Te сакам?

Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
eh so taja braceda to te sakam kolku pati beshe recheno:D...i da znacese mnogu:)
 
Член од
4 август 2008
Мислења
48
Поени од реакции
0
За да го изговориш тоа пред се треба да го почувствуваш.. да ја почувствуваш љубовта во себе кон другиот.. треба да си сигурен за што станува збор.. сигурен дека не е само убавиот момент во кој присуствуваш, па те понесува да го изговориш-зошто има такви случаи во кои тие зборови се празни.. и самиот си свесен за тоа а сепак ги кажуваш, што ми се случува и мене.. не викам не.. Меѓутоа вистинското кога ќе го изговориш и ќе го почувствуваш, зошто и ќе знаеш во кој момент треба да го употребиш..
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
lesno mi e da mu kazam na nekoj deka go sakam koga ne go mislam toa
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
abe da lesno e,ama ne bi trebalo da se vika koga ne se misli,zaebi bidi iskren
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Те сакам е многу посесивен збор, значи дека некого посакуваш или го сакаш за себе или за вешчерта и е збор кој знам да го кажам честопати, не е збор кој искажува љубов, барем не според мене и затоа не лажам кога ќе го кажам :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Те сакам е многу посесивен збор, значи дека некого посакуваш или го сакаш за себе или за вешчерта и е збор кој знам да го кажам честопати, не е збор кој искажува љубов, барем не според мене и затоа не лажам кога ќе го кажам :toe:
I agree....

Те сакам викаш на другарка, а и на девојка ама сепак има различно значење...Едната ја сакаш како другарка а другата како девојка...Затоа,мое мислење, на девојката ќе и кажеш дека ја љубиш или дека си заљубен во неа со што автоматски постигнуваш ефект...

ПС, добар потпис...:wink:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Тешко е да се каже ТЕ САКАМ , а особено на таја личност што ја сакам дека кој ќе га видим срцево ми чука 300 а уште да и кажем ТЕ САКАМ (може срцев удар да добием)
 
К

*Каталонец*

Гостин
[zEUs];1595567 напиша:
Тешко е да се каже ТЕ САКАМ , а особено на таја личност што ја сакам дека кој ќе га видим срцево ми чука 300 а уште да и кажем ТЕ САКАМ (може срцев удар да добием)
У право си ... најтешко е да кажеш те сакам на личноста што навистина ја сакате..:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
[zEUs];1595567 напиша:
Тешко е да се каже ТЕ САКАМ , а особено на таја личност што ја сакам дека кој ќе га видим срцево ми чука 300 а уште да и кажем ТЕ САКАМ (може срцев удар да добием)
У право си ... најтешко е да кажеш те сакам на личноста што навистина ја сакате..:smir:

Па ако на таа што заслужува не и кажам ТЕ САКАМ, тогаш на кој да кажам???
Па и срце да ме стегне, ќе умрам среќен :)
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
зашо секогаш коа ке и кажам на некоја ТЕ САКАМ таа си ќути:vozbud::vozbud: хаха,а јас очекувам и таа да ми каже дека ме сака,АМА ЗАЛУДНО:smir:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
јас сакам да кажувам ТЕ САКАМ...али мнооогу мразам, кога нема да го добијам посакуваниот фидбек...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Кажувам „Те сакам“ само на личности кој мислам дека вредат...
Се случува да биде невозвратено , предизвикувајќи глупо чувство во себе....
Но сепак , има луѓе на кој вреди да им кажеш... Фала ти боже што ми кажа кој вредат , а кој не .. :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Го користам ама не она класичното „Те Сакам“ како почеток на некоја врска.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
многу ми е тешко иако го мислам тоа ама кога ќе дое тој момент на изговарање нешто ко да ме стега од натре и не ми дава да изустам ни збор...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Sakam da mi go kazuva toa i da me guska i da me cunka vo isto vreme:back:...posto jas sum golema ligla hahah:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom