Te сакам?

IDontWantU2Know

Perfect imperfection
Член од
1 јануари 2008
Мислења
96
Поени од реакции
2
лесно е да се кажат тие зборови, но најважно да се покажат вистински и нежно.

lesno:O..lol..bravo ako ti e lesno...kako ma lesno?sigurno ne se zaljubuvas sekoj mesec:P i odis naokolu kazuvajku deka si zaljubena:D....

jas mislam deka ne e lesno...ako si zaljuben navistina...i ako se zaljubuvas retko..
sepak zavisi i od licnosta vo koja si zaljuben..etc etc...
 
K

kat.<3

Гостин
lesno:O..lol..bravo ako ti e lesno...kako ma lesno?sigurno ne se zaljubuvas sekoj mesec:P i odis naokolu kazuvajku deka si zaljubena:D....

jas mislam deka ne e lesno...ako si zaljuben navistina...i ako se zaljubuvas retko..
sepak zavisi i od licnosta vo koja si zaljuben..etc etc...

за вистинската љубов се важни тие зборови, зашто само тогаш се кажани од срце, и не е тешко да ги кажеш кога ги чувствуваш а уште поважно да му покажеш на твојот вистински дека се од срце, на искрен начин и нежно.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
lesno:O..lol..bravo ako ti e lesno...kako ma lesno?sigurno ne se zaljubuvas sekoj mesec:P i odis naokolu kazuvajku deka si zaljubena:D....

jas mislam deka ne e lesno...ako si zaljuben navistina...i ako se zaljubuvas retko..
sepak zavisi i od licnosta vo koja si zaljuben..etc etc...
Кога навистина го чувствуваш тоа, воопшто не е тешко да го кажеш.
И да, не се кажува на секој втор, ама на тој што го заслужил тоа “Те сакам“ лесно е да му се каже.:smir:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ja iskreno ne veruvam premnogu vo zborot TE SAKAM , no ako vidam deka na devojkata i znaci toa ke i kazam kolku da se custuva ubavo, inace seuste ne pridodavam mnogu golemo znacenje na tie dva zbora
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Многу ми е страв од овие два збора искрено, кога не чуствувам сигурна, и кога ми го кажува некој друг а јас не го чуствувам тоа...
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
лесно ми е.. ми кажаа и со истите зборови вратив.. се случи спонтано инаку баш не верувам на тоа. ..повеќе верувам на дела отколку на некои си 2 збора. ..
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Многу ми е тешко ... не знам зошто ама ептен ми е тешко и на врв на јазик ми се ама никако да излезат ... ако кажуваш те сакам, мислам дека треба стварно да го мислиш тоа а не да го кажеш онака само зашто американците го воведоа како рутина во секој нивни филм ... тие два збора се многу убави ама и многу злоупотребувани.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Зависи што се подразбира под тоа "често"... Дечко ми си знае дека го сакам, и му го ПОкажувам тоа...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
5
Лесно е да се каже ако не се мисли, али оној што навистина го мисли му е многу тешко да го каже зашто може да биде злоупотребено...
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Ако го сакам настварно не ми е тешко да кажам а доколу не го сакам ехх...ке вртам очи лево-десно додека да кажам


ТЕ САКАМ БЕЈПЧЕ
 
Член од
23 јануари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
Многу ми е тешко ... не знам зошто ама ептен ми е тешко и на врв на јазик ми се ама никако да излезат ... ако кажуваш те сакам, мислам дека треба стварно да го мислиш тоа а не да го кажеш онака само зашто американците го воведоа како рутина во секој нивни филм ... тие два збора се многу убави ама и многу злоупотребувани.

I jas mislam kako tebe:) Vo sekoj slucaj,tesko kazuvam TE SAKAM :s
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
2
tesko kazuvam te sakam... mnogu e polesno dokolku ne go cuvstvuvas toa voopsto, a dokolku stvarno sakas nekogo malce potesko kje bide da mu go kazes toa
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
JAS TE SAKAM KAKO NEZEN CVET A TI SAKASE DA TI GO PODARAM,CELIOT SVT.TOA NE MOZAM,NO MOZAM DA TE BAKNAM :back:

gi imas naj slatkite usni sto ja pravat naj ubavata nasmevka na svetot.gi imas naj ubavite oci ,no sepak edno nedostasuva me nemas mene.:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom