The Walking Dead

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
30 минути од 40 гледаме само две сцени и два главни ликови. Жити последната сцена беше солидна, прва оваа сезона.

Plot armor-от на главните ликови до месечината и назад, веќе е дури и смешно од што е глупо.

Керол е на десет метри од четворица со автомати кои пукаат по неа- жива и здрава.

Рик е на пет метри до тип што пука со митралез по него и не го погодува.

Чисто вреѓање на интелигенција, АМЦ се да ви ебам да банкротирате и да ве снема од етерот, а гледам рејтинзите драстично паѓаат со секоја епизода.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Шо ќе гледаш- аматеризам на дело.

Имале убава замисла, епизода за Езикил, неговата приказна, целата шарада негова со глумењето крал и како тоа му се враќа лошо нему и на сите негови луѓе, но преаматерски е се изведено.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Она со автоматон што го напраеја решето сите. Ептен прецизни оние. Бомба да пукнеше немаше толку да потепа, ама на крај само он преживеа. Со оние дупки што ги имаа тројца ќе пробуши а не пак она што го заштитија. И сите други потепани ама некако керол се протнала внатре. Ептен вреѓаат интелегенција. Ја гледам затоа што сум почнал, искрено Супернатурал во нивната 13та сезона се поинтересни.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
А откорнатите делови од телата по пукањето со митралезот?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.338
100 пати до сеа можеа да го рокнат Неган. Овој им оди на вратата, а големиот непреговарач Рик неможеше еден снајпер да постави да го скинат, и после да распуцат по цела екипа која тактички вриштете со сите собрани на еден куп. Ќе ги покосеа како ништо али ај, морат да ја прават интересна. :LOL:

Иначе до 4та епизода од 7ма сезона сум, и до сега серијата нема никаков прогрес во смисол на одмотување на клопчето. Секоја сезона се расправат со различен психопат, вака може да терат уште 5 сезони додека рејтингот не им падне на нула, па да се појави некој воен хеликоптер и да ги спаси со приказна за сигурна зона и обновување на општеството. :pos:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Дај нека напраат некоја нова асална серија - аман веќе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се спојлнав и не се нервирам, дури и си влегов на темава - тоа многу кажува дека 95% од нас ја гледаме серијава само од навика :D
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Се спојлнав и не се нервирам, дури и си влегов на темава - тоа многу кажува дека 95% од нас ја гледаме серијава само од навика :D
Navika i toa shto mrazam da ostavam nedogledani serii..inache odamna zasluzhuva da se prekine da se gleda
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.343
twd e jedina serija u zivotov na koja sum potrosil dosta vreme gledajki ja, i sum resil da ja prekinam, i voopsto ne se kaam za ova. Prvi 2-3 sezoni bese top, vredese da se gleda, nekako otkako umre Shane i serijava poleka pocna da umira i da se pretvara u retardiran walker, kaj likot bese strava, pa i Jon Berthal ko glumec bese moze i so najdobri kvaliteti od cel casting ( tuka bi go vmetnal i Jefferey Morgan koj go glumi Negan ama u pogresno vreme se pojavi ko lik ), a dobi samo 20 epizodi.
Nit Negan ne ja spasi, a go cekav ko nova godina da se pojavi, ali dzabe, baska vrskata na Rik so Mishon e najlosata ljubovna vrska vo istorijata na cela filmska industrija, ne veruvam deka postoela polosa ljubovna vrska na tv od ovaa, duri i ben aflek i henifer lopez u gigli imaa poise smisla.

Ja imam staveno slednava scena na temava, i pamtam deka napisav za istava deka e edna od najdobrite i najmokjni sceni u seriive sto sum gi nacekal, so muzika so poenta so sve.


Tuka ustvari poleka pocnuva da tone serijava, od ovaa perspektiva mozes i poinaku da ja protolkuvas scenava, shane sme nie, a walkerov e serijava :tvg:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Трагикомедии на нивоу. Шива со пушки и топови не можеа да ја утепаат, од 10 мртваци загина. :tapp:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.338
Не е ни чудно шо го распнале Исус пред 2 и кусур илјади години ако изигравал како овој у серијата. Значи у секоја сезона мора да има еден шо му преработуват моралните вредности. Прво Морган, па Керол и сега овој. Тешки глупости.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Инаку 10 метри не можеа да избегаат пред да ги стасаат зомбијава, сега цела епизода бегаа пред нив а имаа тип што има повредена нога и едвај оди. Јебала вас логика :)
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
S08 E4...Katastrofa.. Toa brkanicata so koli pa luge bre u bolywood bojle efekti imaat.Toj savierot puka a rick sozig zag uspea da izbegne edno 60 tina 50 cal kursumi...za na kraj op taka lezerno da si ripne od negovata u drugata kola (uz dvizenje normalno)....a soferot onaka 7 sekundi go gledase i cekase rick da dojde pa da izvadi pistol :facepalm:...kako sto kaza clenov pogore vrega intelegencija.
Kerol=navy seals mama eba so dva kratki rafali uspea namesto da ubie petorica u razmak 10 metra i toa pazi bez nikakva preglednost :facepalm: ..pa koa gi zapuka zombite edno dvaeset headshots im dae again so dva kratki rafali!

Kralot...mizerija...pola saat si pravese small talk muabet so saviorot i cat pat davase po nekoj cekor demek bega od zombijata...onoj pa so sekirata prese covek na pola za posle ograda od eba*na pletena mreza i bit pazar katance da nemoze da skrsi...vazno 3-4 min muabet si napravija!

Komedija i ocaj stanaa....time to quit!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom