The Leftovers

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Серијава е класична драма или мистеријата е јака? Изгледав 2 епизоди, едвај ми поминаа чекајќи да се прикаже нешто интересно за изгубените/култот и сето тоа.
Серијава кога ќе видиш е во ист момент и најголемата глупост ама и најголемата мистерија во едно, почудни работи да имам гледано во животов тешко :D Изгледај ја до крај, нема да зажалиш.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Серијава е класична драма или мистеријата е јака? Изгледав 2 епизоди, едвај ми поминаа чекајќи да се прикаже нешто интересно за изгубените/култот и сето тоа.
Далеку е од класична драма. Мене ми има оставено преголем впечаток, и мистеријата ми беше прејака.
Ко што ти кажа @Ilumious гледај до крај, ако не ти се свиѓа, ќе ти го вратиме времето :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.608
Серијава е класична драма или мистеријата е јака? Изгледав 2 епизоди, едвај ми поминаа чекајќи да се прикаже нешто интересно за изгубените/култот и сето тоа.
Никогаш нема да дознаеш ништо за изгубените, не е тоа поентата. Да беше за нив, серијава ќе се викаше - Изгубени, а не Преостанати. Get it?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама нели најјако е што сега некој да ти каже - кажи ми што се случува во Leftovers, нема да знаеш од каде да почнеш а и што да кажеш воопшто? :pos:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.778
Поени од реакции
10.539
Нора, ај лав ју теткицее :love: :love:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Само што ја изгледав прва сезона. Уфф..
Сеуште се мислам дали е едно од подобрите нешта што ги имам гледано или total bullshit.
Премногу ми се свиѓа да ја оставам, а од друга страна на многу пати до сега се најдов во момент на "што кур гледаш друже?"
Едно нешто што морам да пофалам е карактерите како се напишани, и самиот кастинг.
Дифинитивно ќе продолжам да ја гледам и ќе дадам оценка од кога ќе ја завршам цела.

Само ме интересираше, бидејќи има само три сезони, завршена е серијава или ја прекинале?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Завршена, изгледана, језива, ремек дело, никад нема да му ја препорачам на никој да ја гледа од страв да не помисли дека сум ментален.

Ја обожавам серијава. Имам премногу да пишувам за неа, али мислам дека е оладена дискусијата зашто доста каснам, едно 5 години каснам.

После толку Disney и Netflix лимонатки, ми фалеше и требаше нешто вакво квалитетно да изгледам.

Прашањето е, што после неа?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Втората сезона ми беше послаба од првата.
Ќе видиме сега третата, последна, што ќе прикаже.

Не ми е во омилени, зашто самиот жанр не ми е по ќејф баш, но е интересна за гледање, иако знам дека куп работи нема да се откријат.
Само ме занима зашто овој Кевин не умира. Како е можно, што се случува со него, го пукаат, го трујат, тој мака нема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom