Te сакам?

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
те сакам обратно од те мразам или грешка сум :smir:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Michael O'Neill: Kimmy says if you love someone you say it, you say it right then, out loud. Otherwise the moment just...
Julianne Potter: Passes you by...
Michael O'Neill: Passes you by...

( My Best Friend's Wedding )

Кажувам “Те сакам“ секогаш кога така се чувствувам.
Сум пропуштила неколку шанси да го кажам на тоа на личности кои ми значеле ( не мора да е само партнер ) и после да сум се прашувала “Што ќе беше ако им кажев?“ и ми било криво зашто сум го “оставила моментот да... помине“, така да, подобро да кажам, па нека биде што биде, отколку после да се јадам од внатре. :)
 
D

Daftie

Гостин
Не кажувам, затоа што сакање, како љубов, развивам само према физички предмети, не према личности.
Инаку, мразам да го слушам бидејќи секој кој ќе го каже тоа очекува да му се возврати на ист начин, јас само викам "знам" или слично...
Беззначајно е, попрво можам да кажам дека "те почитувам", "ми значиш" и друго, отколку ова, многу недефинирана фраза е.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
мене ми е теско да кажам те сакам ...иако го чуствувам тоа теско многу ретко велам те сакам...тоа многу сакам да го сменам ... многу сум затворена за тие работи
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ние машките ептен ретко вистински го мислиме тоа кога го кажуваме, а често знаеме да го кажеме. А кога се кажува искрено, во главата нема ни една друга девојка, ни една друга секс фантазија, ни една друга помисла не се врти... Нашата сакана особа ги исполнува сите услови и сите наши потреби морат да бидат задоволени (со граница нормално) за да биде сакана. Тоа е вистинското сакање..:salut:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...незнам според мене мислим мене ми е полесно да кажам на друг јазик ..од колку на мак...незнам заш?? :toe:..а убаво е кога ти го кажуваат :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еднаш го имам кажано, ама не знам дали навистина го имам почувствувано.
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
Полесно здравје .. неам проблем со искажување на емоциите .. ниту па гледам причина зашо да ги држам затворени и да не ги кажам ..
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Го кажувам коа мислам дека се чуствувам така и коа знам дека тоа е испрано :)
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
До сега на никој не сум му кажала,,те сакам,, можеби поради тоа што не сум чуствувала дека навистина некој толку вреди за да му кажам дека го сакам.
Овие два збора не се за фрлаље, кога ке се почуствувам навистина сакано тогаш можеби ке излетат од уста...дали свесно или несвесно не е важно:pijan::love1:
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
-MOZE LI DA TI KAZM NESTO?
-TE SAKAM?
-:toe:
NE BAS TAKA, VO SEKOJ SLUCAJ LESNO MI E AKO TOA E VISTINA..AKO NE BOGAMI TESKO E...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Лесно ми е да кажам дека сакам некого , ама тешко ми е кога ке ми кажат - и јас тебе наместо ТЕ САКАМ треба да се биде искрен и нема што да се кријат чувствата
 
D

Daftie

Гостин
Така еден тип што го знам, само што се упознал со некоја типка, втор ден се мувале и оваа му рекла јас мора да ти кажам дрн дрн, те сакам. Овој ја погледнал накриво и и рекол: Добро, само немој да ти се повтори ова:pos2:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
epten dva lesni zborovi za kazuvanje:) cesto pati sum gi kazal,retko da gi mislev...Ama koga sega na devojkata i vikam te sakam- so tie dva zbora i kazuvam kolku mnogu mi znaci i deka ne ke mozam da zamislam da sum bez nea:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Дечко, филозофијава ми е позната од негде... Еден другар така викат секогаш... И со брачедана нешо... :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom