The Leftovers

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.572
Поени од реакции
52.379
Дали вреди серијава? Јас ги изгледав првите неколку епизоди додека излагаа, ама не ми беше ништо посебно, па после ја прекинав. Вреди да ја изгледам или да не си трошам време, секако имам многу други за гледање :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.942
Поени од реакции
34.286
Знаев дека втората сезона ја менува локацијата на дејството некаде во Тексас, ама претпоставував дека таму ќе гледаме некои нови приказни на справување со заминувањето на најблиските, зошто нели го исцрпија материјалот од романот во прва сезона и сега вторава е снимена по оригинално сценарио. Ама ова Departures: 0 од тизерот ми мати вода сега... Хммм, едвај ја чекам![DOUBLEPOST=1434188574][/DOUBLEPOST]
Дали вреди серијава? Јас ги изгледав првите неколку епизоди додека излагаа, ама не ми беше ништо посебно, па после ја прекинав. Вреди да ја изгледам или да не си трошам време, секако имам многу други за гледање :D
Вреди за глумата, ликовите, сетовите, музиката... Според мене првата сезона беше одлична. Но, ако бараш мистерија од типот на Lost, Kyle XY, Fringe, Strain, Extant, сега новава Sense8, во кои од почеток до крај се стремиш да дознаеш „што у п***у матер се случи“ и на крај или дознаваш или веројатно ќе дознаеш, тука нема да најдеш ништо такво, зошто од старт кажаа дека целта не им разрешување на мистеријата, туку како таа мистерија влијаела на животите на ликовите. Па така, веројатно до крај нема да дознаеме кој ги зеде заминатите.
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.103
Поени од реакции
320
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Едвај чееекаааммм!!! Ги обожавам ваквите локации.:love: А ќе продолжат со истите ликови од првата сезона?
сега вторава е снимена по оригинално сценарио.[DOUBLEPOST=1434188574][/DOUBLEPOST]
Не знаев за ова. Супер ко така. Нема да има спојлери.:cool:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.103
Поени од реакции
320
Ама сигурно дури септември ќе почни. :(
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.512
Поени од реакции
33.680
Кога да ја очекуваме втората сезона?
Pocna. :)

Gleda nekoj?

Ja bev kompletno izguben u prvata. Beter od pilotot. Ovie ne zavisat od rejtinzi ili so e forata? :D
Se izbedirav, lani naednas cela ja izgledav, mislev taka ke iskaca serijata po cela sezona.

Ako. Ke cekam.
 
Член од
29 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
22
Заебана прва епизода од втората сезона. Го гледав трејлерот за новата сезона и изгледа ќе се заебаг уште повеќе. Се надевам оваа сезона троа од троа да дадат по некој одговор или хинт што се случува. Премногу не држат во мракот. Ај ликовите интересни, комплексни, се за мерак ама мора да дадат да опишат поголемата слика.....барем си мислам!
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Еј почна?

Топ и онака ниедна не следам моментално.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.103
Поени од реакции
320
Јас сум фасциниран! Ова засега ми е подобро од првата сезона. На почетокот се' беше ново, не се знаеше ни кој е кој ни што е што ама во втората половина на епизодата, коцките почнаа да идат на своите места. Мнооооогу мистерија... Не ми е јасно тоа со црнката што умре со бебето. Тоа бебето што го има оваа што е со Рик, е истото од црнката или го имаа и во првата сезона?
Приказната се равива бавно, сепак е ХБО продукција, меѓутоа не знам како успеваат тие 60 минути да ми поминат за миг. И првата сезона се прашував истото. Иако дејството е бавно, сепак успеваа да ме внесат во епизодата што си мислев дека нешто не е во ред со БС плеерот, дека ми прескокнува.

Јас продолжувам, ова ми е предобро!
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Јас сум фасциниран! Ова засега ми е подобро од првата сезона. На почетокот се' беше ново, не се знаеше ни кој е кој ни што е што ама во втората половина на епизодата, коцките почнаа да идат на своите места. Мнооооогу мистерија... Не ми е јасно тоа со црнката што умре со бебето. Тоа бебето што го има оваа што е со Рик, е истото од црнката или го имаа и во првата сезона?
Приказната се равива бавно, сепак е ХБО продукција, меѓутоа не знам како успеваат тие 60 минути да ми поминат за миг. И првата сезона се прашував истото. Иако дејството е бавно, сепак успеваа да ме внесат во епизодата што си мислев дека нешто не е во ред со БС плеерот, дека ми прескокнува.

Јас продолжувам, ова ми е предобро!
Не е истото бебе. Јас го сфатив како miracle land или нешто во тој смисол, нели само тука немаше исчезнати. Ќе видиме како ќе се развива приказната, овие изгледаат како ептен затворено комјунити, претпоставувам се исплашени да не им се наруши идилата или кријат некоја тајна.

Музикава во серијава ми дава морници, во позитивна смисла.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Mnogu mi se dopadna noviot opening credits.
Epizodava bese prepolna so desavki. Koja od koja pocudna i nejasna.

Prvata scena so pesterkata. Zemjotresot, odronot,zmijata. Sto ako zenata trebase da umre so ostanatite? I deteto nikogas ne bese rodeno. I ovie 2% sto isceznaa se potomci na deteto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom