The Office

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Шо знам...ги гледав првите две епизоди и не ми се допаднаа. Многу дебилни некако. Ќе си гледам јас TBBT и HIMYM :vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
bump

Го изгледав пилотот за американската и британската серија. Американската повеќе ми се свиѓаше и ќе продолжам неа да ја гледам. Многу добра серија, првата епизода ме пресмеа, ќе видиме за другите.
 
Член од
1 октомври 2009
Мислења
109
Поени од реакции
18
За мене, една од најдобрите серии после френдс. Успеав за две недели сите сезони да ги изгледам. и не се каам :D
 

TheIks

Fork & spoon operator
Член од
1 октомври 2007
Мислења
712
Поени од реакции
469
Супер серија, само за тие што се откажале одма после 1-2 епизоди, би ве советувал да изгледате уште неколку, затоа што првата епизода е базирана на англиската верзија и е малку... чудна. Понатаму серијата станува се поинтересна и се развиваат доста случувања.

Мајкл Скот за Википедија: "Wikipedia is the best thing ever. Anyone in the world can write anything they want about any subject. So you know you are getting the best possible information." :pos:
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Британската верзија ја имам изгледано цела(не дека е многу долга, само 14 епизоди), а од американската ги имам од 1-3 сезона изгледано може уште пред 2-3 години, и од тогаш прекинав да гледам...Според мене Gervais е многу подобар од Carell и у глобала претпочитам британски хумор пред американски, не дека на американската верзија нешто и фали, супер си е. Може и ќе продолжам да ја гледам некој ден :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Грдо ќе биде без Стив, пред некое време официјално потврди дека ја напуштил The Office :(
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
После 7 сезони, The Office добива нов менаџер, Will Farrell. :) Линк

Нема да биде исто без Мајкл.... :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Како што сум фан на Вил Ферел, мислам дека серијава ќе ми се свиѓа повеќе. Иако сум навикнат на Стив :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419

1:35, последното “That's what she said“ од Michael Scott. Генијално :cool:.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Сакам пак да ги гледам од што се толку добри! :) Вртам клипови низ YT и солзи пуштам од смеење!
Се пресмеав кога прв пат гледав како прават Hardcore Parkour. Нема убава снимка од ова на YT.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
И официјално, James Spader е новиот менаџер. Мислам дека ова е добар избор, имаат "хемија" со Џим. : )

http://www.ottawacitizen.com/entertainment/James Spader named Office/5059716/story.html
LOS ANGELES (Reuters) - Emmy-winning actor James Spader has joined the regular cast of "The Office" as Robert California, the new CEO of Sabre, the parent company of Dunder Mifflin, NBC said on Wednesday.

Ќе ја замени таа со кучињата што беше, ама незнам дали и Мајкл ќе го замени...
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318

нека ме скоцкаат на 2 месеци до 8ма!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom