vrijase. (obicno obozavam da analiziram koj se pocetnite pricini za nekoj problem ili dejstvie :D )
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Агонијата продолжува:

The Walking Dead season 9 confirmed

Овие изгледа играат на картата: "Кога стасале до 8 ќе ја гледаат и 9" Па после 10, 11, 12...и така до недоглед, ко некоја нискобуџетна индиска серија стана.
И само заради тоа многумина сеуште ја гледаме, за да го дочекаме крајот на срањево веќе еднаш.
 
E

Epsilon

Гостин
do 4ta sezona stignav 4ta epizoda, interesno deluva, Guvernerot epten interesen tip mi beshe nz oti onaka zavrsi, valjda e ziv i negde e... i ce se vrati stronger than ever. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom