The Lord of the Rings: The Rings of Power

Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Последната епизода беше срање, не ја ни догледав, послаба серија немам гледано. Тука ја прекинувам.
Јас не ни почнувам да ја гледам. Подобро ќе ја најдам книгата ќе ја читнам него ли да трошам време и меморија во мозокот за срањево.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Јас не ни почнувам да ја гледам. Подобро ќе ја најдам книгата ќе ја читнам него ли да трошам време и меморија во мозокот за срањево.

Од кај знаеш дека е срање коа не си ни ја почнал да ја гледаш ?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.176
Доволно ми беше 1 епизода за уште одма унсубскрибе од Амазон Приме да напраам.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
619
Поени од реакции
1.176
По една епизода оценуваш серија?
Во овој случај, по една епизода и еден куп критики, види вака, кога пред Rings of Power ти стое The Lord of the Rings, треба да ги исполниш очекувањата. Ако серијата се викаше само Rings of Power и немаше врска со LOTR, пак немаше да а гледам оти не ми се допаѓа, некако Галадриел како карактер ми е ептен глуп, а и глумицата антипатична, а за онаа дебелата црнкиња што ме потсеќа на Lizzo да не зборувам.
Значи, имаш Елфови кој треба да се најубавата раса, кои бавно стареат, немат старост како нас луѓето, у серијата се сосема спротивното, не личат на Елфови.
Уствари, да не продолжувам да пишам, еве од кај најчесто следам дешавки околу серијата.


Ако ви се допаѓа, глејте си а, за мене е чисто срање и нема да а гледам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.254
Поени од реакции
78.889
Од кај знаеш дека е срање коа не си ни ја почнал да ја гледаш ?
Колку работи што не сум ни ги погледнал, знам дека се срање. Апсолутно срање. Без да ги погледнам. И ти исто и сите.
Можеш својот суд да го донесеш врз база на релевантни информации.

Е сега, не можеш рецензија да напишеш, ако не си го гледал.
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Се нервирам што нема транс дете микс од црн хобит и азијат волшебник-шура на Гандалф виножитобојниот. Треба да се убаци нешто такво во главна улога, сместа. Со вереницата (таа, she, her) гледаме веќе 6 епизоди, и само едно име памтиме од сите ликови-Галадриел.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.659
Поени од реакции
7.242
Се нервирам што нема транс дете микс од црн хобит и азијат волшебник-шура на Гандалф виножитобојниот. Треба да се убаци нешто такво во главна улога, сместа. Со вереницата (таа, she, her) гледаме веќе 6 епизоди, и само едно име памтиме од сите ликови-Галадриел.
Азијат??? :pos:
Уште furry ferish и фали на серијава.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Тоа со расите го преболив некако ајде но според мене не е ни катастрофа но не е ни тоа што треба да биде. Од 10 му давам отценка 5. Првава сезона е тешка досада, до некаде и нормално кога мал материјал што им е дозволен ќе го развлечеш на 5 сезони. Од тие 5 сезони, една до две епизоди ќе бидат интересни другото боранија. Од технички аспект е солиден, многу маски и костуми што е ок и подобро е од компјутерски ефекти. Не е плус 18 што е огромно браво.

Се на се барем првава сезона за сега е досадна, може последните две епизоди ќе се смени тоа (и очекувам искрено)
Дури земав по којзнае кој пат пак ги читав Силмарилион и недовршени приказни да видам за некои ликови.
Саурон го кријат валда за последна епизода, тој и Галадриел треба да бидат главните ликови низ сезоните.
Ме нервира што огромен акцент е даден на Мордор (за да се пополнат епизоди), Хобитите исто.
Саурон е рано да биде заробен од Нуменор бидејќи треба голем пустош да направи Во Средна Земја.
Можно е да се скока во наредни епизоди со неколку децении напред бидејќи вака ептен ќе се развлече.

Засега тоа.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Тоа со расите го преболив некако ајде но според мене не е ни катастрофа но не е ни тоа што треба да биде. Од 10 му давам отценка 5. Првава сезона е тешка досада, до некаде и нормално кога мал материјал што им е дозволен ќе го развлечеш на 5 сезони. Од тие 5 сезони, една до две епизоди ќе бидат интересни другото боранија. Од технички аспект е солиден, многу маски и костуми што е ок и подобро е од компјутерски ефекти. Не е плус 18 што е огромно браво.

Се на се барем првава сезона за сега е досадна, може последните две епизоди ќе се смени тоа (и очекувам искрено)
Дури земав по којзнае кој пат пак ги читав Силмарилион и недовршени приказни да видам за некои ликови.
Саурон го кријат валда за последна епизода, тој и Галадриел треба да бидат главните ликови низ сезоните.
Ме нервира што огромен акцент е даден на Мордор (за да се пополнат епизоди), Хобитите исто.
Саурон е рано да биде заробен од Нуменор бидејќи треба голем пустош да направи Во Средна Земја.
Можно е да се скока во наредни епизоди со неколку децении напред бидејќи вака ептен ќе се развлече.

Засега тоа.
Мене ме нервираат менувањата на историјата, пример го нема братот на Исилдур а е битен лик понатаму. Исто ако е веќе роден треба да се направени прстените и веќе саурон да ги има дадено по расите и галадриел да го има нејзиниот. Многу е хаос серијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom