Te сакам?

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Па да тие имаат огромно значење и тешко дека би ги изговорил освен ако не го чувствувам тоа.Сепак ми се случило да ги изговорам,сакајки со нив да кажам нешто друго само во скратена верзија.На пример сакајки на личноста да и кажам дека ми е мило што е блиску до мене и дека уживам во нејзиното присуство сум кажал "те сакам" .Сепак,во нивното вистинско значење ги имам изговорено само еднаш.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сум го кажала, го мислев, престанав да го мислам, не го кажав веќе. :)

И не, не ми е тешко да го кажам, ако го мислам.
По втор пат го кажав, по втор пак го мислев, и овојпат уште посилно и поразлично... И нема да се колебам да го кажувам секој ден. :wink:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Е па тешко кажувам кога го мислам тоа. Тешко ми е да и кажам на девојката,а уште потешко да го напраам тоа пред други. Ама ок,тоа беше,сега сум со девојка дооолго време,и сега веке не ми е тешко,сакам да и кажам,сакам и да и покажам,а највеке сакам да го напраам тоа,кога ке го почувствувам,во некој убав момент. А не да одиме и: Колку е саат? Да,те сакам...
 

mc dc

I hate this bitch
Член од
20 август 2007
Мислења
508
Поени од реакции
0
Toa se polesno kazuva koga ne se misli otkolku koga stvarno sakas nekoj(a)
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
"TE SAKAM" e najubavata "fraza"sto ja imam kazano i slusnato vo zivotot...Znam cesto da go kazuvam toa, na moite najbliski ,na brat mi ,ama mnogu e porazlicno koga toa ke mu go kazam na Covekot sto go sakam.Simbolizira apsolutna predanost i toa e pricinata za dolgoto dvoumenje pred da se izgovori prvpat.I koa sme veke kaj toa...TE SAKAM ZLATO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:pipi:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
"TE SAKAM" e najubavata "fraza"sto ja imam kazano i slusnato vo zivotot...Znam cesto da go kazuvam toa, na moite najbliski ,na brat mi ,ama mnogu e porazlicno koga toa ke mu go kazam na Covekot sto go sakam.Simbolizira apsolutna predanost i toa e pricinata za dolgoto dvoumenje pred da se izgovori prvpat.I koa sme veke kaj toa...TE SAKAM ZLATO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:pipi:
Ти,ЗЛАТО... Си скроз ненормална:back:
 
R

reactive89

Гостин
Го кажувам тоа на моите дома на сестра ми (иако ми иде на живци, но премногу си ја сакам), на моите многу мили и добри другари... едноставно ги сакам сите... но нормално има една личност која тоа буквално ќе го почувствува, ќе ја почувствува поразличната љубов која ја имам спрема нејзе, и да... го кажувам тоа само кога го чувствувам тоа кон таа личност, во спротивност не го викам освен ако не ми е мила личноста и и го велам тоа те сакам како што им го велам и на другите другари...значи си има некој ранг тоа те сакам кај мене!
Моментално има... ај да не кажам ќе ме тепааааа хахахаха, сепак ќе кажам само дека ми недостига!!! Си знае она... :smir:
 

>^>M@RTO<^<

#^#The_Bad_Guy#^#
Член од
21 септември 2007
Мислења
36
Поени од реакции
1
Те сакам ми е лесно да го изговорам на девојка само кога ја лажам...А многу потешко го кажувам на девојка која искрено ја сакам(а тоа искрено и го имам кажано само на една девојка која искрено ја сакав и се уште ја сакам)...А ако врската стане подолга тоа те сакам станува секојдневие..:wink:
 
Член од
24 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Многу важни два збора. Ако не се вистински не значат ама ништо, а доколку се вистински се тогаш нема потреба да се изговараат бидејќи се гледаат во очите на партнерот. А исто така и се докажуваат во дела, а не празни зборови
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Не сум била во ситуација да ги кажам ама онака кога навистина ги мислам зш’ да сум свиѓала многу ама немам сакано никој.... Но ги имам кажано и воопшто не ми беше тешко затоа што не ги мислев... Плус бев пијана :kesa: И направив МНОГУ ГОЛЕМА ГРЕШКА што ги кажав!!!!!! Никогаш повеќе ако не ги мислам искрено ....
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Воопшто не ми е тешко да му кажам дека го сакам и покрај тоа што покажувам дека го сакам. Меѓутоа мислам дека и покрај тоа што повеке се цени тоа што се покажува отколку што се кажува колку го сакаш некој, секој жив човек на планетава има потреба од тоа некогаш да слушне како некој му кажува дека го сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom