Te сакам?

Член од
27 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Tesko e da se kaze "te sakam" ali koga se cuvsvuva ednostavno samo izleguva od ustata.Jas mnogu tesko kazuvam te sakam koga stvarno e taka ali deka ke kazam e toa 100%. Koga ne cuvstuvam nisto e togas ili kazuvam ili ne zavisi od raspolozenieto no i od licnosta sto e so mene.
 
Член од
25 февруари 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
te sakam-koga ne go cuvstvuvas toa e mn mn mn lesno..a koga ke go pocuvstvuvas e togas e TESKO
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Те сакам...тоа е само мал збор кој има многу големо значење.Секогаш ми било празно ако само го изговарам а да нема смисла.И лесно е да кажеш те сакам бидејќи тоа е само збор.Тешко е да докажеш дека некого сакаш бидејки секој си го сваќа на свој начин...
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Da kazes TE SAKAM a da ne go cuvstvuvas toa mi e mn. bez vrska,a pa koga ke go pocuvstvuvas......e togas e uste potesko da go kazes zasto ti e strav deka ke bides povreden...eeeeeeeee.....koj rece deka ljubovta e lesna
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ова те сакам секогаш и го кажувам на ова што треба ич не ми е страх :) или слично што пишавте
јбг--

П.С :> страмежливко сум (1 класа)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Те сакам е единствениот збор што ми е тешко да го кажам... уште не сфатив зошто е тоа така:smir:
Морав да се цитирам самата :kesa:

Го кажав..го мислев :back:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
уште не го кажувам зборов освен ако не го мислам, а нешто не сака ова да се случи...незнам зошто
 

МаРтиНче

Ќотекот од рајот е излезен.
Член од
15 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Што се однесува до мене, не ми е воопшто тешко, ако искрено го чувствувам, а не вервам дека и на било кој би му било тешко ако стварно го чувствува.
 

LostGhost

Invisible
Член од
20 јануари 2008
Мислења
252
Поени од реакции
1
Често го кажувам ова те сакам затоа што ми се создава потреба да го кажам а тоа е најверојатно поради тоа што навистина силно и многу сакам. Ни јас не можам да ги разберам оние кои можат да го кажат само онака.
А мислам и дека покажувам дека сакам или барем се трудам со сите мои сили, неможам јас да кажам со сигурност, тоа дали докажувам дека сакам или не го знае само мојата љубов.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Da kazes TE SAKAM a da ne go cuvstvuvas toa mi e mn. bez vrska,a pa koga ke go pocuvstvuvas......e togas e uste potesko da go kazes zasto ti e strav deka ke bides povreden...eeeeeeeee.....koj rece deka ljubovta e lesna
Мислам дека полесно е да кажиш те сакам кога тоа не го мислиш, ,отколку кога тоа искрено го чувствуваш...можеби ќе се сложам со MadameButterfly од страв да не бидиш повреден,одбиен и сл.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не гледам зошто да не му го кажеш тоа на некој ,,Те сакам,,. Ништо погрешно нема да кажете, а тоа ако имате страв да не бидете одфрлени, тоа е нивни проблем не ваш. Не треба да се срамите ако некого сакате, многу природна работа.
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Iskreno ne mi izleguva od usta ako ne go osekam toa. Kolku pati mi se ima deseno da mi rece nekoj "te sakam" i jas da molcam i samo da se nasmevnam.:)
 
D

devojcence

Гостин
retko go kazuvam na deckoto a pocesto mi se desava jas da go prasam ko na sala abe ti me sakas ili samo koga ke me prasaaat da kazam da :PPP a celoto ubavo te sakam potesko mi e nekako da go kazam :( neznam zaso :P
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
е тешко ми е...многу сум срамежлива на моменти:kesa:
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Порано ного ретко го кажував зборот те сакам но сега кога дечкото е на другата страна од светот го изговорам премногу често.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom