Te сакам?

Член од
30 август 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ednas imam receno"te sakam" i gadno se zaebav taka da za nareden pat treba nekoj mnoogu da se potrudi da mu kazam"te sakam".Znaci "te sakam" ne e tesko da se kaze vo 3-4 mesec od vrska ako stvarno se saka.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Se sto mislam sekogas go kazuvam otvoreno...taka da koga ke mi dojde onaka od srce go kazuvam bez da razmisluvam za bilo sto...sekako na sekoj sto go zasluzuva toa mu kazuvam...:)
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
"te sakam" uf kolku teski zborovi za izgovaranje kako pomlad se zaletav i gi kazav nepromisleno i se zaebav i toa gadno a sega samo dokolku liceto gi zasluzilo no i pritoa stvarno da gi osekam tie zborovi pred se vo srceto
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
те сакам кога ке ми дојде од срце само кажувам но мегутоа од сега многу ретко зашто има некои кои го користат тоа!и да го мислам не го кажувам одма
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
154
Поени од реакции
1
Не ми е тешко да ги кажам тие два збора на ТОЈ што навистина го сакам и што заслужува да му бидат кажани.
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Ако го мислам тоа не ми е проблем да го кажам.Но секогаш оставам малку резерва додека не се осигурам дека и другата страна го чувствува истото за мене
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
ко кажувам лесно, ко кажувам кога осеќам, а ако не осеќам не го кажувам, ама кога осеќам многу сум досаден :)
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Воопшто не ми е тешко бидејќи ИСКРЕНО го сакам. Од дното на мојата душа. Еве и сега ќе кажам

ТЕ САКАМ МАРТИН!!!!
 
M

**MEMORY**

Гостин
Не сум била вљубена, па затоа не сум го изговорила тоа............. Ама мислам дека започнувам да чувствувам нешто јако за еден тип па немам срце да му кажам во фаца, затоа: "Zoki I think I'm falling in love with you"..........уххх ете кажав
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Не сум била вљубена, па затоа не сум го изговорила тоа............. Ама мислам дека започнувам да чувствувам нешто јако за еден тип па немам срце да му кажам во фаца, затоа: "Zoki I think I'm falling in love with you"..........уххх ете кажав

Епа нема многу мислење. Или го сакаш или не :D
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Te zasakav - DA, no dali te sakam ?
Samata ke otkries koga ke se spoime vo edno. :vozbud:
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Премногу ми е лесно бидејќи искрено го сакам.
 
V

Viktoranius

Гостин
Па еве прочитете што ми пишува под никот...:smir:

Не е многу тешко да се каже Те сакам...потешко е да се докаже.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Не ми е воопшто тешко.Те сакам.Ете :)
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
dosega samo ednas kazav "TE SAKAM" i definitivno e najubavata fraza i najubavoto cuvstvo,nema nisto poubavo da znaes deka si iskreno sakan i deka iskreno sakas...koga mi kaza deka me saka se zbuniv ama luge ne ste svesni kolku se zbuniv se zdtkav i ne znaev sto da i kazam...no potoa si dojde samoto po sebe i od mene...ali,ALI luge boli nenormalno mnogu koga toa veke nekoj ke go iskoristi, jas veke ne znam dali ke mozam na nekoja devojka da kazam te sakam,zatoa sto ednostavno ne bi sakal da pominuvam niz istoto...za na nekoja devojka povtorno da kazam te sakam...?????teskooo epten teskoo.....I LUGE NE KAZUVAJTE BEZ VRSKA TE SAKAM...KAZETE GO AKO STVARNO GO MISLITE NE UBAVO COVEK DA SE ZAEBAVA SO CUVSTVA I TAKVI RABOTI....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom