The Lord of the Rings: The Rings of Power

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.288
"No one walks off trail"
"The sea is always right"

Бтв кој ги пишува овие глупости... мајко мила.
Тој што го пишувал оноа:

- Ја сум видел све!
- Е не си видел ти све, него ја!
- Ја повеќе од тебе!
- Ја, за секогаш, за едно повеќе од тебе сум видел. Стоп! Тито!

(Ако кажеш Стоп, он више не смее да вика - ја поише од тебе, али ако кажеш Тито на крајот, тоа е закон на универзумот, појако и од стоп и од све)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Тој што го пишувал оноа:

- Ја сум видел све!
- Е не си видел ти све, него ја!
- Ја повеќе од тебе!
- Ја, за секогаш, за едно повеќе од тебе сум видел. Стоп! Тито!

(Ако кажеш Стоп, он више не смее да вика - ја поише од тебе, али ако кажеш Тито на крајот, тоа е закон на универзумот, појако и од стоп и од све)
Да да, хаха. Крш беше и тоа.

Многу ми е антипатична оваа верзија на Галадриел, што е ептен поразително, со оглед на какво совршенство беше Кејт Бланшет во улогата.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.381
Инаку јас сум open minded за серијава, и давам шанса. Плус не е адаптација на книга туку е based on, клучна разлика. Ми сметаат многу работи ама генералното мислење ми е дека како Толкин фан никогаш не ми е доста од екранизација на Middle-Earth!
Исто. Какво срање и да сервираат ќе се испоштева :pos:
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.527
Поени од реакции
7.120
Некои луѓе не сваќаат дека бојата на актерите не е проблемот во серијата. :facepalm:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.606
Поени од реакции
12.390
Некои луѓе не сваќаат дека бојата на актерите не е проблемот во серијата. :facepalm:
Стварно не знам од кај им такво мислење

Онаа дебелана крава шо ја глуми Диса посебно јако зборуваше за гледање во иднината. Aрно ама, во првата епизода, тој црниот елф на тие реднеците им вика дека "минатото е секогаш со нас", кога го заебаваат "за ушите". Демек вие ќе бидете секогаш потсетувани на вашето расистичко минато. Таа порака никогаш не застарува и тоа минато никогаш нема да престане да биде акцентирано. Затоа шо на тој начин и црнецот елф и дебелата крава Диса ги имаат добиено улогите, за после истите да мелат за иднина и гледање напред.
Ќе ги препознаеш по бојата на кожата.
На што личеше жена му на Дурин, ко класика црнкињиве по гетата што се.
Оноа црнецон елф оди у селото и баш таа што ја дупи син и наоѓа сабја турска роба под подот.
0 голема за креативност.
Лично сметам само дека диверзитетот не е доволно изразен, пошто не видов орки и тролови црнци, исто така како што приметив нема ниту еден коњ црнец
Серијава цела изглеа ќе биде со „пропаганди“. Почна со црнец заљубен у белкиња (и одма се глеа како тоа се кријат од другите, забранета љубов као), па после црнец кај хобити, Галадриел жена-борец која ги спаси сите во пештерата... тек ќе видиме што ќе фураат. Глумциве ако ги споредиме со ГОТ пошто ете и 2те да речеме дека се со нови продукции и нова „прича“, овие се жива утка. Уопште не се погодени
На тоа даските сите се расправаат, циганка и дава рака на Галадриел, и тоа е така добро фатено со сите можни кадри, да се видат тие 2 раце. Црнец и помага за после да ја бутне од брод.
Толкиен што е роден во црнечка држава се превртуе у гроб
За делот со црнката принцеза ме интересира како можи некој кој живеј под земја во планина да биди црнец? Можи Аркенстоун го чувала па свети многу тој.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.525
Поени од реакции
26.015
Лично ми смета али пишав неколку пати дека тоа не е проблемот во серијата.
Не е тоа проблем до серијата, никој не го рече тоа. Тоа проблем до западната идиократија.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
590
Поени од реакции
1.127
Галадриел Вондер Вуман е направена во серијата.

Туку, иначе виа шо киснат на подфорумот Филм и ТВ, после толку изгледани филмови и се тоа, би рекол дека треба да имат малце разбирање од добар дијалог во некој филм/серија, па и се друго за што е критикувана ваа серија, ама не, нив му одговара да ги сркат гомната шо му се сервирани, еден куп пропаганди.

Ама тоа е, претпоставувам повеќе гледале Марвел филмови со суперхерои, па океј им е воа.
Автоматски споено мислење:

Башка, актерката шо а глуме Галадриел ми е толку антипатична..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom