Teтоважата повеќе од моден детал

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Тој у капиштец е уметник со диплома што е реткост кај Тату мајсторите...ама за тоа и мн дебело наплаќа:toe:
затоа и мене ми го препорачаа али дере момакот...јес да има диплома али јбг не е у Америка
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Care neka ne te dupat ne postoi tetovaza za nekoe vreme osven tie sranjata za dve nedeli so se so boicka , a ako mi te dupnat so igla - so zdravje da si ja nosis za cel zivot . Citkav tro pogoro za nekolku godini imalo . NEMA . Se so e so boja ne traj mnogu a se sto e so igla odi pod koza i nema vadenje osven so operacija ili so laser . Jas imam zmej skoro preku celi plekji , kaj Mitko od Ohrid ja praev , dobar e toj .
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
6
Abe kakvi privremeni tetovazi....ako se reshil nekoj da se tetovira neka se tetovira na vistinski mislam trajno a ne vaka za moda samo...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Какви вида на тетоважи има? Освен трајни... Какви вида на привремени тетоважи има? По колку години стојат?

И дали можит да ми казите неколку студии во македонија за тетоважи, не е вазно во кој град, само да се добри...
тетоважи има привремени - оние што се прават по 10 дена на плаживе , другите т, н привремени се по 1 год)бојат трае некоја си год) од искуство ти кажувам дека доста лошо изгледаат и бојата целосно се вади за некои 4-5 г (ЛОШО ИЗГЛЕДА)

затоа викам подобро една трајна а асална отколку заебанции до бескрај..

студиа

Macedonian Tattoo & Piercing Artists

Artist: Igor Mehandzijaki
Studio: Tattoo & Piercing Studio "SKIN ART"
Address: t.c.Bunjakovec 2/6, 1000 Skopje, Macedonia
Tel: +389 2 3131 002
e-mail: info@tattooskinart.com.mk
web site: www.tattooskinart.com.mk

Artist: Kostadin Dinev
Studio: Oska tattoo studio
Address: str.josuf josifovski. nr 5 ...2400 Str...

Tel: +389 70 455549
email: oskatattoo@hotmail.com

Artist: Nenad Paunovic
Studio: Tattoo studio Pitt-bull
Address: ul Georgi Dimitrov br13 Skopje
Tel: + 070/460-701 071/266-714

email: neno_tattoo@yahoo.com

Artist:
Studio: Para Tattoo Studio
Address: Kavadarci
Tel: + 389 075 692 815 / 076 948 005




email: strumfsk@yahoo.com

Artist: Ivica Pavlovski
Studio: TATTOO ICE
Address: ul.100 br .72 Veles 1400
Tel: /

email: ice_dmx@hotmail.com

Artist: Spirko Georgiev
Studio: Barabas Tattoo
Address: Ul. 8Mi Mart 4-a 2300 Kocan
Tel: +389 75 870082 / +389 70 925914

e-mail: spirkox@yahoo.co.uk

web site: www.spirkoart.piczo.com

Artist: Branko Antevski
Studio: Wildneedle Tattoo
Address: Blagoj Stefkovski Gojco # 3 Kumanovo,
Tel: +389 75 870082 / +389 70 925914

e-mail: /

web site: www.wildneedletattoo.com.mk

Artist: Icev Gorgi
Studio: Savage needle Tattoo
Address: ul.Leninova 14 loc.18 G.T.C Strumica
Tel: tel:++38970444512

e-mail: icev_tat2@hotmail.com

web site: /

Artist: Mitko Jovanoski

Studio: Mitko Tattoo & Piercing Studio
Address: Petar Caulev 17 6000 Ohrid
Tel: 3890 70 261 621
e-mail: mitko@mitkotattoo.com
web site: www.mitkotattoo.com

Artist: Alpin Pop Hristov

Studio: Punk Monk Tattoo
Address: Ruzveltova and Borka Talevski
Tel: +389/75/408-114
e-mail: /
web site: www.myspace.com/punkmonkstudio

Artist: Gule

Studio: Gule Tattoo & Air Brush
Address: /
Tel: +389075 533 322/ 070 892 777




Artist: Nomce

Studio: Nomce Tattoo
Address: Ohrid


Artist: Bobi
Studio: Bobi Tattoo (Valiant)
Address: бул.П.Одреди 3
Tel: 02-31-12-111.
e-mail: N/A
web site: www.valijant.com.mk/Tattoo.htm

Штрумф више не работи !:wink::helou:
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
јас имам еда тетоважа, на грбот, скорпија:kesa:
 

Ultra-Laser

Hack The Planet
Член од
21 јули 2006
Мислења
139
Поени од реакции
15
u teska zabuna ste site sto vikate deka privremenite tetovazi necinat i gadni se bledeele nema vrska. Tie se mn pogodni za luge sto nekat da imaat cel zivot tetovaza koa ke ti skurci se pokriva so meso bojha i veke ja nema sto e tuka tolku fama ja iam 2 trajni tetovazi i planiram sea da praam use edna takva privremena zasto da ne taa koa ke ti oblede do nivo na koe vekene lici na nisto a toa e za 2-3 godini od koa ke ja napravis isto so masinka se pokriva so meso boja ista kako kozata i avtomatski se gubi cela tetovaza. inace za vo skopje neznam no definitivno ne vi go preporacuvam bobi od valijant koa stanuva zbor za tetoviranje deckoto voopsto neznae da pravi senki a i koristi igli sto se steriliziraat vo aparat taka da so 1 igla tetovira poveke luge ne gi menuva na sekoe tetoviranje ednaska bev se pravev i ne planiram pak da idam
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
ufff da napolnam 18 god kakva tetovaza ke staam-golemka ke si soberam nekoja par4ka+i 30cm-40cm ke ja napravam:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Tetovazite i moden detal, no i nesto mozocno haha sakas i sakas pa ke si stavis ne mora da ima nekoe znacenje zs da ne?:smir::helou:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Tetovazite i moden detal, no i nesto mozocno haha sakas i sakas pa ke si stavis ne mora da ima nekoe znacenje zs da ne?:smir::helou:
Свесна си дека ќе го имаш на себе се додека не те покријат со земја?
Ако е за лигавештини и пролазни периоди, еуфорија може да помине и со привремена тетоважа.
Сепак, не би се истетовирала само ради тоа што денес е модерно и куљ секој да става тетоважа.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
ај ако може некој нека постира R.I.P.Dad тетоважи со крст...?
се откорнав од барање,ништо доволно добро,па ако имате нешто или знаете каде има ве молам постирајте.фала,ПОздрав!
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Тетоважа ќе ставам за точно година дена :pipi:
Шепи од мачка.
А сама на себе си ветив дека ќе тетовирам буква В заради човекот на мојот живот и дека кога ќе ми се роди првото дете , неговата прва буква од името ќе оди кај мене на грб... (истото важи и за второто , третото...) :pipi:

Сакам тетоважи , но направени исклучиво во студио со стерилна игла која ќе си ја купам јас:pipi:

ај ако може некој нека постира R.I.P.Dad тетоважи со крст...?
се откорнав од барање,ништо доволно добро,па ако имате нешто или знаете каде има ве молам постирајте.фала,ПОздрав!
Само ова успеав да го најдам...... :(


 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Може да се каже дека сум љубител на добра тетоважа,ке ставам за една недела или две...само се мислам што да ставам.
Кај и да е ке размислам и одам одма да ставам,се разбира во студио кое работи по сите стандарди и квалитетно.

За членот погоре,што бара тетоважа со крст и R.I.P.Dad,гледав на една страна такви да ја побарам,ако ја најдам,ке постирам утре слики...

Инаку да не знае некој дали работи тој уште на Буњаковец,слушнав муабети дека затворил,па ако знае некој нешто повеке нека пише.
И бтв има уште еден позади Универзална сала,добро работи тој ????
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Јас денес си ставив тетоважа(трајна).Многу ми се свиѓа а ја ставив кај Мало он работи позади 7мица у центар карши скејт шопот.А прашував за такви што ги викате привремени за некоја година и ми рекоа дека такви не се прават
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас денес си ставив тетоважа(трајна).Многу ми се свиѓа а ја ставив кај Мало он работи позади 7мица у центар карши скејт шопот.А прашував за такви што ги викате привремени за некоја година и ми рекоа дека такви не се прават
Позади 7-ца сендвичарата или некое друго место ????
-Објасни поточно и јас сакам да ставам,па да прашам таму како,што...
И работи ли добро,прави добри тетоважи ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom