The Walking Dead

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И кај вас заврши епизодава со Јуџин и Двајт на оградата или торентов мене лош ми се погодил?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, освен ако ист торент не сме симнале :D
Хаахаа наеднаш некако темница дојде, мислев подолга пауза е за нешто потеатрално што следи.

Солидна епизода, Јуџин може делува глупаво ама баш таквите се испод мира триста вира. Убаво им рече на кокошките вие сте заменливи, јас не сум, сега ќе се труди да го импресионира Неган на секое за да собира бодови кај него. Демек па стварно и на Неган му беше дојдено до легурата за шетачите, го тестираше џиги дали знае нешто од тоа што го ломоти.

последната сцена како да наговестува дека еден од Јуџин/Двајт ќе почне да врбува луѓе и да креира контра Неган група одвнатре.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
последната сцена како да наговестува дека еден од Јуџин/Двајт ќе почне да врбува луѓе и да креира контра Неган група одвнатре.
Двајт мислам само прашање на време е кога ќе се сврти против Неган, според све што му има направено. Мислев дека оваа епизода ќе е тоа, ама ме изненади. Со Јуџин не знаеш на што си, може и комплетно со Неган да се сврти тој. :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не беше нешто wow ама не беше ни запек. Сцената со Рик кога излезе од шаторот (кога Мишон виде дека е жив) беше бетер од Глен со контејнерот.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.199
Им требаше оружје и храна и тоа во поголеми колични и како за беља баш на цел гарнизнон налетаја.
Што ли ке им притреба во следната епизода. Тенк ?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Толку романтика во една епизода, во претходниве две сезони заедно немаше. :ROFLMAO:

Росита почна веќе на нерви да ми оди, едно време Карл беше досаден како неа ама тој беше како разгалено детиште. Оваа ем на нерви, ем одбивна ти станува.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Наместо да плаќаат непотребни досадни ликови ко таа што за време на зомби апокалипса качи 20-30 кила и се жали не ручала со денови :pos: , можеле да потрошат некој долар повеќе на CGIто...тоа депонијата во позадина пред некоја епизода изгледаше ко вести на локална телевизија во 90те, сигурно практикантот им ги изработува сцениве. Срната епизодава беше врв, порничите изгледаат како Интерстелар во споредба со ова

 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Коа почна серијава на некој начин нешто ново и интересно, занимлива беше да се следи.
Но веќе станува толку досадна и со страшни глупости и дупки во приказните што е неверојатно како уште е толку популарна.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
утепаа уште два безвредни карактери...20 more to go! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom