Te сакам?

Sasence

V.I.P-very important princess
Член од
21 ноември 2005
Мислења
154
Поени од реакции
1
Другарски го кажувам секој ден....
ама како сите женски чекам дечкото прв да ми го рече.ако стварно ми значи,се чуствувам прекрасно...а кога ке кажам јас не го кажувам оти морам(само кога имам потреба да си ги искажам чувствата)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
nikogas nemam kazano "te sakam" onaka pravilno a nemozam da zamislam kakvo ke bide cistvoto koga ke kazam:kesa:
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Досега сум имала потреба да кажам ТЕ САКАМ само на една личност. Тоа е единствената личност која кога ќе ми го каже истото ме топи. Ова е за мојата љубов. А инаку најчесто го кажувам тоа на мајка ми и на другари/ките.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Кај мене се` обратно функционира, па така и ова.
Ако сакам некого како што треба, и навистина го мислам тоа "те сакам", тешко ми е да го кажам, и тоа многу. Тешко, во смисла, од страв да не биде искористено и злоупотребено тоа што искрено сум кажала што чувствувам. Се случило, и заради тоа многу внимавам.

Имало и такви моменти кога сум сакала да вриштам и на цел глас да кажам, сите да ме чујат... А сум преќутела. Мнооогу пати. И јасно и гласно ме прашувале, а јас - ништо... И покрај тоа што требало да кажам.
Кога ќе размислам подобро, поентата е друга... Да и` дадам до знаење на таа личност дека толку многу ми значи, и да и` дозволам (можеби) да ме повреди. Не значи дека сигурно ќе го направи тоа, ама да оставам простор, чисто да ја има таа можност. Како ризик. Доверба, ако ништо друго.
У крај краева, човекот си е самиот себе најголем непријател. Мене може некој да ме повреди - ама толку колку што јас ќе му дозволам, АКО му дозволам.
...:pipi:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
[acko]®;955282 напиша:
nikogas nemam kazano "te sakam" onaka pravilno a nemozam da zamislam kakvo ke bide cistvoto koga ke kazam:kesa:
Прекрасно, ама само ако навистина го чувствуваш тоа:pipi:
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
прекрасно е чувството доколку го кажеш и навистина го мислиш, а во спротивно е само формалност.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Pa nikogas vo zivotov nemam receno TE SAKAM (mislam na decko inace drugarski imam vikano) imam pisuvano preku poraki preku msn ali onaka v lice da mu recam na nekoj te sakam e uste takavo neso ne se desilo(a imam sakano)
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
те сакам ,се сакам ма сите ве сакам................
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Te sakam, pa vidi mene ne mie teshko da kazam te sakam kolku i damu pokazuvam deka go sakam jas kazuvam te sakam zasto sekoj covek ja ima i potrebata da go cue toa.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Te sakam, pa vidi mene ne mie teshko da kazam te sakam kolku i damu pokazuvam deka go sakam jas kazuvam te sakam zasto sekoj covek ja ima i potrebata da go cue toa.
Секој човек има потреба да ја почувствува љубовта и да почувствува дека „те сакам“ не е кажано ради реда,не само да го чуе :wink:
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Оф мори мајко....Имаше време кога многу лесно го кажував тој збор
Кај отидоа тие времиња...:violent1: :cry:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Секој човек има потреба да ја почувствува љубовта и да почувствува дека „те сакам“ не е кажано ради реда,не само да го чуе :wink:
pa ne rekov samo da go chue mnogu jasno deka ima potreba
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
dva pati go imam kazano. prviot pat mn lesno go kazav i premnogu brzo i normalno bese toa iskoristeno. a vtoriot pat ne go kazav toa tuku taka. prvo se uveriv vo negovite custva i vo moite i sega stvarno ne mi e krivo so sum go kaza po vtor pat bidejki gi nema iskoristeno moite custva.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Koga ke go pocuvstvuvam kazuvam bilo kade bilo koga...treba samo srceto znak da mi dade:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom