Teтоважата повеќе од моден детал

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Јас денес си ставив тетоважа(трајна).Многу ми се свиѓа а ја ставив кај Мало он работи позади 7мица у центар карши скејт шопот.А прашував за такви што ги викате привремени за некоја година и ми рекоа дека такви не се прават
На кој дел од телото си ја стави и каква тетоважа и колку те кошташе ? :pipi:

Љубопитност :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
На кој дел од телото си ја стави и каква тетоважа и колку те кошташе ? :pipi:

Љубопитност :)
Ја ставив кај трицепсот од позади на раката.Иначе тетоважата е моето име само е искористен јазикот од господарот на прстените тој што се наоѓа на прстенот.Цената беше 3 000 денари.Можеш да ја видиш сликата во Фан Клуб Ливерпул:smir:

Позади 7-ца сендвичарата или некое друго место ????
-Објасни поточно и јас сакам да ставам,па да прашам таму како,што...
И работи ли добро,прави добри тетоважи ??
Одиш по таа улицата кај што се наоѓа 7мица.Кога ќе стигнеш до крајот на улицата (таму отворија Вегера) вртиш лево и одиш само право.Неможеш да го промашиш ќе видиш тука имаш Бурекџилница Меџик а карши е некој скејт шоп.Исто така има и две продавнички.Иначе таму работат Симон и Мало.Мене многу ми се свиѓа како ми искочи тетоважата а и што сум зборел со другари и они се задоволни.Отвара накај 12 или 1
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Пред некое време разгледував некои тетоважи и одлучив да ставам кинески букви!Тоа се 3 кинески букви кој би ги стаил на вратот!Сеа ми треба превод на зборовиве во кинески да видам како би изгледале тие кинески букви ако може некој да даде превод нека пише!
П.С Фала однапред!:helou:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Кажете ми каде има добри и квалитетни тату мајстори за прилично сложна тетоважа?
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
45
Поени од реакции
1
едно време бев напалена ептен за тетоважа,само требаше да се јавам да закажам,ама ништо не се деси и сега сум среќна заради тоа :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
епаа подолго време ми е во план да клам некоја ... само сакам да се инспирирам од нешто :) да не биди некоја безвеза па да си карам мајката после. Сакам некоја да е специфична, нешто да кажва за мене, некоја интересна, малце мистериозна :) така некако :)
 
Член од
20 септември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
u teska zabuna ste site sto vikate deka privremenite tetovazi necinat i gadni se bledeele nema vrska. Tie se mn pogodni za luge sto nekat da imaat cel zivot tetovaza koa ke ti skurci se pokriva so meso bojha i veke ja nema sto e tuka tolku fama ja iam 2 trajni tetovazi i planiram sea da praam use edna takva privremena zasto da ne taa koa ke ti oblede do nivo na koe vekene lici na nisto a toa e za 2-3 godini od koa ke ja napravis isto so masinka se pokriva so meso boja ista kako kozata i avtomatski se gubi cela tetovaza. inace za vo skopje neznam no definitivno ne vi go preporacuvam bobi od valijant koa stanuva zbor za tetoviranje deckoto voopsto neznae da pravi senki a i koristi igli sto se steriliziraat vo aparat taka da so 1 igla tetovira poveke luge ne gi menuva na sekoe tetoviranje ednaska bev se pravev i ne planiram pak da idam
i jas se tetovirav kaj nego .lele ke idam da se proveram.ako sum zakacila nesto ke go strelam.kopile pokvareno a laze deka za edna upotreba mu se iglite.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Обожавам тетоважи..А немам ниту една на мене..Не ми даваат од дома..Стварно незнам зошто..
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346


...Кај Боби Гроф, Скопјанка, дечкото работи супер!
 
Член од
20 септември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
jas is napraviv nova tetovaza kaj neno u Pitt-bull tattoo.top mi e:baeh: deckite se super alal da im e kako rabotat. sega znam sto znaci sterilno i kvalitetno izrabotena tetovaza:):)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Значи имало некое Тату и Пирсинг студио позади универзална , ќе замолам некој ако знае точно каде е да ми каже (ако може на гугл.мапс или нешто сл. ) и да ми каже како работат дечките.
Фала :smir:
 
Член од
20 септември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
ok se!.moja drugarka ima praveno tamu tetovaza i mi se sviga kako i ispadna.ako zborime za kaj Gule.ali sepak spored mene Alpin i Neno se br.1.
 
M

M del Mar

Гостин
Оправдувам само доколку има значење за животот на човекот, а не ми текнало па ке си ставам ѕвезди на ногата, вратот или било каде некоја воопшто не значајна тетоважа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom