The Flash

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Најако ќе е кога на крајот ќе испадни дека Бери е Саватар ама ај :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
па сигурно е некој од главните ликови...туку претераа и со тие мистерии и откривања, им стана навика секоја сезона, ќе чекаме до предпоследна или последна епизода за шок..
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
19.661
Дај бе нека ја убијат Ирис преку индексот ми е од љубовни срања.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Јас мислам дека Саватар е Рони (некоја негова верзија). Така ми заличи од косата на последнава епизода (језда не мора да значи, знам, малку банално е), башка зошто Кејтлин/Килер Фрост одма кога го виде кој е се согласи да му помогне.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Јас мислам дека Саватар е Рони (некоја негова верзија). Така ми заличи од косата на последнава епизода (језда не мора да значи, знам, малку банално е), башка зошто Кејтлин/Килер Фрост одма кога го виде кој е се согласи да му помогне.
Рони не е спидстер, не може да е тој.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Јас мислам дека Саватар е Рони (некоја негова верзија). Така ми заличи од косата на последнава епизода (језда не мора да значи, знам, малку банално е), башка зошто Кејтлин/Килер Фрост одма кога го виде кој е се согласи да му помогне.
Има видео на yt на неколку фанови со оваа теорија дека Рони е Саватар ама јас уште мислам дека е Бери.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Јас мислам дека е Џулијан сепак ;).
- Нов лик во третата сезона при што не можеше да го смисли Бери да работи покрај него на почетокот.
- Беше Алхеми, како начин да го “спасат“ и внесат во својот тим, каде уште полесно може да ги манипулира. Како така прелесно се “спојуваше“ со Савитар во SpeedForce???
- Ја ослободи Кејтлин за да стане Килер Фрост.
- Прв го пронајде philosopher's stone, од каде најверојатно ја црпи моќта и иако видовме како се уништува истиот, не знаеме дали Џулијан си зел парче за него ;)

Али на некој начин, можда Бери е сепак предизвикувач на сите овие настани поради тоа што го креира Flashpoint поради кој се промени драстично реалноста каква што тој ја знаеше и придонесе на тој начин Џулијан да стане дел од нивниот живот, фактички индиректно Бери го креира Савитар. Затоа и Бери од иднината, со рокерската коса, беше скршен, затоа што дознал како настанал Савитар, индиректно заради неговите постапки ама сепак не го видел директно дека е Џулијан. Од друга страна пак, Фрост го виде кој е, и веднаш “падна“ пред него ;). Не може да е Рони, тој беше огнен тип, нема логика да е тој. :ROFLMAO:

Ама се изнапишав теории...ќе видиме кој е ајде :cool:.


П.С. The philosopher's stone is a legendary substance, allegedly capable of turning inexpensive metals into gold. It was sometimes believed to be an elixir of life, useful for rejuvenation and possibly for achieving immortality. For a long time, it was the most sought-after goal in Western alchemy.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040

Боље објаснување нема. :D

p.s. Јас ништо не мислев, ама добив идеја на 2-3 мин до крајот, коа правеа муабет у ќуќ'та :D
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Килер Фрост на слобода, со сите сили се обидуваат да го спречат Савитар да не ја убие Ајрис, а Воли отишол во посета кај девојка му, во друг универзум, да лумпува по дискотеки???? :lolzz::lolzz::lolzz:

во епизода од 42 минути, да вредат само ебани 2 минути....:bravobe::bravobe:

таа што пробуваа да ја убијат, Савитар можеше да ја среди за 2 секунди, ама нема врска, нека оди нека поработи малце Кејтлин.

се ставија во сутиација каде што ништо веќе нема смисла, и целата им е цела сезона да има драми и плачки, за на крај да заврши со некое јако откритие и клифингер!

досега имам само една серија прекинато, ама по се изгледа оваа ќе биде втората!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Фактички до некаде бев во право :D али ова беше јак момент, мора да признаеме. Нема потреба од сосила хејтање, серијата има и добри и лоши моменти али се вкупно гледано како пакет мене ми е сосема ок и штом со нетрпение чекам нова епизода, тоа ми е доволен показател. А и како очекувате 100% доследност во приказната и фактите кога станува збро за сај-фај серија по стрип. Покрај се, мора да признаете дека "I am your father" моментот беше way too cool за да се хејта :drk:

Гледам видеа од реакции на луѓе по youtube за оваа сцена и сите се залепени на екранот и буквално не дишат и се со реакции (y):drk::cuc::icon_mrgr: :rolleyes: I knew it, I knew it! итн...се на се, мене ми е сосема гледлива серијава и баш сакам да видам последни 3 епизоди што ќе се дешава и како и дали воопшто ќе го запрат Савитар и ќе ја спасат Ирис како лик во серијава (се надевам нема :LOL:)
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Мене единствено што ме интересира и ќе ме натера да ја доизгледам е прашањето зошто Бери станал Саватар и зошто би сакал да ја убие Ајрис.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Зар не е очигледно. Напорна af e. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Најако ќе е кога на крајот ќе испадни дека Бери е Саватар ама ај :D
:coffee:[DOUBLEPOST=1493921345][/DOUBLEPOST]
Мене единствено што ме интересира и ќе ме натера да ја доизгледам е прашањето зошто Бери станал Саватар и зошто би сакал да ја убие Ајрис.
Ќе ти се еби серијата ако ти кажам :D ?
 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
ако Савитар е креиран обидувајќи се да го поразат Савитар, како е креиран Савитар на прво место?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom