The Lord of the Rings: The Rings of Power

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.222
Поени од реакции
78.787
За делот со црнката принцеза ме интересира како можи некој кој живеј под земја во планина да биди црнец? Можи Аркенстоун го чувала па свети многу тој.
Значи, колку ме нервира коа некој не прифаќа дека уметноста треба да го одразува моменталниот живот каков што е.

Не цепидлачи, туку прифати све што ти се сервира и биди возбуден за следната пратка, ебате беља! Зашто било ова, зашто било она...

Под земја се црни затоа што...
...не е битно зашто се црни под земја. Над земја, денес, многумина се црни, па така и животот под земја, во измислен сетинг, треба да го одразува животот над земја во реалноста, денес. Не е битно тоа што не можеле да имаат мелатонин толку и слични глупости.
Конзумирај и биди возбуден за следното што ќе ти биде сервирано!

Мора ли да цепидлачите за све?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Далеку од очекувањата кои ги имав, барем првиве две епизоди. Тотално поразлично од Толкиен светот кој го знаеме и сме навикнале. Најголемо промашување жената на Дурин, ептен се гледа дека не одговара.

Тешко е за навикнување малку, музика, ефекти и слично одлични, само како што реков го нема оној шмек од трилогијата да те привлече.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Edna rabota e sigurna u serijava, ke ima crn hobit, ke ima gej hobit, i ke ima zena hobit u glavna uloga so minimum 3 epizodi posveteni samo na nea ala kejtcentricnite od Lost.
Inace, serija so ubedlivo najgolem budzet ever ke bide, ima potencijal ova da go pokrie otsustvoto na GOT, mada oni so spinofi ke pocnat ali seedno, preku nokj mozat da bidat zaseneti zasto LOTR ima ogromna fan baza, a ako serijava bide dobro skockana, analogno na parite koi ke bidat investirani u istata i ako bide iskoristen maksimalno potencijalot na ovoj univerzum, serijava moze da bide od epski karakter, nesto za koe se nadevam deka ke bide slucaj.

Sekako se ceka ko cigan blokiran soobrakaj na raskrsnicata kaj soborna.
^^^^
This dude was on point.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Далеку од очекувањата кои ги имав, барем првиве две епизоди. Тотално поразлично од Толкиен светот кој го знаеме и сме навикнале. Најголемо промашување жената на Дурин, ептен се гледа дека не одговара.

Тешко е за навикнување малку, музика, ефекти и слично одлични, само како што реков го нема оној шмек од трилогијата да те привлече.
A Хобитите кога излегоа ги сереа лоши биле.

Хобит е masterpiece за ова.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.132
Далеку од очекувањата кои ги имав, барем првиве две епизоди. Тотално поразлично од Толкиен светот кој го знаеме и сме навикнале. Најголемо промашување жената на Дурин, ептен се гледа дека не одговара.

Тешко е за навикнување малку, музика, ефекти и слично одлични, само како што реков го нема оној шмек од трилогијата да те привлече.

во книгите има и музика па не можеш да се навикнеш?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.222
Поени од реакции
78.787
споредува со LOTR филмовите, не со книгите
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Ја очекував тешко срање али океј е за сеа. Не ми сметаат воук стварите туку други елементи, али тоа е што е.
Пример и новата гот е воук ама според мене доста поквалитетна.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Ја очекував тешко срање али океј е за сеа. Не ми сметаат воук стварите туку други елементи, али тоа е што е.
Пример и новата гот е воук ама според мене доста поквалитетна.
Нормално дека ќе е поквалитетна барем не е досадна ко оваа.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Нормално дека ќе е поквалитетна барем не е досадна ко оваа.
Не знам зашто при толку фрлени пари ми изглеа како халмарк продукција. Костимографијата највеќе ми боде очи, ама и изборов на глумци.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
како доссдна ја гледаш?
Јас стварно не знам што гледаш добро у серијава и секој коментар ти е во нејзина одбрана.

Го носи името на една од најдобрите триологии икада креирана. Дополнително го има најголемиот буџет.

Глумците се утка, улогите се утка, диалозите се досадни. Пропагандата е катастрофа. Од прва минута се осеќа тој момент дека се продаваат евтини западни приказни за солидарност, еднаквост и остали глупости. Да се фокусирале на причата наместо на политики, ќе креирале нешто. Не за џабе 95% од коментарите на интернет со исти став се.

//

Само ликов кога ќе го видам ми се сере. Dwarven Princess Disa :tapp:

singing-disa.gif
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
одлична третава епизода
Да, подобра епизода дефинитивно. Нуменор е добро направен и овој Халбранд е максимално сумњив лик.

Орките се исто супер искрено. Ех да се потрудеа со практични визуелни ефекти и простетика наместо евтин CGI за Хобит серијалот, ќе беа далеку поценети тие филмови.

Третава епизода ќе имаше уште повисока оцена ако ги изоставеа харфутите/хобитите.

"No one walks off trail"
"The sea is always right"

Бтв кој ги пишува овие глупости... мајко мила.

Инаку јас сум open minded за серијава, и давам шанса. Плус не е адаптација на книга туку е based on, клучна разлика. Ми сметаат многу работи ама генералното мислење ми е дека како Толкин фан никогаш не ми е доста од екранизација на Middle-Earth!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom