Tabla/Backgammon

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ооооо сори моја грешка секоја чест ми9слев на карти табланет
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Табла, обожавам да играм. Иако немам среќа со коцките и да губам пак ми е интересно.
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
обожавам со другарче да плескаме табла по цели денови, играме негде од 5-6 одд :D RETRO ги знаеме до 7 игрите. Нигде без табла не идеме базен, кафе, одмор, на викенд ...

кој е од ск може да се најдеме да поиграме некоја у пиво


пс. за подучување на 4,5,6,7 игрите по 2 пива наплајкам :D зашто ја сум од ретките во мк што ги знае до 7 ( во америка и турција ги научив :P)
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
обожавам со другарче да плескаме табла по цели денови, играме негде од 5-6 одд :D RETRO ги знаеме до 7 игрите. Нигде без табла не идеме базен, кафе, одмор, на викенд ...

кој е од ск може да се најдеме да поиграме некоја у пиво


пс. за подучување на 4,5,6,7 игрите по 2 пива наплајкам :D зашто ја сум од ретките во мк што ги знае до 7 ( во америка и турција ги научив :P)
Готово бе друже договорено :) ама после 8мо пиво незнам што ќе научам :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Табла имама играно,супер е:smir:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Дај бе кажете како да напраиме турнирче преку нет....зш само билјард и други игри да праат турнири преку нет,а ние таблаџиите да не можеме???
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
момци ај некој паметен нека се најде да ми прераскаже како се игра табла (на Македонски)... пошо ова англискиве туторијали некако не ми фаќаат окце :) незнаеш некој збор.. па речник.он.нет :) па си забораил претходното :pos2:

ениуан ? :toe: или сите ве мрзи :smir:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Играм и табла.
 
M

marko 1996

Гостин
Татко ми обожава табла :) Да не знаете кај можам да најдам за нет само да не е play65 нешто ми заебава :)
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Ако има некој што сака да игра табла онлајн, независно дали на пари или за забава нека ми пиша. За табла на пари добивате бонус од 50 $ што може да се разигрува и да се умножи ако стварно ве бива. За тој бонус не плаќате ништо нити па давате инфо од кредитна карта. За подетални информации пишете ке ви објаснам.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Ако има некој што сака да игра табла онлајн, независно дали на пари или за забава нека ми пиша. За табла на пари добивате бонус од 50 $ што може да се разигрува и да се умножи ако стварно ве бива. За тој бонус не плаќате ништо нити па давате инфо од кредитна карта. За подетални информации пишете ке ви објаснам.
Како тоа?
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Јас ептен сакам да научам табла ама нема кој да ме научи.. на нет неможам да најдам инструкции.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Табла кога е досадно може да затепаме по некоја со другариве мислам дека 6 игри а ја знам само да играм една и тоа наједноставната:) ми имаат покажано уште 2 али тие не ги памтам баш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom