Tabla/Backgammon

S

StormRage

Гостин
мене веќе скурчено ми е... тоа работам, поточно правиме табла за онлајн играње...
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
:D Ми се игра деновиве табла до толку што дури сам играм. Вчера со krkac баш да поднаучи како се игра и на втора партија ми го спопика на крај, абе само 1 пул ми остана, нему 4 и викаме и вторава јас ја добив кога он фрлање коцкине онака без очекување дека ќе му се погодат и ете ти... :pos: Ја станат да се истегнам секунда погледнав накај коцките и гледам дупла 5ка... o_O wait what?



да не му кажев може немаше ни да види :pos:



поштено ме зезна :P :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Е да се случувало само еднаш вака со дупливе на крај :D
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Е да се случувало само еднаш вака со дупливе на крај :D
па цееееела ебана партија тек тук ќе погоди јаки коцки и при крај 4 со 2, 5 со 1, 6 со 1, 3 со 2 никако да ме стигне и викам епа то е то повеќе среќа следна партија и вика ај ги фрли онака терсене коцкине и ја буквално ко првоно гифче :pos: брееееееј му викам биваше ли волку заебан да си бре? он па се чуди гледа у пуловине, гледа у коцкине и се така и се клешти ко неарен :D
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
Луѓе дај кажете дали има некаде во Македонија клуб за табла каде што се организираат турнири? Знам дека еден период имаше турнир во Скопје и победникот одеше на светско првенство и многу ми се допадна организацијата ама некако како да згасна после тоа. Ако знаете пишете адреса,линк, контакт итн.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
дали некој би играл на пари? :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
На колку пари ?? :cool:
ко во стари добри времиња, .... 100 марки (германски) партија. ако изгубиш 5:3, ми дужиш 200 :D

На пари не, ама губитникот да излези на тераса и да вика ,,јас сум магаре и појма неам од табла играње,,:D:D:D
ај сега и ти, да не треба и пољубци да си делиме? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom