The Mandalorian

Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Бреј каква носталгија предизвикува последната епизода у пм. Ме натера да ги репризирам сите Star Wars филмови, почнувам од денеска.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Ја догледав втора сезона сношти...Oh man oh man... :cuc: Како јутјуберине шо се снимаат за реакции бев. Офф колку беше прејако. Thank God for Jon Favreau and Dave Filoni. Требаше Марвел рецепт да се замеша во Star Wars за да се вратат на правиот колосек (y). А тоа е - дај им го на фановите тоа што го сакат! И уживај гедајќи reaction videos на интернет. Ова да беше 90 минутен филм во кино и да не беше пандемијава, ќе беше типично Star Wars лудило. Да го додадам и одличниот ost од Ludwig Göransson, посебно сцената со Лук кога маме им *** на дроидите, исто ко Dart Vader во Rouge One (y)



и откако влезе Лук на мостот, во позадина мелодијата од Binary sunset од оригиналната трилогија ...мх мхх мераци. Уште фалеше на крајот кога заминуваше Лук со Грогу во лифтот, Мандо да му го покажеше металното топче и грогу да го привлечеше на кај себе од далечина....уф колку ќе беше прејако тоа :vozbud:

Изгледа планот им е да продолжат со серииве после периодот на Episode 6, за колку толку да ја исправат работата, откако последната трилогија не ги задоволи фановите. Approved by me :D.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Никаде досега во анимираните или life action не е спомнат Грогу, така да, џабе си прават овие филмови. Подобро ви е да ги гледате анимираните ако не ви се гледани, него вакви јутубери. Плус можи да објаснат понатаму за тој дел.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Никаде досега во анимираните или life action не е спомнат Грогу, така да, џабе си прават овие филмови. Подобро ви е да ги гледате анимираните ако не ви се гледани, него вакви јутубери. Плус можи да објаснат понатаму за тој дел.
Си гледаме, ова е само елиминација на ликови и кој би можел да го спаси.
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
65
Поени од реакции
69
Бреј каква носталгија предизвикува последната епизода у пм. Ме натера да ги репризирам сите Star Wars филмови, почнувам од денеска.
Isti utisak je serija ostavila i na mene. Moraju se gledati svi ponovo.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Јас најискрено се надевам дека ова со Џина Карано ќе заврши како со Џејмс Ган кого исто така го отпуштија за кога тој потпиша да го режира Suicide Squad 2, веднаш го потпишаа за да го режира Guardians of the Galaxy 3.

Во меѓувреме секој ден твитам #WeLoveGinaCarano #WeLoveCaraDune :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Петтата беше партали, што покажува и рејтингот од 9.4

Ама ова сега што го гледав е може најдобра епизода од сите тв шоуа поврзани со Стар Ворс. Дип фејкот е неверојатен, Марк Хамил е Лук Скајвокер од 70 ти години, дури и гласот му го смениле. Епизодава ми ја врати носталгијата по Стар Ворс, перфектна епизода и не само поради Лук и Јода мали, воопшто целата епизода е лудница, и визуелно, а и приказната од петта епизода натака мислам го издигна квалитетот на шоуто експоненцијално. Прилично јаки сцени и добри дијалози, гледајте обавезно ако сте фанови на The Mandalorian, серијава е практично продолжение само...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Не е Боба фет глуп, стар и беспомошен, а ќерка му, жена му, или рандом црнкиња да му ги бркаат сите работи?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Не, баш напротив, а има доста помош пошто е претставен ко мудар во шоуво.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Една паралела со Боба Фет серијалот, имено во шестата епизода Грогу треба да бира меѓу лајтсејберот на Јода и штитот од бескар на Мандо а што ќе се случи ќе видиме во седмата епизода од Боба Фет серијалот.
Кога сме кај серијата Мандалоријан цело време се збори за враќање на Мандалор на стара слава и обновување, можеби судбината на Грогу и не е со џедаиите туку со Мандо и дружината и нивната борба за Мандалор, нз баш добар клифхенгер ми е ова.
Замислете го Грогу во бескар додека ја употребува силата :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom