Tabla/Backgammon

Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Табла / Backgammon

Видов од неколку постови од неколку членови дека има пасионирани играчи на табла. И ја сум еден од нив па ако има располиожени еве ве повикувам на двобој у живо на нет или како љубите. Пријавете се па ако има заинтересирани може да направиме едно мини турнирче или нешто слично.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
jas sum prva!!:)
kazi koga sakas- nema problem :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
pfffffffff koa ke se vratam salata ke ve napraam igrame do pet u tri seta site prvata vtorata itretata taka ili ...
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Супер е ова бе Штипски, дај сите тука заинтересирани да отвориме приватна соба на yahoo и да се пресметаме:icon_lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Да Биче не е проблем дојте со димитар на гости кај мене и ќе се пресметаме слободно кога сакаш.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ај ако не му е проблем на некој нека објасни како се игра ова чудото. Отсекогаш ми било најголема мистерија шо се дешава со тие жетоните.:)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Sindikat напиша:
Ај ако не му е проблем на некој нека објасни како се игра ова чудото. Отсекогаш ми било најголема мистерија шо се дешава со тие жетоните.:)
И мене исто така.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Би ви покажал момци, само најефикасно се научува на маса негде да седнеме и така да се научите. Играта е 50% среќа пошто се битни бројките на коцките прво. Другите 50% се твое логично осудување како ќе ги местиш жетоните. Финтата е да ги сместиш сите твои жетони во твоето поле и да ги искараш надвор но треба да се пази да не оставиш еден жетон сам на некое поле па онда противникот ќе може да ти го искара надвор (како у шах ама тука имаш шанса да го вратиш назад).

Тука имате правила на Германски, Англиски и Италјански ако сте заинтересирани повеќе.

http://www.bkgm.com/rules.html
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
I jas sum zainteresiran za turnirot. Me interesira dali izigravte nekoja partija? I na koja strana se igra vo zivo na net?
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
na games.yahoo.com. Ima i drugi ama ne zabraviv i tocjnata adresa. Na search probaj.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Е да во право си. Само може ќе е уште поарно да се отвори тема - Online Gaming или така некако:) Карти, шах, табла, биљардо...
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
случајно налетав на оваа тема па мора да кажам дека и јас сум еден од пасионираните играчи на оваа игра.
иначе само да додадам дека може да се игра и на www.play65.com и таму играчите се поделени во соби па може да се направи една соба само за кајганџии па де се пресметаме мегу себе, па ако има заинтересирани бујрум ќе се договориме.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
спомна некој табла, јас сакам ферка на јаху ако има некој нека пише :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
mr_wicket напиша:
спомна некој табла, јас сакам ферка на јаху ако има некој нека пише :)
E ajde be, jas ne znam da igram toa ama kolku tebe da te pobedam znam :kez: :kez:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom