The Office

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Jan: How would a movie increase productivity, Michael? How on earth would it do that?
Michael: People work faster after.
Jan: Magically?
Michael: No.
Michael: They have to, to make up for the time.. watching the movie..

:pos:

Кај 3та сезона сум, и всушност не е олку лоша ко шо мислев. Океј, британците ќе си останат британци, ама за mocumentary боље ми е амерички awkward, глуп хумор.
Онака.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665

:pos:

Me фатија неспремен. Прснавме со брат ми.
Toby & Michael моментите убедливо ја прават серијата тоа што е.
:cuc:
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Севте ја изгледав првата сезона и сега сум некаде на втората и мислам дека е брилијантна серија со по 20 минути времетраење што е уште поприфатливо да не ти здосади,не ги читав сите коментари погоре плашејќи се да не има нешто што понатака не би ми била забавна серијата,интересен хумор баш некако сличен каков што обожавам и многу реални ситуации од животот кои неќеме да се сложиме а се случуваат.
Најинтересн ми е стариот црнец некако најискулиран ми е:D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Eпизодата со филомот на Џек Блек , леле сум се помочал од смеење :pos:
btw мора да го најдеме тој филм :D :ROFLMAO:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Eпизодата со филомот на Џек Блек , леле сум се помочал од смеење :pos:
btw мора да го најдеме тој филм :D :ROFLMAO:
Ако си сериозен, нема таков филм, „филмот“, односно сцените беа снимани специјално за серијата. Пошто продуцентите не сака рандом celebrities да се појавуваат од нигде никаде како обични ликови (а пази кандидатите за замена на Мајкл), направија тие да бидат во “филм во филм“.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ако си сериозен, нема таков филм, „филмот“, односно сцените беа снимани специјално за серијата. Пошто продуцентите не сака рандом celebrities да се појавуваат од нигде никаде како обични ликови (а пази кандидатите за замена на Мајкл), направија тие да бидат во “филм во филм“.
Не не, знаев дека нема таков филм, ама многу ми беа смешни сцените на Блек со старката :pos:, а инаку ја сум до 6 сезона, уште не сум стигнат до замените на Мајкл.
На оваа сцена прееска се помочав од смеење

или пак сцената кога ќе се тепа самиот со себе :pos::pos::pos:
Закон се , Шруд и Мајкл се врвот!!!
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Ја гледавте 9х01? Го спомнаа Мајкл, шуќур :icon_lol: Бааѓи subplots ќе се тераат во последнава сезона, а и за прв пат ги слушнавме камерманите и дознавме зошто уште се врткаат. Нешто големо се спрема...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ахахаххахахаххахахахаха ѕверовииии.

Омилен карактер: Рајан.

На сценава умрев од смеење:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom