The Flash

Дискусија во форумот 'Серии' започната од dragonsky, 25 јуни 2014.

 1. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.243
  Допаѓања:
  3.943
  Time travel paradox :LOL: Секогаш е заебано ова во филмовите. Не ми е јасно ова секогаш со враќањето на некој од иднината во минатото на самиот себе?! o_O Дали тоа значи дека постојат само 2 инстанци од истиот субјект, иден и минат, а секој за себе си живее во сегашноста? :cautious: Ако е онака лесно патувањето во времето, што не се врати и тој Бери од 2024-та да се здружат со “нашиов“ Бери па да го тепаат Бери од иднината? I mean, wtf?! :lut:
  Савитар кажа дека мора да ја убие Ирис за фактички да се создаде самиот себе, со тоа убивајќи секакво добро во Бери, кој од омраза и тага во иднина треба да стане Савитар...така нешто. Нели иднината зависи од одлуките и постапките кои ги превземаме вчера, утре и денес и не е цврсто запишана? Како тоа сега, некоја моја можна иднина од безброј потенцијални, се “враќа“ назад, кај мене, да издејствува свое постоење, од морето можности??? Бери треба сам да си ја убие Ирис и да си стане Савитар, ако сака нормално :LOL:, нема логика некој друг да донесува одлуки во своја корист, а е од иднината, за да осигура во кој правец ќе тргне сегашноста. Што пак не враќа на почетокот од текстов...time travel paradox :LOL:
   
 2. Gogi-ManUtd

  Gogi-ManUtd

  Член од:
  6 април 2009
  Мислења:
  5.969
  Допаѓања:
  2.640
  Конечно епизода каде што Бери не успева да победи, финалето наредната недела треба да е ептен јако. :cuc:
   
 3. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.179
  Допаѓања:
  518
  прочитав една интересна теорија, каде Ајрис е жива, а на местото на Ајрис е уствари HR, со помош на технологијата која што може да трансформира, претходно, Бери ја користеше за да ја стане Лајла. Има смсла затоа што и HR како да се збогуваше со Сиско, и во оргиналната верзија кaде што умира Ајрис, HR беше на кровот со пушка, а не Џо. Додека Флеш и Савитар се бркаа со тоа базуката, Џеси Квик ги заменува Ајрис со HR.
  останува да видиме во финалето..
   
  На Ендорфиниус му/ѝ се допаѓа ова.
 4. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  16.939
  Допаѓања:
  19.581
  И јас на тоа помислив,и со сигурност не е тоа Ајрис(иако сакам да е убиена,ми се сере од неа)само немислам дека е HR туку Воли,знаеме дека може брзо да се регенерира од повреди..Останува да видиме.
   
 5. Arwen Undómiel

  Arwen Undómiel don't quit the chase

  Член од:
  28 јануари 2016
  Мислења:
  175
  Допаѓања:
  416
  Или е некоја Ајрис од некој друг универзум. [​IMG]
   
 6. DeviAngel

  DeviAngel Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora

  Член од:
  6 април 2010
  Мислења:
  12.505
  Допаѓања:
  9.682
  Финалето однапред беше 'кракнато' од теории како и да е интересно испадна :D
   
  На bobipp му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Freddy Krueger

  Freddy Krueger The Dream Master

  Член од:
  18 март 2009
  Мислења:
  1.179
  Допаѓања:
  518
  колку пати се расплакаа во една епизода???? па претеруваат..
   
 8. Arwen Undómiel

  Arwen Undómiel don't quit the chase

  Член од:
  28 јануари 2016
  Мислења:
  175
  Допаѓања:
  416
  Тапа крај, искрено воопшто не ми буди интерес што следува. Ај можда до октомври ќе се премислам, па ќе ѕирнам.
   
 9. bobipp

  bobipp Let's cook!

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.243
  Допаѓања:
  3.943
  Да ви кажам искрено, претерувате со тупење, па имало плачење, па не знам што...а што требаше да прават? Оро да играат? Какви сте значи ништо не ви се погаѓа. Одличен крај на сезоната, одлична епизода, чекаме од септември што ќе смислат друго. Како и да е серијата го крена нивото во втората половина и секој што вика дека не е така зборува од инает. Има сосема солидни 8.1 на имдб и иако е далеку од перфектна серија, сепак го задржува вниманието.

  П.С. Доста и ја погодија теоријата дека Х.Р. загина место Ирис па можда тука пропадна уште едно изненадување...али јбг како што кажав серијата е далеку од перфектна, има пропусти, забелешки ама далеку е подобра од други кои се даваат истовремено пример. (y)
   
 10. Casandra

  Casandra

  Член од:
  18 јануари 2012
  Мислења:
  490
  Допаѓања:
  825
  Мислев Ајрис подосадна од минатата сезона не може да биде.
  Одма го вратија Флеш, ама со Тим Кид Флеш ќе пропаднеше серијата. Па и Ајрис бос...:facepalm:
   
 11. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  825
  Не знам зошто толку ја форсираат Ирис, освен на Tumblr, никој не може да ја поднесе.

  Од друга страна Килер Фрост. :love:
   
  На Casandra му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Red John

  Red John natural born hater

  Член од:
  30 мај 2009
  Мислења:
  8.561
  Допаѓања:
  19.686
  Ова беше најглупавата разврска на судење во историјата на судењата.

  Б продукција филмови се со покреативен плот од ова. :pov:
   
  На Casandra му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  825
  Ова беше најглупавото судење што го имам видено во филм воопшто.
   
  На Casandra и Red John им се допаѓа ова.
 14. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  16.972
  Допаѓања:
  17.438
  Ова станува најдебилната серија со суперхерои.
   
 15. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.138
  Допаѓања:
  1.570
  Серијава се повеќе и повеќе ме разочарува...
   

Сподели преку: