Teтоважата повеќе од моден детал

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Да присоберем паре, одма идем у Ск и праем тетоважа. Таман напунив 18 :D
 
O

Orion.

Гостин
Ајде едно прашање до поупатените. Сакам да си ставам тетоважа на раката (заден дел на трицепс и малку да фаќа и на внатрешниот дел на бицепс), НО поради тоа што се занимавам со бодибилдинг ме интересира дали доколку ја ставам таа тетоважа, подоцна со зголемување на раката би се изгубила формата?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Nemoze da ima deformacija na tetovaza nikakva,moze da ima izmestuvanje na tetovazata na levo ili desno dokolku se raboti za golema razlika na pr. od 55 kg stanal 120 kg
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ne be nikako,nemoze taka da gledas,demek ako platis 6000 den tetovaza koga ke oslabis ke dobies 3000 den tetovaza.Nema nikakvo izdisuvanje :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Од денес во СКИН АРТ студио - ФЛУРО ТЕТОВИРАЊЕ




 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Баш сакам тетоважи и ептен сакам да имам! За мене претставуваат нешто многу повеќе од моден детаљ, треба нешто стварно да ти значи и да ти е блиско до срце за да трајно го ставиш на твоето тело, барем јас така сметам. Веќе знам која ќе ми биде прва и каде и ќе ја ставам само работата е уште да најдам каде и да се иде и да се направи! Се надевам тоа ќе се случи набргу :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
а пошо сум пливач колку време ке треба да паузирам од базен со тетоважата?? и дали знаете клинесто писмо у скин арт за да ми пишете нешто :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дефинитивно ќе направам една ваква флуоросцентна на ногата,од прстите до коленото :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Дефинитивно ќе направам една ваква флуоросцентна на ногата,од прстите до коленото :)
И кој ќе ти ја гледа? :) Поубо земи оние флуоросцентните алки за во дискотеки што ги даваат поевтино ќе пројдеш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И кој ќе ти ја гледа? :) Поубо земи оние флуоросцентните алки за во дискотеки што ги даваат поевтино ќе пројдеш.
Зарем тетоважата не е за себе си или и тоа стана за „народ“ :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Апсолутно си во право.... само ипак вложуваш пари ем во тетоважата ем после тоа дома за неонките тие флуросцентните и на крај да очориш од целата та виолетова боја.



Ми стојат убоо ѕвездите на лактовите? :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
ова е сигурно?? пошо глеам некој демек у базени со хлор такви шо се јавни да не се бањаш викаат по месец дена..??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom