Te сакам?

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Mnogu mi e tesko da kazam "Te sakam" i zatoa go kazuvam toa samo koga cuvstvata se premnogu silni i potrebata da kazam "Te sakam" e pregolema, inaku ne.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Многу ми е тешко да кажам Те Сакам , никогаш не сум ни кажал на некоја личност што навистина ја сакам... и кога и да сум излегол со некоја што ја сакам ќе кажам 300 работи само не и Те Сакам..
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
Паааааааа, можам да избројам на прсти колку пати до сега сум кажал те сакам.
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
ufff najtesko mi e da kazam TE SAKAM...nz zosto. pa uste ako licnosta stvarno mi znaci nesto...so klesta da mi gi vlecat zborovite pak tesko ke mi bide da kazam
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Кога и да го кажам,сигурно го мислам.Нема потреба од лажни изјави на љубов,никаде не би донело тоа.Инаку јас,скоро секогаш го кажувам нема зошто да го кријам.
Кажувам како се чувствувам,сакало да ми биде возвратено,сакало не.Не се умира од една изјава на љубов.:nesum:
 
O

Out Boy

Гостин
“Те сакам“ кажувам само кога го чуствувам тоа, и кога навистина го мислам.

Често-ретко: не е битно.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Не кажувам никогаш, покажувам само.
Можеби за некој значи многу тоа ТЕ САКАМ, на мене повеќе ми значат делата со кои ќе ми го покаже тоа отколку да ми каже едно те сакам па да тупам мозок дали стварно го мисли тоа или го кажува ради реда колку да пополни простор.
 
N

navivacka

Гостин
Мал збор со големо значење...лесно е да се каже тој збор но делата највеке покажуваат дали те сака или не...
 
?

..........

Гостин
Многу ми е лесно да и кажам те сакам ....затоа што навистина ја сакам:helou:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
И кажувам и докажувам. Делата секако значат повеќе од зборовите, но Господ ни создал и уста па зошто да не можеме и да го слушнеме/кажеме тоа?
Колку лично сум слушала? Сум чула од секој со кој што бев во врска, но на човек на кој му е тешко да ги изговори тие два збора поради Х причина, ќе се прашам што уствари му значам.
Сум имала и муабет од типот : `Зошто не можеш да бидеш отворен и да си ги кажеш емоциите јасно и гласно?` ..а одговорот бил `Го покажувам она што го чувствувам преку дела`, или `Зарем не си почувстувала досега колку ми значиш?`.
Не знам, ама јас лично и двете ги земам во предвид.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Па кажувам ама таа ми каже прва и срцето почне да ми чука брзо неможам да го опишам тоа чувство многу е убаво!!! Инаку лесно кажувам зш знам што осеќам кон неа!!!!!:smir:
 
Член од
13 јуни 2007
Мислења
206
Поени од реакции
15
ednus kazav.. go jadov kuuro..


uste ednas kazav.. paaaak go jadov...



neam kazano "te sakam" na zenska vekje 3 godini... i TOP MI E ! :D
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Имам кажано , милион пати.
Од милион пати 30% лажев.
70% мислев дека не лажам...
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
па зависи...лесно ми е да го кажам,и во јавност и на само...но само кога навистина го мислам тоа
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Ќе ти биде премногу тешко да го кажеш ако не го сакаш... ако стварно мислиш дека го сакаш искажи му се.. нема ништо чудно у тоа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom