The Walking Dead

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По последнава епизода сконтав дека Рик и е терет на серијава. Ако ги извадиме неговите сцени од последнава епизода, добиваме сосема солидна TWD епизода. Случките со грдите во тоа ѓубриштето не сакам ни да ги коментирам, евтина глума, петпарачки дијалози, pain in the ass. Другово ми беше петка, не ни осетив кога пројде еден саат.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Колку е "добра" оваа сезона кажуваат рејтинзите. Првпат откако почна серијава гледаноста се спушти под 10 милиони (околу 8 милиони гледаност, ако се изземе премиерата).
Претходниве сезони солидно над 10 милиони.
Нема што повеќе да се зборува на темата. Серијава веќе втора сезона е у слободен пад.
Којзнае какво дно ќе беше ако не им се посреќи со Ниган, кој искрено освен добар скил у глумење badass нема ама баш никаква позитивна и освежувачка улога во однос на генералниот plot у серијата.
Што ново се деси у серијава, освен она веќе добро познато делење на главните ликови на милион насоки и правци БОГ ЗНАЕ ОД КОЈА ПРИЧИНА!?
Филер епизодите станаа традиција и секојдневие. Веќе секоја наредна епизода се повеќе и повеќе премотувам пошо више не се трпи.
Главните ликови као Стивен Сигал/Жан Клод ван Дам.. Сите гинат, само они некако по божја волја остануваат живи. Ќе си речеш ајде ко на филм, ама ова више ја потценува интелигенцијата и на најголемиот вмровец а.к.а Богдан Бетмен Велит Илиевски.
Ти ебам и walking dead и све.
Веќе е 8ма сезона не е више заебанција.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Ау ау ау каков крај...генерално добар крај според мене. Изгледајте ја,сметам и вас ќе ви се допадне,има простор и за критики но сепак за разлика од прошлите епизоди ова беше далеку подобро.
Позз.Се гледаме во Февруари.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ауууу колку лошо склопена епизода, тоа чудо...

и колку кукавички одиграа со Корал, абе не ми се зборува
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ауууу колку лошо склопена епизода, тоа чудо...

и колку кукавички одиграа со Корал, абе не ми се зборува
Исто, имаше штоф епизодава за поквалитетно ама режисерот нека оди нека се обеси. Кај заминаа тие грдите, нели со Рик тргнаа? Сериозно не можам да пратам веќе кој со кого е поради цепкањево.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Исто, имаше штоф епизодава за поквалитетно ама режисерот нека оди нека се обеси. Кај заминаа тие грдите, нели со Рик тргнаа? Сериозно не можам да пратам веќе кој со кого е поради цепкањево.
Ужас, како да имаше една епизода испуштено меѓу оваа и претходната, ептен тешко се прати, плус што и не ја гледам веќе со внимание си викам може и јас не ги гледам сите сцени убаво па затоа не разбирам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ужас, како да имаше една епизода испуштено меѓу оваа и претходната, ептен тешко се прати, плус што и не ја гледам веќе со внимание си викам може и јас не ги гледам сите сцени убаво па затоа не разбирам
Леле, истово го помислив и дури отидов на TV Time апликацијана да видам една епизода да не сум испуштила :pos:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ужас, како да имаше една епизода испуштено меѓу оваа и претходната, ептен тешко се прати, плус што и не ја гледам веќе со внимание си викам може и јас не ги гледам сите сцени убаво па затоа не разбирам
јас си помислив дека лош фајл сум симнал, па дека фалеле сцени во епизодава, морав друга да симнам за да видам што сум испуштил..:pos::tapp:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
да не ја репризирам епизодава, што се договорија Сајмон и Меги?? без превод гледав и онака премногу конфузна беше епизодава, после тоа Меги кога го уби тој пред неа што стоеше...Сајмон и нареди така??


и како успеа женската да избега кога Двајт, Дерил, Мишон и остала екипа пукаа??? да не полета? :pos::pos::pos:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
да не ја репризирам епизодава, што се договорија Сајмон и Меги?? без превод гледав и онака премногу конфузна беше епизодава, после тоа Меги кога го уби тој пред неа што стоеше...Сајмон и нареди така??
и како успеа женската да избега кога Двајт, Дерил, Мишон и остала екипа пукаа??? да не полета? :pos::pos::pos:
Сајмон беше лошиот? Не ѝ нареди, баш напротив, она „одглуми“ дека све ќе го слуша Неган и му го побара ковчегот па ќе му го враќа назад со тој стреланиот. Женската кидна на ролшуите од Енид и Карл. ;)

Отприлика 00:32 http://www.addic7ed.com/serie/The_Walking_Dead/8/8/How_It's_Gotta_Be
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
да не ја репризирам епизодава, што се договорија Сајмон и Меги?? без превод гледав и онака премногу конфузна беше епизодава, после тоа Меги кога го уби тој пред неа што стоеше...Сајмон и нареди така??


и како успеа женската да избега кога Двајт, Дерил, Мишон и остала екипа пукаа??? да не полета? :pos::pos::pos:
Сајмон и рече на Меги дека од сите реони само Хилтоп ќе биде поштеден и освен што еден ќе биде убиен, сите други ќе се вратат и ќе продолжат со земјоделството.

Ама Сајмон како го упука Нил, ни шофершајбната не се скрши :vozbud:
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Плус колку беше мрачна цела епизода, морав да осветлувам за да видам што се случува... Лошо :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Тек сеа ја догледав, ми беа останати 3 епизоди.
Едвај ја пратам. Значи гледам, и наеднаш поинтересно ми станува да си пребројам во глава колку калории сум изел денес.
Кај им ја гледам серијава, уште па на крај ме натажија.
Не ме интересира што како, мора да го спасат Карл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom